در این مقاله به معرفی فاکسی بران و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام اینگا دیکارلو فانگ مرچند
سن ۴۲ سال
حرفه رپر و ترانه سرا
سبک موسیقی رپ، هیپ هاپ
فروش آثار ۲۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۲ آلبوم شماره یک و درمجموع ۴ آلبوم درجایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۲ تک آهنگ در جایگاه ۲۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم نامزد ۱ جایزه گرمی
دارایی ۲ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

اینگا دیکارلو فانگ مرچند، معروف با نام هنری فاکسی بران،  متولد ۶ سپتامبر ۱۹۷۸، رپر و ترانه سرای آمریکایی میباشد. او فعالیتش را از سال ۱۹۹۵ آغاز کرد. او در ابتدا به عنوان عضو گروه The Firm در کنار ناز فعالیتش را آغاز کرد و تنها آلبوم این گروه به نام The Firm: The Album در سال ۱۹۹۷ موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد.

“تصویری از فاکسی درحال اجرا”

فاکسی در کنار فعالیت در گروه، به فعالیت انفرادی خودش نیز میپرداخت و اولین آلبوم او به نام Ill Na Na در سال ۱۹۹۶ منتشر شد که موفق به کسب رتبه ۷ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد و فروشی بیش از ۴.۵ میلیون نسخه در جهان ثبت کرده است. تک آهنگ I’ll Be ا این آلبوم با همکاری جی زی، تنها تک آهنگ وی در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ را رقم زد و به رتبه ۷ دست یافت.

دومین آلبوم وی به نام Chyna Doll در سال ۱۹۹۹ منتشر شد که به رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ رسید و فاکسی را تبدیل به دومین رپر زن تاریخ بعد از لورن هیل کرد که آلبومش در هفته اول انتشار صدرنشین این جدول میشود. سومین و آخرین آلبوم وی به نام Broken Silence در سال ۲۰۰۱ منتشر شد که به رتبه ۵ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت. او بیش از ۲ دهه است که فعالیت جدی ای در موسیقی نداشته است.

او بر رپرهای بعد از خودش نیز تاثیرگذار بوده است و هنرمندانی مانند نیکی میناژ، کاردی بی، ایو و کش دال از او به عنوان یکی از الگوهای خودشان نام برده اند. نیکی میناژ نیز از فاکسی به عنوان تنها رپر زنی که خودش را در رقابت با او میبیند یاد کرده است.


دانلود پلی لیست اسپاتیفای This Is Foxy Brown شامل بهترین ترانه های او: دانلود از اینجا