در این مقاله به معرفی شرون استون و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام شرون وون استون
سن ۶۲ سال
حرفه بازیگر، تهیه کننده و مدل
فروش آثار ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار باکس آفیس سینما
جوایز مهم ۱ چایزه امی، ۱ جایزه گلدن گلوب
ستاره پیاده رو مشاهیر هالیوود
نامزد ۱ جایزه اسکار و ۲ جایزه انجمن بازیگران
دارایی ۶۰ میلیون دلار
روابط ۱۹۸۴-۸۹: مایکل گرینبرگ
گری شاندلینگ
۱۹۹۳-۹۴: ویلیام جی. مکدونالد
۱۹۹۴: باب واگنر
۱۹۹۸-۰۳: فیل برونستین
فرزندان ۳ پسر به سر پرستی گرفته شده (روان: ۲۰۰۰، لایرد: ۲۰۰۵، کویین: ۲۰۰۶)

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

شرون وون استون بازیگر، تهیه کننده و مدل سابق آمریکایی می باشد. او متولد ۱۰ مارس ۱۹۸۵ است و از سال ۱۹۸۰ تاکنون مشغول فعالیت هنری است. او تاکنون برنده یک جایزه امی و یک جایزه گلدن گلوب شده است و نامزد جوایزی مانند اسکار و انجمن بازیگران نیز میباشد. وی شهرتش را بیشتر مدیون فیلم پرفروش و جنجالی «غریزه اصلی» است. او هنگامی که ده ساله بود در یکی از رستوران‌های مک دونالد مشغول به کار شد. نمره تست هوش او در نوجوانی ۱۳۰ بوده‌است او ابتدا فعالیت خود را در زمینه مدلینگ در برنامه های تبلیغاتی تلویزیون شروع کرد و سپس در سال ۱۹۸۰ در اولین فیلمش به عنوان بازیگر سیاهی لشکر حضور داشت. او در طی یک دهه در فیلم های متعددی ایفای نقش کرد که به دیده شدن او کمک زیادی کرد.

تصویری از شرون استون در مراسم گلدن گلوب 2018
“تصویری از شرون استون در مراسم گلدن گلوب سال ۲۰۱۸”

در صحنه‌ای از فیلم «غریزه اصلی» در حالی که بازجو در حال صحبت کردن با شرون است تصویر مبهمی از آلت تناسلی استون به نمایش درمی‌آید. این پلان بعدها باعث جنجال فراوانی شد. شرون را یکی از دلایل فروش بالای این فیلم را این صحنه دانسته ‌است.

تصویری از شرون استون در فیلم غریزه ی اصلی
“تصویری از بازی شرون استون در فیلم غریزه ی اصلی”

در سال ۲۰۰۸ و در شصت و یکمین دوره جشنواره فیلم کن شروم طی اظهاراتی با انتقاد از عملکرد دولت چین در سرکوب قیام تبت، وقوع زمین‌لرزه سیچوان را نتیجه اقدامات خشونت‌آمیز دولت چین دانست. در نهایت او به خاطر این سخنان خود عذرخواهی کرد ولی دولت چین نمایش فیلم‌هایی را که او در آن نقش‌آفرینی می‌کند در آن کشور ممنوع کرد. همچنین شرکت کریستن دیور اعلام کرد که دیگر از تصاویر او در تبلیغات خود در کشور چین استفاده نخواهد کرد.

او در طی دهه نود بدلیل جنجال های صحنه های فیلم هایش تبدیل به یک نماد جذابیت در هالیوود شد. او تاکنون بر کاور بیش از ۳۰۰ مجله مختلف در جهان حضور داشته است. در سال ۱۹۹۲ مجله پیپل از او به عنوان یکی از ۵۰ شخص زیبای جهان نام برد. در سال ۱۹۹۵ مجله امپایر نیز از او به عنوان یکی از ۱۰۰ ستاره جذاب جهان تام برده است.

استون در ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۱ به دلیل خونریزی زیر عنکبوتیه در بیمارستان بستری شد، که به جای کالبد شکافی شایع مهره ای و نه تشدید پارگی آنوریسم تشخیص داده شد و با آمبولیزاسیون کویل اندوواسکولار تحت درمان قرار گرفت. در مارس ۲۰۰۶، استون از طریق کنفرانس مطبوعاتی با شیمون پرز ، برنده جایزه صلح نوبل، برای ارتقا صلح در خاورمیانه به اسرائیل سفر کرد.

او تاکنون با افراد مختلفی در رابطه بوده است. در سال ۱۹۹۸ که با فیل برونستین ازدواج کرد به دلیل بیماری خود ایمنی چندین بار دچار سقط جنین شد و بنابراین قادر به داشتن فرزندان بیولوژیکی نبود. بنابراین تصمیم گرفت در سال ۲۰۰۰ پسری به نام روان را به سرپرستی بگیرد. او در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ نیز دو پسر دیگر را به سر پرستی گرفت که همگی باهم در خانه او در غرب هالیوود زندگی میکردند.

“تصویری از شرون به همراه فرزندانش”

از فیلم های معروف او میتوان به (Basic Instinct), (Antz), (Total Recall), (Catwoman), (The Disaster Artist) اشاره کرد. آثار او تا به امروز بیش از ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار در گیشه های سینماهای جهان به فروش رفته اند.