در این مقاله به معرفی ایو و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام ایو جیهان جفرز کوپر
سن ۴۲ سال
حرفه رپر، ترانه سرا، بازیگر، شخصیت تلوزیونی
سبک موسیقی رپ، هیپ هاپ
فروش آثار ۳۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۱ آلبوم شماره یک و درمجموع ۳ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۵ تک آهنگ در جایگاه ۲۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۱ جایزه گرمی، ۲ جایزه بی ای تی، ۱ جایزه ام تی وی، ۴ جایزه منتخب نوجوانان
نامزد ۲ جایزه امی
دارایی ۱۰ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

ایو جیهان جفرز کوپر، معروف با نام ایو، متولد ۱۰ نوامبر ۱۹۷۸، رپر، ترانه سرا، بازیگر، شخصیت تلویزیونی آمریکایی میباشد. او فعالیتش را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرد و تا به امروز به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین رپرهای زن شناخته میشود.

اولین آلبوم ایو به نام Let There Be Eve در سال ۱۹۹ منتشر شد. این آلبوم به رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت و تاکنون بیش از ۵ میلیون نسخه در جهان فروش داشته است که یکی از پرفروش ترین آلبوم های رپرهای زن در تاریخ به شمار میرود. همکاری ایو در ترانه Hot Boyz از میسی الیت در این سال، اولین تک آهنگ وی در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ را رقم زد و به رتبه ۵ رسید. دومین آلبوم وی به نام Scorpion در سال ۲۰۰۱ منتشر شد که به جایگاه ۴ بیلبورد ۲۰۰ دست یافت و تک آهنگ موفق Let Me Blow Ya Mind را با همکاری گوئن استفانی به همراه داشت که به رتبه ۲ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده رسید و موفق ترین ترانه وی را رقم زد. این ترانه اولین جایزه گرمی ایو را به همراه داشت.

سومین آلبوم ایو به نام Eve-Olution در سال ۲۰۰۳ به بازار عرضه شد که به رتبه ۶ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رسید و تک آهنگ معروف Gangasta Lovin با همکاری آلیشیا کیز را دارا بود که این ترانه نیز به رتبه ۲ بیلبورد هات ۱۰۰ دست یافت. او سپس در سال ۲۰۰۴ در ترانه معروف Rich Girl از گوئن استفانی با وی همکاری کرد که به رتبه ۷ بیلبورد هات ۱۰۰ رسید و در اکثر کشورهای جهان در جایگاه ۱۰ تای اول قرار گرفت. این ترانه در سال ۲۰۲۰ نیز در تیک تاک به یکی از پر استفاده ترین ترانه ها توسط کاربران تبدیل شد.

“تصویری از ایو هنگام دریافت جایزه گرمی اش”

فعالیت ایو در موسیقی کمرنگ شد و چهارمین آلبومش به نام Lip Lock یازده سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد که از لحاظ تجاری موفقیت آمیز نبود. ایو بیشتر به حرفه بازیگری روی آورده است و تاکنون در فیلم های معروفی حضور داشته است.

او از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ مجری برنامه تاک شوی The Talk بود که بابت آن ۲ نامزدی جایزه امی دریافت کرد.


دانلود پلی لیست اسپاتیفای This Is Eve شامل بهترین ترانه های او: دانلود از اینجا