در این مقاله به معرفی مراسم جوایز گرمی، بزرگترین جایزه موسیقی در جهان خواهیم پرداخت.

مراسم جوایز موسیقی «گرامافون» که به مراسم «گرمی» معروف است، درواقع بزرگترین و مهمترین جایزه حال حاضر در دنیای موسیقی درجهان به شمار میرود که از طرف آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط موسیقی ایالات متحده اهدا میشود. به طورکلی، این جایزه تبدیل به ملاکی برای ارزیابی دستآوردهای برجسته هنرمندان مختلف میباشد و در طی سالیان مختلف محبوب ترین و پربیننده ترین مراسم موسیقی درجهان بود. با این حال در طی سال های اخیر از محبوبیت این مراسم کاسته شده و انتقادهای مختلفی به آن وارد شده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ارزش جایزه گرمی برابر جایزه اسکار در سینما، جایزه امی در تلوزیون و جایزه تونی در تئاتر میباشد که از این ۴ جایزه به عنوان بزرگترین جوایز صنعت سرگرمی یادمیشود و برنده هر ۴ جایزه را ای.جی.او.تی (EGOT) خطاب میکنند.

 

تاریخچه شکل گیری این مراسم:

تاریخچه شکل گیری این مراسم برمیگردد به سال ۱۹۵۰، زمانی که مدیران آکادمی علوم و هنر موسیقی در پیاده رو مشاهیر هالیوود به هنرمندان بزرگ موسیقی ستاره ای اهدا میکردند و لیستی از افراد واجد شرایط داشتند که بعد فهمیدند تعداد بیشتری از هنرمندان هستند که ممکن است ستاره ای در این پیاده رو کسب نکنند و سپس تصمیم گرفتند برای گرامیداشت همه هنرمندان در موسیقی، مراسمی بزرگ مانند اسکار و امی تاسیس کنند.

جالب است بدانید که ابتدا قرار بود که این مراسم و جایزه اش «ادی» به افتخار مخترع بزرگ، توماس ادیسون، نام بگیرد اما بعد به افتخار مخترع گرامافون، امیل برلینر، این جایزه «گرامافون» نام گرفت که با نام «گرمی» بیشتر شهرت دارد. اولین مراسم اهدای جوایز گرمی در سال ۱۹۵۸ اتفاق افتاد.

“تصویری از امیل برلینر و اولین گرامافون اختراع شده توسط او”

 

چگونگی انتخاب نامزدها:

معمولا هرساله، آلبوم ها و ترانه هایی که در یک بازه معین که از طرف این مراسم تعیین میشود (که به طور معمول از اول ماه سپتامبر یک سال تا آخر ماه آگوست سال بعد میباشد. اما ممکن است این بازه متغیر نیز باشد که زمان آن از طرف خود مراسم اعلام خواهد شد)، واجد شرایط نامزد شدن در این مراسم خواهند بود. هنرمندان و کمپانی های موسیقی ای که قصد دارند آثارشان در این مراسم نامزد شوند، آنها را در بخش های مورد نظرشان برای مراسم ارسال میکنند تا ارزیابی شوند و در لیست نامزد ها قرار بگیرند.

آثار ارسال شده توسط اعضای آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط موسیقی شنیده میشوند و هرکدام رای خود را به اثر دلخواهی که از نظرشان لیاقت نامزد شدن در این مراسم را دارد میدهند و در انتها، آثاری که رای های بیشتری را داشته باشند نامزدهای نهایی این مراسم اعلام خواهند شد. به همین روال، برنده هر بخش نیز مشخص میشود. (که به طور معمول بخش های اصلی این مراسم ۱۰ نامزد و بخش های فرعی ۵ نامزد را شامل میشوند). طبق گفته بیلبورد، بیش از ۲۰۰۰ نفر عضو آکادمی موسیقی هستند که ۱۲۰۰ نفر آنها واجد شرایط رای دادن میباشند. اعضای آکادمی، شامل برخی از هنرمندان، ترانه سرایان، تهیه کنندگان موسیقی، مهندسین صدا، نوازندگان موسیقی و… که حرفه ای در موسیقی دارند و میخواهند عضوی از آن باشند، میباشد.

برنده شدن جایزه گرمی به فروش بالای یک اثر، عملکرد در جدول های موسیقی و یا حتی نقد مثبت منتقدین موسیقی ربطی ندارد و تمام اینها در برنده این جایزه بی تاثیر اند. رای دهندگان تنها باید به کیفیت موسیقی با توجه به دانش موسیقی ای که دارند رای دهند و نباید روابط دوستانه، آثار مورد علاقه شخصی خودشان، مسائل مذهبی و نژادی و یا رای دادن به هنرمندانی که در کمپانی موسیقی مشترکی با آنها فعالیت میکنند، را در نظر داشته باشند.

 

بخش های اصلی مراسم:

بهترین آلبوم سال: این جایزه به خواننده، ترانه سرایان، تهیه کنندگان و مهندسین صدایی که در شکل گیری یک آلبوم نقش داشته اند تعلق میگیرد. فرنک سیناترا ، استیوی واندر و تیلورسوئیفت تنها هنرمندان در تاریخ هستند که ۳ بار برنده این بخش شده اند. ادل، پل سایمن و گروه یوتو نیز تاکنون ۲ بار برنده این بخش شده اند. (به عنوان هنرمند اصلی)

بهترین ضبط سال: این جایزه به خواننده، ترانه سرایان، تهیه کنندگان و مهندسین صدایی که در شکل گیری یک قطعه نقش داشته اند تعلق میگیرد. بیلی آیلیش در سن ۱۸ سالگی تبدیل به جوان ترین هنرمند تاریخ است که برنده این بخش شده است. او همچنین جوان ترین هنرمند تاریخ است که تاکنون دو بار برنده این بخش شده است.

بهترین ترانه سال: این جایزه تنها به ترانه سرایان یک قطعه تعلق میگیرد. برای مثال ممکن است ترانه ای از خواننده ای برنده این بخش شود، اما چونکه آن خواننده، ترانه سرای آن اثر نبوده است، جایزه به وی تعلق نمیگیرد. این جایزه برای تجلیل از هنر ترانه سرایی میباشد و به محتوای متن ترانه اهمیت بیشتری میدهد. کرول کینگ اولین ترانه سرای زن در تاریخ بود که برنده این بخش شد و ادل تنها ترانه سرای زن در تاریخ میباشد که ۲ بار برنده این بخش شده است. لورد در سن ۱۷ سالگی جوانترین هنرمند تاریخ میباشد که برنده این جایزه شده است.

بهترین هنرمند تازه کار سال: این جایزه به هنرمند نوظهوری که در طی یک سال و در بازه زمانی مشخص مراسم گرمی، در طی آن موفقیت بزرگی ثبت کرده باشد و تاثیری بر اذهان عمومی به عنوان یک هنرمند تازه کار داشته باشد تعلق میگیرد. آن هنرمند باید حداقل ۵ تک آهنگ و یا یک آلبوم در آن سال منتشر کرده باشد که بتواند نامزد این بخش شود. تاکنون ۲۶ هنرمند زن تک خوان، ۱۱ هنرمند مرد تک خوان و ۱۸ گروه برنده این بخش شده اند. لیآن رایمز در سال ۱۹۹۷ و سن ۱۴ سالگی برنده این بخش شد که تبدیل به جوانترین هنرمند تک خوان در تاریخ شد که برنده جایزه گرمی میشود. این رکورد در سال ۲۰۲۱ توسط بلو آیوی، دختر بیانسه و جی زی با ۹ سال سن شکسته شد.

کریستوفر کراس، ادل و بیلی آیلیش تنها هنرمندان تاریخ هستند که تمام این بخش ها را برنده شده اند.

“تصویری از لیآن رایمز و جوایز گرمی اش”

غیر از بخش های اصلی، چندین جوایز افتخاری نیز توسط این مراسم اهدا میشود که میتوان به «جایزه گرمی دستآوردهای یک عمر»، «جایزه گرمی افسانه موسیقی»، «جایزه گرمی شخص سال»، «جایزه آیکان گرمی»، «جایزه گاورنر (که مستقیما از طرف خود آکادمی اهدا میشود)» اشاره کرد. همچنین مراسم گرمی یک «تالار مشاهیر گرمی» نیز تاسیس کرده است و در آن هرساله آثار ارزشمندی را از هنرمندان مختلف در سالهای مختلف، ثبت می نماید.

 

انتقادهای وارد شده به مراسم گرمی:

هرساله با اعلام نامزدها و حتی برنده های این مراسم، انتقادهای فراوانی مخصوصا در سال های اخیر به این مراسم میشود. انتقادهایی که بیشتر به نژادپرستی و زن ستیزی ختم میشود و هم از سوی هنرمندان و هم از سوی مردم، هواداران و منتقدین موسیقی وارد میشود. هرساله شاهد آن هستیم که هنرمندان و آثار ارزشمندی که در طی سال گذشته موفقیت های بسیاری کسب کرده اند، از نامزد شدن در این مراسم و یا حتی دریافت این جایزه باز مانده اند.

اینکه هنرمندان بزرگی هنوز برنده این جایزه نشده اند، یکی از موضوعات بحث برانگیز در اینترنت برای کاربران همواره بوده است. و یا اینکه تاکنون هیچ هنرمند سیاه پوستی در طی ۱۳ سال گذشته برنده بخش بهترین آلبوم سال نشده است نیز انتقاد برخی هنرمندان از جمله جان لجند را به همراه داشته است. جدای از آن، حضور هنرمندان غیر آمریکایی مخصوصا هنرمندان لاتین، اروپایی و کره ای در بخش های اصلی و حتی فرعی این مراسم بسیار کم دیده شده است. برای اولین بار در تاریخ، در سال ۲۰۱۹ یک رپر موفق به برنده شدن بخش های اصلی این مراسم شد که چایلدیش گمبینو با ترانه This Is America جوایز بهترین ترانه سال و بهترین ضبط سال را به دست آورد.

مراسم گرمی به طور میانگین سالانه ۲۰ میلیون بیننده به صورت زنده در تلوزیون ایالات متحده دارد. بیشترین آمار بیننده های این مراسم مربوط به سال ۱۹۸۴ با بیش از ۵۱ میلیون بیننده بود و کمترین هم برای سال ۲۰۰۶ با ۱۷ میلیون بیننده ثبت شده است.

 

هنرمندان ایرانی در مراسم گرمی:

کیهان کلهور، علی پیامی و حمید سعیدی تاکنون موفق به دریافت جایزه گرمی شده اند و هنرمندانی چون همایون شجریان، حسین علیزاده، ایلیا سلمان زاده، رامین جوادی، آرمین ون بورن و… نامزد دریافت این جایزه شده اند. به زودی مقاله ای جدا مرتبط با این موضوع قرار خواهد گرفت.

 

برخی از رکوردهای هنرمندان در مراسم گرمی:

هنرمندان مردی که تاکنون بیشترین جایزه گرمی را برنده شده اند:

نام هنرمند تعداد جوایز
Georg Solti 31
Quincy Jones 28
Pierre Boulez 26
Vladimir Horowitz 25
John Williams
Chick Corea 23
Jay-Z 22
Stevie Wonder
Kanye West 22
Vince Gill 21
Henry Mancini 20
Pat Metheny
Al Schmitt
Bruce Springsteen
Tony Bennett 18
Yo-Yo Ma
Paul McCartney
Jimmy Sturr

 

هنرمندان زنی که تاکنون بیشترین جایزه گرمی را برنده شده اند:

نام هنرمند تعداد جوایز
Beyoncé 28
Alison Krauss 27
Aretha Franklin 18
Adele 15
Alicia Keys
Ella Fitzgerald 13
Emmylou Harris
Leontyne Price
CeCe Winans 12
Lady Gaga 12
Shirley Caesar 11
Taylor Swift
Chaka Khan 10
Bonnie Raitt
Linda Ronstadt
Cheryl Bentyne 9
Mary J. Blige
Natalie Cole
Sheryl Crow
Margaret Hillis
Norah Jones
Dolly Parton
Rihanna
Hillary Scott
Janis Siegel

 

گروه های موسیقی که بیشترین جایزه گرمی را برنده شده اند:

نام هنرمند تعداد جوایز
U2 22
Union Station 14
The Chicks 12
Foo Fighters 11
Pat Metheny Group 10
Emerson String Quartet 9
Asleep At The Wheel 8
The Blackwood Brothers
The Manhattan Transfer
Metallica
Santana
Take 6
The Beatles 7
Coldplay
Lady Antebellum
Los Tigres del Norte
Ricky Skaggs and Kentucky Thunder
Simon & Garfunkel

 

جوان ترین هنرمندانی که برنده جایزه گرمی شده اند:

سن نام هنرمند
۸ سال Leah Peasall
۹ سال و ۶۶ روز Blue Ivy Carter
۱۱ سال Hannah Peasall
۱۴ سال Sarah Peasall
۱۴ سال و ۱۸۲ روز LeAnn Rimes
۱۴ سال و ۳۱۳ روز Luis Miguel
۱۶ سال و ۳۰۸ روز Stephen Marley
۱۷ سال و ۸۰ روز Lorde
۱۸ سال و ۳۹ روز Billie Eilish
۱۸ سال و ۱۰۵ روز Daya
۱۸ سال و ۱۲۳ روز Monica
۱۹ سال و ۶۷ روز Christina Aguilera

 

هنرمندان مردی که در یک شب مراسم بیشترین جایزه گرمی را برنده شده اند:

نام هنرمند تعداد جوایز
Michael Jackson (1984) 8
Paul Simon (1971) 7
Roger Miller (1966) 6
Quincy Jones (1991)
Eric Clapton (1993)
Bruno Mars (2018)

 

هنرمندان زنی که در یک شب مراسم بیشترین جایزه گرمی را برنده شده اند:

نام هنرمند تعداد جوایز
Beyoncé (2010) 6
Adele (2012)
Lauryn Hill (1999) 5
Alicia Keys (2002)
Norah Jones (2003)
Beyoncé (2004)
Amy Winehouse (2008)
Alison Krauss (2009)
Adele (2017)
Billie Eilish (2020)

 

گروه هایی که در یک شب مراسم بیشترین جایزه گرمی را برنده شده اند:

نام هنرمند تعداد جوایز
Santana (2000) 8
Simon & Garfunkel (1971) 5
U2 (2006)
Dixie Chicks (2007)
Lady Antebellum (2011)
Foo Fighters (2012)

 

هنرمندانی که در یک شب، هر ۳ بخش اصلی آلبوم، ضبط و ترانه سال را برنده شده اند:

سال نام هنرمند
1971 Paul Simon
1972 Carole King
1981 Christopher Cross
1993 Eric Clapton
2007 Dixie Chicks
2012 Adele
2017
2018 Bruno Mars
2020 Billie Eilish

 

هنرمندانی که بیشترین نامزدی جایزه گرمی را تاکنون ثبت کرده اند:

نام هنرمند تعداد نامزدی
Quincy Jones 80
Jay Z
Beyoncé 79
Paul McCartney
Georg Solti 74
Stevie Wonder
Henry Mancini 72
John Williams
Kanye West 70
Pierre Boulez 67
Chick Corea
Leonard Bernstein 63
Jay David Saks 53
Willie Nelson 52
Thomas Z. Shepard 50
Bruce Springsteen
Dolly Parton
Babyface 49

 

هنرمندانی که در یک شب مراسم بیشترین تعداد نامزدی را ثبت کرده اند:

نام هنرمند تعداد نامزدی سال
Michael Jackson 12 1984
Babyface 1997
Jon Batiste 11 2022
Kendrick Lamar 11 2016
Lauryn Hill 10 1999
Kanye West 2005
Beyoncé 2010
Eminem 2011
Paul McCartney 9 1966
Roger Miller
The Manhattan Transfer 1986
Eric Clapton 1993
Santana 2000
Jay Z 2014
Beyoncé 2017
2021

 

هنرمندانی که در یک شب بیشترین تعداد نامزدی را ثبت کردند اما هیچ جایزه ای برنده نشدند:

نام هنرمند تعداد نامزدی
Paul McCartney (1966) 9
Rihanna (2017) 8
Kanye West (2017)
Jay-Z (2018)
Stevie Wonder (1983) 7
India.Arie (2002)
Kendrick Lamar (2014)
Henry Mancini (1959) 6
Thomas Z. Shepard (1970)
Lionel Richie (1982)
David Foster (1986)
Mariah Carey (1996)
50 Cent (2006)
Bruno Mars (2012)

 


دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۲۱:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۲۱”
اسامی اجراکنندگان ترانه های اجرا شده
Harry Styles “Watermelon Sugar”
Billie Eilish
Finneas
“Everything I Wanted”
Haim “The Steps”
Black Pumas “Colors”
DaBaby
Roddy Ricch
Anthony Hamilton
“Rockstar”
Bad Bunny
Jhay Cortez
“Dakiti”
Dua Lipa “Levitating” (featuring DaBaby)
“Future Nostalgia” (dance only)
“Don’t Start Now”
Silk Sonic
(Bruno Mars and Anderson .Paak)
“Leave the Door Open”
Taylor Swift
Jack Antonoff
Aaron Dessner
“Cardigan”
“August”
“Willow”
Silk Sonic
Lionel Richie
Brandi Carlile
Brittany Howard
Chris Martin
اجرای گرامیداشت لیتل ریچارد:
“Long Tall Sally”
“Good Golly Miss Molly”اجرای گرامیداشت کنی راجرز:
“Lady”اجرای گرامیداشت جان پرینس:
“I Remember Everything”

اجرای گرامیداشت گری مارسدن:
“You’ll Never Walk Alone”

Mickey Guyton “Black Like Me”
Miranda Lambert “Bluebird”
Maren Morris
John Mayer
“The Bones”
Megan Thee Stallion
Cardi B
“Body”
“Savage Remix”
“Up”
“WAP”
Post Malone “Hollywood’s Bleeding”
Lil Baby
Tamika Mallory
Killer Mike
“The Bigger Picture”
Doja Cat “Say So”
BTS “Dynamite”
Roddy Ricch “Heartless”
“The Box”

کیفیت: 720p
حجم: 1.44GB
دانلود: 


دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۲۰:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۲۰”
اسامی اجرا کنندگان ترانه های اجرا شده
Lizzo “Cuz I Love You”
“Truth Hurts”
Alicia Keys
Boyz II Men
اجرای گرامیداشت کوبی برایانت:
“It’s So Hard to Say Goodbye to Yesterday”
Blake Shelton
Gwen Stefani
“Nobody but You”
Alicia Keys اجرایی از اسامی برترین هنرمندان سال،
سمپل شده از ترانه Some You Loved
از لوئیس کاپلدی
Jonas Brothers “Five More Minutes”
“What a Man Gotta Do”
Tyler, The Creator
Boyz II Men
Charlie Wilson
“Earfquake”
“New Magic Wand”
Usher
FKA Twigs
Sheila E.
اجرای گرامیداشت پرینس:
“Little Red Corvette”
“When Doves Cry”
“Kiss”
Camila Cabello “First Man”
Tanya Tucker
Brandi Carlile
“Bring My Flowers Now”
Ariana Grande “Imagine”
“My Favorite Things”
“7 Rings”
“Thank U, Next”
Billie Eilish
Finneas
“When the Party’s Over”
Aerosmith
Run-DMC
“Livin’ on the Edge”
“Walk This Way”
Lil Nas X
Billy Ray Cyrus
BTS
Diplo
Mason Ramsey
Nas
“Old Town Road”
“Rodeo”
Demi Lovato “Anyone”
DJ Khaled
Kirk Franklin
John Legend
Meek Mill
Roddy Ricch
YG
اجرای گرامیداشت نیپسی هاسل:
“Letter to Nipsey”
“Higher”
Rosalía “Juro Qué”
“Malamente”
Alicia Keys
Brittany Howard
“Underdog”
H.E.R. “Sometimes”
Bonnie Raitt اجرای گرامیداشت جان پراین:
“Angel from Montgomery”
Gary Clark Jr.
The Roots
“This Land”
Trombone Shorty
Orleans Avenue
Preservation Hall Jazz Band
اجرای گرامیداشت دکتر. جان
Ben Platt
Cyndi Lauper
John Legend
Joshua David Bell
Debbie Allen
Misty Copeland
Camila Cabello
Gary Clark Jr.
Lang Lang
The War and Treaty
Lee Curreri
Common
اجرای گرامیداشت کنیث ارلیک:
“I Sing the Body Electric”

کیفیت: 720p
حجم: 3.75GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۹:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۹”
اسامی اجرا کنندگان ترانه های اجرا شده
Camila Cabello
J Balvin
Ricky Martin
Young Thug
Arturo Sandoval
“Havana”
“Pégate”
“Mi Gente”
Shawn Mendes
Miley Cyrus
“In My Blood”
Kacey Musgraves “Rainbow”
Janelle Monáe “Make Me Feel”
“Django Jane”
“Pynk”
Post Malone
Red Hot Chili Peppers
“Stay”
“Rockstar”
“Dark Necessities”
Kacey Musgraves
Katy Perry
Dolly Parton
Miley Cyrus
Maren Morris
Little Big Town
اجرای گرامیداشت دالی پارتن:
“Here You Come Again”
“Jolene”
“After the Gold Rush”
“Red Shoes”
“9 to 5”
H.E.R. “Hard Place”
Cardi B
Chloe Flower
“Money”
Alicia Keys “Maple Leaf Rag”
“Killing Me Softly with His Song”
“Lucid Dreams”
“Unforgettable”
“Clocks”
“Use Somebody”
“Boo’d Up”
“In My Feelings”
“Doo Wop (That Thing)”
“Empire State of Mind”
Dan + Shay “Tequila”
Diana Ross “The Best Years of My Life”
“Reach Out and Touch (Somebody’s Hand)”
Lady Gaga
Mark Ronson
Andrew Wyatt
Anthony Rossomando
“Shallow”
Travis Scott
James Blake
Philip Bailey
“Stop Trying to Be God”
“No Bystanders”
Jennifer Lopez
Smokey Robinson
Alicia Keys
Ne-Yo
اجرای گرامیداشت کمپانی موسیقی موتان:
“Dancing in the Street”
“Please Mr. Postman”
“Money (That’s What I Want)”
“Do You Love Me”
“ABC”
“My Girl”
“Papa Was a Rollin’ Stone”
“War”
“Square Biz”
“Another Star”
Brandi Carlile “The Joke”
Chloe x Halle اجرای گرامیداشت دانی هاتوی:
“Where is the Love”
St. Vincent
Dua Lipa
“Masseduction”
“One Kiss”
Fantasia
Andra Day
Yolanda Adams
اجرای گرامیداشت آریتا فرنکلین:
“(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”

کیفیت: 720p
حجم: 1.3GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۸:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۸”
اسامی اجراکنندگان ترانه های اجرا شده
Kendrick Lamar
U2
Dave Chappelle
“XXX”
“DNA”
“Big Shot”
“New Freezer”
“King’s Dead”
Lady Gaga
Mark Ronson
“Joanne”
“Million Reasons”
Sam Smith “Pray”
Little Big Town “Better Man”
Jon Batiste
Gary Clark Jr.
Joe Saylor
اجرای گرامیداشت فتس دامینو و چاک بری:
“Ain’t That a Shame”
“Maybellene”
Luis Fonsi
Daddy Yankee
Zuleyka Rivera
“Despacito”
Childish Gambino “Terrified”
Pink “Wild Hearts Can’t Be Broken”
Bruno Mars
Cardi B
“Finesse”
Sting
Shaggy
“Englishman in New York”
“Don’t Make Me Wait”
DJ Khaled
Rihanna
Bryson Tiller
“Wild Thoughts”
Eric Church
Maren Morris
Brothers Osborne
اجرای گرامیداشت کشته شدگان تیراندازی
لاس وگاس در سال ۲۰۱۷ و کشته شدگان حادثه
کنسرت منچستر:
“Tears in Heaven”
Kesha
Camila Cabello
Cyndi Lauper
Julia Michaels
Andra Day
Bebe Rexha
“Praying”
U2 “Get Out of Your Own Way”
Elton John
Miley Cyrus
“Tiny Dancer”
Ben Platt اجرای گرامیداشت لئونارد برنستین:
“Somewhere”
Patti LuPone اجرای گرامیداشت اندرو لوید وبر:
“Don’t Cry for Me Argentina”
SZA “Broken Clocks”
Chris Stapleton
Emmylou Harris
اجرای گرامیداشت تام پتی:
“Wildflowers”
Logic
Alessia Cara
Khalid
اجرای گرامیداشت کریس کورنر و چستر بنینگتن:
“1-800-273-8255”

کیفیت: 720p
حجم: 3.38GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۷:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۷”
اسامی اجراکنندگان ترانه های اجرا شده
Adele “Hello”
The Weeknd
Daft Punk
“Starboy”
“I Feel It Coming”
Keith Urban
Carrie Underwood
“The Fighter”
Ed Sheeran “Shape of You”
Lukas Graham
Kelsea Ballerini
“7 Years”
“Peter Pan”
Beyoncé “Love Drought”
“Sandcastles”
Bruno Mars “That’s What I Like”
Katy Perry
Skip Marley
“Chained to the Rhythm”
William Bell
Gary Clark Jr.
“Born Under a Bad Sign”
Maren Morris
Alicia Keys
“Once”
Adele اجرای گرامیداشت جورج مایکل:
“Fastlove”
Metallica
Lady Gaga
“Moth into Flame”
Sturgill Simpson
The Dap-Kings
اجرای گرامیداشت شرون جونس:
“All Around You”
Demi Lovato
Tori Kelly
Little Big Town
Andra Day
اجرای گرامیداشت گروه بی جیز:
“Stayin’ Alive”
“Tragedy”
“How Deep Is Your Love”
“Night Fever”
A Tribe Called Quest
Anderson .Paak
Busta Rhymes
Consequence
“Award Tour”
“Movin Backwards”
“We the People….”
The Time
Bruno Mars
اجرای گرامیداشت پرینس:
“Jungle Love”
“The Bird”
“Let’s Go Crazy”
Pentatonix “ABC”
Chance the Rapper
Kirk Franklin
Francis and the Lights
Tamela Mann
Nicole Steen[14]
“How Great”
“All We Got”
John Legend
Cynthia Erivo
اجرایی برای گرامیداشت هنرمندان درگذشته در طی سال گذشته:
“God Only Knows”

کیفیت: 720p
حجم: 1.25GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۶:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۶”
اسامی اجراکنندگان ترانه های اجرا شده
Taylor Swift “Out of the Woods”
Carrie Underwood
Sam Hunt
“Take Your Time”
“Heartbeat”
The Weeknd “Can’t Feel My Face”
“In the Night”
Ellie Goulding
Andra Day
“Love Me like You Do”
“Rise Up”
John Legend
Demi Lovato
Luke Bryan
Meghan Trainor
Tyrese Gibson
Lionel Richie
اجرای گرامیداشت لایونل ریچی:
“Easy”
“Hello”
“Penny Lover”
“You Are”
“Brick House”
“All Night Long (All Night)”
Little Big Town “Girl Crush”
Stevie Wonder
Pentatonix
اجرای گرامیداشت ماریس وایت:
“That’s the Way of the World”
Eagles
Bernie Leadon
Jackson Browne
اجرای گرامیداشت گیلین فری:
“Take It Easy”
Tori Kelly
James Bay
“Hollow”
“Let It Go”
The cast of Hamilton “Alexander Hamilton”
Kendrick Lamar “The Blacker the Berry”
“Alright”
Miguel
Greg Phillinganes
اجرای گرامیداشت مایکل جکسون:
“She’s Out of My Life”
Adele “All I Ask”
Justin Bieber
Diplo
Skrillex
“Love Yourself”
“Where Are Ü Now”
Lady Gaga
Nile Rodgers
اجرای گرامیداشت دیوید بوئی:
“Space Oddity”
“Changes”
“Ziggy Stardust”
“Suffragette City”
“Rebel Rebel”
“Fashion”
“Fame”
“Under Pressure”
“Let’s Dance”
“Heroes”
Chris Stapleton
Gary Clark Jr.
Bonnie Raitt
اجرای گرامیداشت بی. بی. کینگ:
“The Thrill Is Gone”
Alabama Shakes “Don’t Wanna Fight”
The Hollywood Vampires اجرای گرامیداشت لمی:
“As Bad as I Am”
“Ace of Spades”
Joey Alexander Piano solo
Pitbull
Sofía Vergara
Robin Thicke
Travis Barker
Joe Perry
“El Taxi”
“Bad Man”

کیفیت: 720p
حجم: 3.66GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۵:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۵”
اسامی اجراکنندگان ترانه های اجرا شده
AC/DC “Rock or Bust”
“Highway to Hell”
Ariana Grande “Just a Little Bit of Your Heart”
Tom Jones
Jessie J
“You’ve Lost That Lovin’ Feelin'”
Miranda Lambert “Little Red Wagon”
Kanye West “Only One”
Madonna “Living for Love”
Ed Sheeran “Thinking Out Loud”
Jeff Lynne’s ELO “Evil Woman”
“Mr. Blue Sky”
Adam Levine
Gwen Stefani
“My Heart Is Open”
Hozier
Annie Lennox
“Take Me to Church”
“I Put a Spell on You”
Pharrell Williams
Lang Lang
Hans Zimmer
“Happy”
Katy Perry “By the Grace of God”
Imagine Dragons “Shots” (live commercial from Las Vegas)
Tony Bennett
Lady Gaga
“Cheek to Cheek”
Usher اجرای گرامیداشت استیوی واندر:
“If It’s Magic”
Eric Church “Give Me Back My Hometown”
Brandy Clark
Dwight Yoakam
“Hold My Hand”
Rihanna
Kanye West
Paul McCartney
“FourFiveSeconds”
Sam Smith
Mary J. Blige
“Stay with Me”
Juanes “Juntos (Together)”
Sia “Chandelier”
Beck
Chris Martin
“Heart Is a Drum”
Beyoncé “Take My Hand, Precious Lord”
John Legend
Common
“Glory”

کیفیت: 480p
حجم: 1.02GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۴:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۱۴”
اسامی اجراکنندگان ترانه های اجرا شده
Beyoncé
Jay-Z
“Drunk in Love”
Lorde “Royals”
Hunter Hayes “Invisible”
Katy Perry
Juicy J
“Dark Horse”
Robin Thicke
Chicago
“Does Anybody Really
Know What Time It Is?”
“Beginnings”
“Saturday in the Park”
“Blurred Lines”
Keith Urban
Gary Clark, Jr.
“Cop Car”
John Legend “All of Me”
Taylor Swift “All Too Well”
Pink
Nate Ruess
“Try”
“Just Give Me a Reason”
Ringo Starr “Photograph”
Kendrick Lamar
Imagine Dragons
“m.A.A.d city”
“Radioactive”
Kacey Musgraves “Follow Your Arrow”
Paul McCartney
Ringo Starr
“Queenie Eye”
Merle Haggard
Kris Kristofferson
Willie Nelson
Blake Shelton
“Highwayman”
“Okie from Muskogee”
“Mammas Don’t Let Your
Babies Grow Up to Be Cowboys”
Daft Punk
Nile Rodgers
Stevie Wonder
Pharrell Williams
“Get Lucky”
“Harder, Better, Faster, Stronger”
“Lose Yourself to Dance”
“Le Freak”
“Another Star”
“Around the World”
Sara Bareilles
Carole King
“Beautiful”
“Brave”
Metallica
Lang Lang
“One”
Macklemore & Ryan Lewis
Mary Lambert
Madonna[19]
Queen Latifah
Trombone Shorty & Orleans Avenue
“Same Love”
“Open Your Heart”
Billie Joe Armstrong
Miranda Lambert
اجرای گرامیداشت فیل اورلی:
“When Will I Be Loved”
Nine Inch Nails
Queens of the Stone Age
Dave Grohl
Lindsey Buckingham
“Copy of A”
“My God Is the Sun”

کیفیت: 480p
حجم: 900.45MB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۹:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۹”
اسامی اجرا کنندگان ترانه های اجرا شده
U2 “Get on Your Boots”
Al Green
Justin Timberlake
Keith Urban
Boyz II Men
“Let’s Stay Together”
Coldplay
Jay-Z
“Lost+”
“Viva La Vida”
Carrie Underwood “Last Name”
Kid Rock “Amen”
“All Summer Long”
“Rock ‘n’ Roll Jesus”
Taylor Swift
Miley Cyrus
“Fifteen”
Jennifer Hudson “You Pulled Me Through”
Jonas Brothers
Stevie Wonder
“Burnin’ Up”
“Superstition”
Katy Perry “I Kissed a Girl”
Estelle
Kanye West
“American Boy”
Kenny Chesney “Better as a Memory”
T.I.
Jay-Z
Lil Wayne
Kanye West
M.I.A.
“Swagga Like Us”
M.I.A. “Paper Planes”
Paul McCartney
Dave Grohl
“I Saw Her Standing There”
Sugarland “Stay”
Adele
Jennifer Nettles
“Chasing Pavements”
Radiohead
Spirit of Troy
“15 Step”
T.I.
Justin Timberlake
“Dead and Gone”
Duke Fair
Jamie Foxx
Ne-Yo
Smokey Robinson
A Four Tops Medley
Neil Diamond “Sweet Caroline”
John Mayer
B.B. King
Buddy Guy
Keith Urban
“Bo Diddley”
Lil Wayne
Robin Thicke
Terence Blanchard
Allen Toussaint
“Tie My Hands”
Robert Plant
Alison Krauss
“Rich Woman”
“Gone, Gone, Gone (Done Moved On)”
Stevie Wonder “All About the Love Again”

کیفیت: 720p
حجم: 1.18GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۶:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۶”
اسامی اجرا کنندگان لیست ترانه های اجرا شده
Madonna
Gorillaz
De La Soul
“Feel Good Inc.”
“Hung Up”
Coldplay “Talk”
John Legend “Ordinary People”
Sugarland “Something More”
U2
Mary J. Blige
“Vertigo”
“One”
Kelly Clarkson “Because of You”
Paul McCartney “Fine Line”
“Helter Skelter”
Mariah Carey
James ‘Big Jim’ Wright
Hezekiah Walker and The Love Fellowship Choir
“We Belong Together”
“Fly like a Bird”
Keith Urban
Faith Hill
“You’ll Think of Me”
“The Lucky One”
Joss Stone
Van Hunt
John Legend
Fantasia
Devin Lima
Maroon 5
Ciara
will.i.am
Steven Tyler
Joe Perry
Robert Randolph
Sly Stone
Rusty Allen
اجرای گرامیداشت «اسلای اند د فمیلی استون»

“Family Affair”
“If You Want Me to Stay””
“Everyday People”
“Dance to the Music”
“I Want to Take You Higher”

Linkin Park
Jay-Z
Paul McCartney
“Numb/Encore”
Yesterday
Bruce Springsteen “Devils & Dust”
Kanye West
Jamie Foxx
Florida A & M University Marching 100
“Gold Digger”
“Touch the Sky”
Christina Aguilera
Herbie Hancock
“A Song for You”
Allen Toussaint
Bonnie Raitt
The Edge
Irma Thomas
Dr. John
“We Can Can”
Sam Moore
Bruce Springsteen
Irma Thomas
an ensemble band
“In the Midnight Hour”

کیفیت: 720p
حجم: 1.52GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۲:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۲”
اسامی اجرا کنندگان ترانه های اجرا شده
U2 “Walk On”
Christina Aguilera
Lil’ Kim
Mya
Pink
Patti LaBelle
Missy Elliott
“Lady Marmalade”
Train
Paul Buckmaster
Denise Djokic
“Drops of Jupiter”
Alejandro Sanz
Destiny’s Child
“Quisiera Ser”
Tony Bennett
Billy Joel
“New York State Of Mind”
N’SYNC
Nelly
“Gone”
“Girlfriend”
Alicia Keys
Joaquin Cortes
“Fallin'”
“A Woman’s Worth (Remix)”
Dave Matthews Band “The Space Between”
Bob Dylan “Cry A While”
Mary J. Blige “No More Drama”
Joshua Bell “West Side Story Suite”
OutKast “Ms. Jackson”
Nelly Furtado
Steve Vai
“I’m Like a Bird”
Alan Jackson “Where Were You (When The World Stopped Turning)”
Brian McKnight
Al Green
Hezekiah Walker
CeCe Winans
Gosple Medley

کیفیت: 720p
حجم: 1.74GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۱:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۱”
اسامی اجرا کنندگان ترانه های اجرا شده
Madonna “Music”
N’SYNC “This Is Promise You”
Destiny’s Child “Independent Woman”
“Say My Name”
Paul Simon
Faith Hill
U2
Sheryl Crow
Shelby Lynne
Moby
Jill Scott
Blue Man Group
Nneena Frelon
Take 6
“Straighten Up and Fly Right”
Macy Gray
Christina Aguilera “Pero Me Acuerdo de Tí”
Marc-André Hamelin
Dolly Parton
Brad Paisley
Eminem
Elton John
“Stan”

کیفیت: 720p
حجم: 1.34GB
دانلود:


 

دانلود مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۰:

“مراسم اهدای جوایز گرمی سال ۲۰۰۰”
اسامی اجرا کنندگان ترانه های اجرا شده
Will Smith “Freakin’ It”
“Wild Wild West”
Backstreet Boys “How Deep Is Your Love”
“Papa Was a Rollin’ Stone”
“I’ll Make Love to You”
“Show Me the Meaning of Being Lonely”
TLC “Unpretty”
“No Scrubs”
Sting
Cheb Mami
“Desert Rose”
Carlos Santana
Rob Thomas
“Smooth”
Britney Spears “From the Bottom of My Broken Heart”
“…Baby One More Time”
Elton John
Backstreet Boys
“Philadelphia Freedom”
Faith Hill “Let Me Let Go”
Ricky Martin “Maria”
Kid Rock “Only God Knows Why”
“Bawitdaba”
“We’re an American Band”
Marc Anthony “I Need To Know”
Dixie Chicks “Goodbye Earl”
Whitney Houston “It’s Not Right but It’s Okay”
“I Learned from the Best”
Diana Krall
Erykah Badu
George Benson
“I Can’t Give You Anything But Love”

کیفیت: 480p
حجم: 402.37MB
دانلود: