در این مقاله به معرفی بلو آیوی، دختر بیانسه و جی زی خواهیم پرداخت.

نام بلو آیوی کارتر
سن ۹ سال
حرفه خواننده
جوایز مهم ۱ جایزه گرمی، ۱ جایزه بی ای تی، ۱ جایزه ام تی وی، ۱ جایزه سول ترین
القاب پرنسس موسیقی پاپ
مشهور ترین کودک در جهان

خلاصه زندگی شخصی و حرفه ای:

بلو آیوی کارتر خواننده آمریکایی و اولین فرزند بیانسه و جی زی میباشد. او متولد ۷ ژانویه ۲۰۱۲ است و با سن کمی که دارد رکورد های مختلفی را ثبت کرده است. او در سال ۲۰۱۹ در آهنگ Brown Skin Girl به همراه مادرش بیانسه همکاری کرد که این آهنگ تبدیل به اولین آهنگ ورودی او به بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و در رتبه ۷۶ نشست. موزیک ویدیو این ترانه برای بلو اولین جایزه گرمی اش را به همراه داشت که او را با ۹ سال و ۶۶ روز سن تبدیل به جوان ترین هنرمند تاریخ کرد که برنده جایزه گرمی شده است. همچنین این آهنگ برنده جایزه بی ای تی برای بهترین همکاری سال شد که او تبدیل به جوان ترین هنرمند تاریخ شد که برنده این جایزه میشود. موزیک ویدیو این اثر نیز برنده جایزه ام تی وی شد که بلو تبدیل به جوان ترین هنرمند تاریخ شد که برنده این جایزه شده است.

“تصویری از بلو آیوی به همراه مادرش بیانسه و پدرش جی زی در مراسم گرمی”

سی بی اس از او به عنوان مشهور ترین کودک درکنار پرینس جورج (فرزند پرینس ویلیام شاهزاده انگلستان) و نورث وست (فرزند کانیه وست و کیم کارداشیان) جهان یاد کرده است. مجله تایم نیز تنها دو روز بعد از تولد بلو از او به عنوان مشهور ترین نوزاد در جهان یاد کرد. از زمان تولدش والدین او به سختی در تلاش بودند تا نام او را به عنوان یک ترید مارک تجاری معتبر از آن خود کنند که شامل کتاب ها، شامپو ها، بازیهای ویدیویی و… میباشد. مجله رولینگ استون نیز به بلو آیوی لقب «پرنسس موسیقی پاپ» را داده است. تنها دو روز بعد از تولد بلو پدرش جی زی از صدای او در ترانه خودش به نام Glory استفاده کرد و بلو تبدیل به جوان ترین هنرمند تاریخ شد که ترانه اش در جدول های موسیقی بیلبورد حضور پیدا میکند. در سال ۲۰۱۸ بلو برای حضور در کلاس اول به یک مدرسه خصوصی در غرب هالیوود در لس آنجلس فرستاده شد.

“تصویری از بلو آیوی در روز تولدش”

بیانسه حاملگی اش را در هنگام اجرا در مراسم ام تی وی سال ۲۰۱۱ برای اولین بار علنی کرد که باعث سر و صدای زیادی در اینترنت شد و به سرتیتر خبرها تبدیل شد. شهرت و محبوبیت بلو آیوی به قدری زیاد هست که حتی از شخصیت او در برنامه هایی مانند «ستردی نایت لایو» و «درگ ریس» نیز نام برده اند و به جایش نمایش اجرا کرده اند.