در این مقاله به معرفی نایومی واتس و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام نایومی الن واتس
سن ۵۲ سال
حرفه بازیگر و فیلمساز
فروش آثار ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار باکس آفیس سینما
جوایز مهم ۱ جایزه انجمن بازیگران، ۱ جایزه منتقدین سینما
نامزد ۲ جایزه اسکار، ۱ جایزه آکادمی بریتانیا و ۱ جایزه گلدن گلوب
دارایی ۳۵ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

نائومی الن واتس، متولد ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۸ بازیگر و فیلمساز بریتانیایی-استرالیایی میباشد. وی فعالیتش را از سال ۱۹۸۶ آغاز کرد و تا به امروز نامزد جوایز اسکار، گلدن گلوب و بفتا نیز شده است.

واتس به ویژه برای کارهایش در بازسازی‌ها و تولیدهای مستقل با مضامین تاریک یا غم‌انگیز و همچنین به تصویر کشیدن شخصیت‌هایی که تحمل ضرر و رنج را تحمل می‌کنند، شناخته شده‌است. مجلاتی مانند پیپل و مکسیم او را در لیست زیباترین زنان جهان قرار داده‌اند. وی سفیر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه اچ‌آی‌وی/ایدز و طول‌های زیبای پانتن بوده‌است. علیرغم توجه زیاد رسانه‌ها، واتس نسبت به زندگی شخصی خود محکم است. وی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ با بازیگر آمریکایی لیف شرایبر رابطه داشت که از او دو پسر دارد.

“تصویری از نایومی واتس بر روی فرش قرمز مراسم اسکار”

او اولین تجربه فیلم خود را در درام استرالیایی «تنها برای عشق» و سپس در سریال تلویزیونی استرالیایی «هی بابا..!» و «عروس‌های مسیح» ایفا کرد. پس از عزیمت به ایالات متحده، واتس سال‌ها برای بازی در نقش‌های مختلف کار سختی را تجربه کرد و سپس موفق شد در فیلم‌های «دختر تانک» و «زیبایی خطرناک» و فیلم‌های دیگر نقش‌هایی را به دست آورد.

واتس به دلیل بازی در نقش «ماریا بنت» در فیلم «غیرممکن»، نامزد دریافت جوایز اسکار و گلدن گلوب شد. در دهه ۲۰۱۰، او در فیلم‌هایی مانند «بردمن»، «قلعه شیشه‌ای» و «لوس» بازی کرد که فیلم «بردمن» برای وی اولین جایزه انجمن بازیگرانش را به همراه داشت.

“تصویری از نائومی واتس در فیلم غیرممکن”

نائومی الن واتس در ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۸ در شهر شورهام، کنت، انگلیس متولد شد. او دختر میو (Miv) ادواردز، فروشنده عتیقه و طراح لباس، و پیتر واتس (۱۹۴۶–۱۹۴۶)، یک مدیر راه و مهندس صدا است که با پینک فلوید همکاری می‌کرد. میو در انگلیس متولد شد اما بین یک تا هفت سال در استرالیا زندگی کرد. پدربزرگ مادری واتس ولزی بود و مادربزرگ مادری‌اش استرالیایی بود. والدین واتس وقتی چهار ساله بودند، طلاق گرفتند. پس از طلاق، واتس و برادر بزرگترش بن واتس، چندین بار به همراه مادرشان در جنوب شرقی انگلیس خانه‌شان را عوض کردند. در آگوست ۱۹۷۶، بن در یک آپارتمان در ناتینگ هیل، به دلیل مصرف بیش از حد هروئین، مرده پیدا شد.

او در ۱۸ سالگی تصمیم گرفت مدل شود. او با یک آژانس مدلینگ قراردادی امضا کرد که او را به ژاپن فرستاد اما پس از چندین جلسه معارفه ناکام، او به سیدنی بازگشت. در آنجا، او برای کار در تبلیغات در یک فروشگاه بزرگ استخدام شد که او را مورد توجه فالو می، مجله‌ای قرار داد که او را به عنوان دستیار سردبیر مد استخدام کرد. دعوت‌های گاه به گاه برای شرکت در کارگاه درام به واتس الهام داد تا شغل خود را ترک کند و جاه طلبی‌های بازیگری خود را دنبال کند.

تصویری از نائومی واتس و فرزندانش”

از فیلم های معروف او میتوان به (King Kong), (The Divergent Series: Insurgent), (The Ring), (The Divergent Series: Allegiant), (The Ring Two) اشاره کرد. آثار سینمایی او تاکنون بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در گیشه های سینماهای جهان فروش داشته اند.