در این مقاله به معرفی ربا مک انتایر و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام ربا نل مک‌انتایر
سن ۶۶ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا و بازیگر
سبک موسیقی کانتری
فروش آثار ۱۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۲ آلبوم شماره یک و درمجموع ۱۰ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۴ تک آهنگ در جایگاه ۴۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۳ جایزه گرمی، ۱۷ جایزه آکادمی کانتری، ۱۴ جایزه موسیقی آمریکا، ۳ جایزه بیلبورد، ۹ جایزه منتخب مردم
ستاره پیاده رو مشاهیر هالیوود
نامزد ۱ جایزه گلدن گلوب
القاب ملکه موسیقی کانتری
دارایی ۱۰۰ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

ربا نل مک‌انتایر، متولد ۲۸ مارس ۱۹۵۵، خواننده، ترانه سرا و بازیگر آمریکایی میباشد. وی فعالیتش را از سال ۱۹۷۵ آغاز کرد و تا به امروز به عنوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذار ترین هنرمندان موسیقی کانتری تمام دوران از او یاد میشود و با لقب افتخاری «ملکه موسیقی کانتری» نیز شناخته میشود.

ربا برنده ۳ جایزه گرمی شده است و نام او در تالار مشاهیر موسیقی کانتری و پیاده رو مشاهیر هالیوود نیز ثبت شده است. ربا تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان فروش داشته است که یکی از پرفروش ترین هنرمندان موسیقی کانتری و دومین خواننده زن پرفروش موسیقی کانتری بعد از شنایا تواین در تاریخ میباشد.

او رکورد دار بیشترین جایزه برنده شده (با ۱۲ جایزه) در بخش محبوب ترین هنرمند زن موسیقی کانتری از مراسم جوایز موسیقی آمریکا در تاریخ است. او یکی از محدود هنرمندان تاریخ است که توانسته در طی ۴ دهه حداقل یک تک آهنگ شماره یک در بیلبورد تک آهنگ های موسیقی کانتری به ثبت برساند. او همچنین رکورد دار بیشترین نامزدی جوایز آکادمی موسیقی کانتری و انجمن موسیقی کانتری توسط یک هنرمند زن در تاریخ میباشد.

“تصویری از ربا مک انتایر و ستاره اش در پیاده رو مشاهیر هالیوود”

او حرفۀ موسیقی خود در دبیرستان هنگامی که به عضویت یک گروه موسیقی دبیرستانی آغاز کرد‌. اولین آلبوم وی به نام Reba McEntire در سال ۱۹۷۷ به بازار عرضه شد. او سپس در اوایل دهه ۹۰ میلادی به شهرت و محبوبیت زیادی رسید و در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ با آلبوم های Reba: Duets و Keep On Loving You به رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت. ربا تاکنون ۳۳ آلبوم استودیویی و ۱۶ آلبوم کامپیلیشن منتشر کرده است که موفق به ثبت ۲ آلبوم شماره یک و درمجموع ۱۰ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شده است.


دانلود پلی لیست اسپاتیفای This Is Reba McEntire شامل بهترین ترانه های او: دانلود از اینجا