در این مقاله به معرفی جاستین تیمبرلیک و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام جاستین رندال تیمبرلیک
سن ۳۹ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی و بازیگر
فروش آثار ۱۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ درجهان
۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار باکس آفیس سینما
عملکرد جدول ۴ آلبوم شماره یک در بیلبورد ۲۰۰
۵ تک آهنگ شماره یک و درمجموع ۱۹ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول در بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۱۰ جایزه گرمی، ۴ جایزه امی، ۷ جایزه موسیقی آمریکا، ۱۰ جایزه بیلبورد، ۱۷ جایزه ام تی وی
نامزد ۱ جایزه اسکار و ۲ جایزه گلدن گلوب
القاب پادشاه موسیقی پاپ
رئیس موسیقی پاپ
دارایی ۲۵۰ میلیون دلار
روابط ۱۹۹۹-۰۲: بریتنی اسپیرز
۲۰۰۳: اما بانتون
۲۰۰۳-۰۶: کمرون دیاز
۲۰۰۷-تاکنون: جسیکا بیل
فرزندان ۲ پسر (سیلاس: متولد ۲۰۱۵) و
(نام نامشخص: متولد ۲۰۲۰)

جاستین رندال تیمبرلیک خواننده، ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی و بازیگر آمریکایی میباشد. او متولد ۳۱ ژانویه ۱۹۸۱ است و از سال ۱۹۹۲ تاکنون مشغول فعالیت هنری است. تیمبرلیک با شرکت در مسابقه استعدایابی «به دنبال ستاره» در دهه نود خیلی سریع به شهرت رسید. سپس در سال ۱۹۹۰ به شبکه تلویزیونی دیزنی رفت و در برنامه «کلاب میکی ماوس» حاضر شد، در این برنامه بود که با جی‌سی چیسز آشنا گردید. او یکی از خواننده‌های اصلی و جوانترین عضو گروه انسینک بود، که این گروه به یکی از پرفروش‌ترین گروه پسرانه تاریخ تبدیل شد. او توانست در تالار مشاهیر ترانه‌سرا قرار بگیرد، او مدرک دکترا موسیقی را از کالج بروکلین نیز دریافت کرده و دارای جایزه افتخاری امی تی وی ویدیو ونگارد مایکل جکسون است.

“تصویری از گروه انسینک در دهه نود میلادی”

اوایل زندگی تا آغاز حرفه:

جاستین در ۳۱ ژانویه ۱۹۸۱ در ممفیس، تنسی زاده شد. پدر او چارلز رندال تیمبرلیک و مادر او لین (بومار) هارلس نام دارند. وقتی او سه سال داشت والدینش از هم جدا شدند. او دو برادر خوانده به نام‌های جاناتان (متولد ۱۲ سپتامبر ۱۹۹۳) و استفان (متولد ۱۴ اکتبر ۱۹۹۸) که از ازدواج دوم پدرش هستند. خواهر خوانده او به نام لورا بعد از به دنیا آمدن، از دنیا رفت و این باعث شد او در آلبوم انسینک ترانه ای برایش بنویسد. در خانواده او تعدادی موسیقی دان نیز دیده می‌شود. پدر بزرگ جاستین تیمبرلیک او را با موسیقی کانتری و خوانندگانی مانند جانی کش و ویلی نلسون آشنا کرد. او وقتی یازده سال سن داست در برنامه تلویزیونی «به دنبال ستاره» با اسم جاستین رندال شرکت کرد و یک موزیک کانتری خواند. از آن زمان او شروع به گوش کردن به ریتم و آهنگ‌های خوانندگان دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی کرد، خوانندگانی مانند ال گرین، استیوی واندر و ماروین گی، او و پدرش به آلبوم استودیویی ایگلز و باب سیگر نیز گوش می‌کردند. از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۴ او یکی از بازیگران کلاب میکی موس بود. دوست دختر آینده اش و خواننده بریتنی اسپیرز و خواننده آینده کریستینا آگیلرا و هم گروهی آینده جی سی چیسز و بازیگر آینده رایان گاسلینگ و کری راسل همبازی‌های او بودند. تیمبرلیک سپس از جی سی چیسز می‌خواهد در گروه تمام پسرانه که در ادامه نام آن را انسینک می‌گذارند، ملحق شود.

“تصویری از جاستین در کنار بریتنی اسپیرز. آنها از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ با یکدیگر رابطه داشتند”

۲۰۰۲-۱۹۹۵: گروه انسینک

گروه انسینک در سال ۱۹۹۵ ایجاد و از سال ۱۹۹۶ کار خود را در اروپا شروع کردند. تیمبرلیک و جی سی چیسز دو خواننده اصلی بودند. در سال ۱۹۹۸ این گروه به شهرت فراوان در آمریکا رسید و آلبوم اول آنها به نام انسینک توانست ۱۲ میلیون نسخه که شامل آهنگ قلبم را از بین ببر هم بود تاکنون در ایالات متحده بفروشد. آلبوم دوم آنها هیچ غریبه ای نمی‌پیوندد توانست در هفته اول ۲/۴ میلیون نسخه بفروشد و آهنگ شماره یک من خواهم بود نیز در این آلبوم بود. این آلبوم تاکنون بیش از ۱۴ میلیون نسخه در یالات متحده فروش داشته است. آلبوم سوم انسینک سلبریتی (۲۰۰۱) هم توانست فروش خوبی داشته باشد و تا به امروز بیش از ۶ میلیون نسخه در ایالات متحده فروش ثبت کرده است. آلبوم دوم و سوم آنها با موفقیت‌هایی که آهنگ‌های مانند خداحافظ، دوست دختر و این را به تو قول می‌دهم داشتند توانستند در پنج آلبوم برتر سال قرار بگیرند. با ظهور خوانندگان جدید و کاهش محبوبیت گروه‌های پسرانه در بین مردم، این گروه منحل شد. یکی از اعضای گروه (لنس بس) آشکارا در کتاب خاطرات خود نسبت به اقدامات تیمبرلیک انتقاد کرد. بعد از تور موفق سلبریتی گروه در سال ۲۰۰۲، گروه به وقفه رفت. این گروه در دوران فعالیت خود توانست در جهان مشهور و در جوایز آکادمی، المپیک و سوپربول اجرا کنند. آنها پیش از ۸۰ میلیون نسخه از آهنگ‌ها و آلبوم هایشان در سراسر جهان به فروش رساندند و جز پنج گروه پسرانه پرفروش در تاریخ قرار دارند.

در اواخر سال ۱۹۹۹، تیمبرلیک در فیلم Model Behavior که از شبکه دیزنی پخش شد نقش‌آفرینی کرد. این فیلم در ۱۲ مارس سال ۲۰۰۰ منتشر شد. وقتی گروه انسینک به وقفه رفت هریک از اعضا به دنبال پروژه‌های شخصی رفتند و تیمبرلیک همکاری خود را با فرل ویلیامز که از اعضای گروه تولیدکننده The Neptunes and Timberland بود شروع کرد. تیمبرلیک ترانه رفته را در حدود سال ۲۰۰۱ برای مایکل جکسون نوشت ولی جکسون ترانه را رد کرد و تیمبرلیک ترانه را با انسینک ضبط کرد. با این حال قبل از انتشار ترانه مایکل جکسون با او تماس گرفت. تیمبرلیک بعداً در یک مصاحبه اعلام کرد که بعد از گفتگو با مایکل جکسون او برای شروع کار انفرادی خود اطمینان پیدا کرد. جاستین در این باره گفته است: مایکل جکسون با من تماس گرفت و گفت که می‌خواهد ترانه رفته را ضبط کند ولی او می‌خواست که این یک همکاری بین او و من باشد. من گفتم خب… ما تا الان آهنگ را به عنوان یک آهنگ انسینک ضبط کرده‌ایم، دوست داری این یک همکاری بین انسینک با تو یا تو با انسینک باشد ولی او مطمئن بود که این آهنگ باید یک همکاری بین من و او باشد. این اولین بار بود که احساس کردم باید کار انفرادی خودم را شروع کنم.

“تصویری از اجرای گروه انسینک در سوپربول به همراه بریتنی و ارو اسمیت”

۲۰۰۴-۲۰۰۲: آلبوم Justified و ماجرای سوپربول

در اکتبر سال ۲۰۰۲ تیمبرلیک در مراسم جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی آهنگ انفرادی خود با نام مثل اینکه دوستت دارم را اجرا کرد. این آهنگ در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد توانست رتبه ۱۱ را به دست آورد. آلبوم انفرادی او به نام توجیه در نوامبر منتشر شد. این آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رتبه ۲ را به دست آورد و در هفته اول ۴۳۹۰۰۰ نسخه از آن به فروش رفت. در آمریکا این آلبوم بیش از ۴ میلیون نسخه و در سراسر جهان پیش از ۱۲ میلیون نسخه به فروش رفت. تیمبرلیک این آلبوم را به کمک The Neptunes and Timberland ضبط کرد. او دربارهٔ ساخت موزیک و آلبومش گفت من فقط دوست دارم سبک ریتم و بلوز را انجام دهم، این همان چیزی است که با آن بزرگ شدم. دو آهنگ یک رودخانه برایم گریه کن و بدنت را تکان بده موفق به کسب جایگاه پنج تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده را کسب کند. جاستین تیمبرلیک و کریستینا آگیلرا تور توجیه/محروم را شروع کردند. یک سال بعد او آهنگ عاشقشم با کاور مک دونالد را عرضه کرد. مک دونالد برای اینکار با تیمبرلیک ۶ میلیون دلار قرارداد بسته بود. او در آهنگ work it با نلی همکاری کرد.
نزدیک سال ۲۰۰۲ او در Punk’d و Candid Camera ظاهر شد که هردو توسط اشلی کاچر ساخته شده بود. در سال ۲۰۰۲ او در یکی از قسمت‌های ستردی نایت لایو حضور داشت و به همراه جیمی فلن در برنامه گفتگو بری گیب اجرا کردند آنها نقش برادران گیب بری گیب و رابین گیب را بازی کردند. این شروع دوستی طولانی مدت و پایدار جاستین تیمبرلیک و جیمی فلن که تا به امروز هم ادامه دارد شد. در فوریه سال ۲۰۰۴ جاستین تیمبرلیک به همراه جنت جکسون در سوپربول سال ۲۰۰۴ اجرا کردند که این اجرا پیش از ۱۴۰ میلیون بازدید کننده داشت. در قسمت پایانی اجرا تیمبرلیک قسمتی از لباس جنت جکسون را پاره کرد که این اتفاق واکنش‌های مختلفی را به همراه داشت. تیمبرلیک در ادامه بابت این واقعه عذرخواهی کرد. تیمبرلیک در هنگام دریافت اولین جایزه از دو جایزه ای که در گرمی ۲۰۰۴ دریافت کرد بابت این اتفاق از جنت جکسون عذرخواهی کرد. او در گرمی سال ۲۰۰۴ دو جایزه برای بهترین آلبوم پاپ سال و بهترین آهنگ خواننده پاپ برای یک رودخانه برایم گریه کن دریافت کرد، او همچنین نامزد برای دریافت بهترین آلبوم سال توجیه و بهترین همکاری رپ برای آهنگ عشق کجاست به همراه بلک آید پیز شد.

“تصویری از حادثه سوپربول ۲۰۰۴ به همراه جنت جکسون”

۲۰۰۷-۲۰۰۴: آلبوم FutureSex/LoveSound و حرفه بازیگری

بعد از ماجرای سوپربول، تیمبرلیک تمرکز خود را بر روی بازیگری گذاشت. اولین نقشی که او پذیرفت نقش یک خبرنگار در فیلم ادیسون بود. او همچنین در فیلم‌های آلفا داگ، ناله مار سیاه، داستان‌های سرزمین جنوبی ایفای نقش کرد و ا همچنین صداگذار شخصیت پرنس آرتور پندراگون در انیمیشن شرک ۳ که در ۱۸ می ۲۰۰۷ منتشر شد بود. تیمبرلیک در موزیک ویدیو التون جان به نام This Train Don’t Stop There Anymore که نقش جوانی التون جان را بازی می‌کرد، ظاهر شد. او موزیک را با همکاری با خوانندگان دیگر ادامه داد. او یک ترانه دیگر با بلک آید پیز به نام My Style در سال ۲۰۰۵ ضبط کرد. در هنگام ضبط آهنگ علائم با اسنوپ داگ در سال ۲۰۰۵ او متوجه وجود ندول در گلو خود شد که در یک عمل در ۵ می همان سال آن را از گلوی او خارج کردند. پزشکان به خاطر این عمل از او خواستند آرام صحبت کند و تا مدتی آهنگ نخواند. در سال ۲۰۰۵ او کمپانی ضبط خود به نام ضبط جی تی را ساخت. تیمبرلیک دومین آلبوم استودیویی خود به نام سکس آینده/صداهای عشق در ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۶ منتشر شد. این آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رتبه یک را به دست آورد و در هفته اول ۶۸۴۰۰۰ نسخه فروخت. آلبوم سکس آینده/صداهای عشق بیشترین پیش خرید در هفته اول در آی‌تیونز داشت و توانست رکورد کلدپلی در این زمینه را بشکند. این آلبوم توسط تیمبلند، دانجا، ویل.آی.ام، ریک روبین و خود تیمبرلیک ساخته شده‌است و در این آلبوم با اسنوپ داگ، تی.آی. و ویل.آی.ام همکاری کرده بود. تک آهنگ اصلی آلبوم پشت سکسی تیمبرلیک در افتتاحیه جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی ۲۰۰۶ اجرا شد و این آهنگ در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد رتبه یک را به دست آورد، جایی که برای هفت هفته متوالی ماند. عشق من که توسط تیمبلند ساخته شده و تی.آی. در آن آهنگ با تیمبرلیک همکاری کرده در ۱۰۰ آهنگ داغ بیلبورد به رتبه یک رسید، همان‌طور ترانه سوم آلبوم چیزی که رفته… برمی‌گرده نیز رتبه اول را کسب کرد. او در یک مصاحبه در اکتبر ۲۰۰۶ گفت که می‌خواهد تمام تمرکزش را بر روی بازگیری بگذارد تا به موزیک. تیمبرلیک در سال ۲۰۰۶ در فشن شو ویکتوریاز سیکرت آهنگ‌های پشت سکسی، عشق سنگسار شد و عشق من را اجرا کرد.

۲۰۱۲-۲۰۰۸: وقفه در موسیقی و تمرکز بر بازی

رانه ۴ دقیقه اولین بر در ۱۷ دسامبر ۲۰۰۷ توسط تیمبلند در حینگل بال فیلادلفیا پخش شد. این ترانه در ۱۳ مارس ۲۰۰۸ رسماً منتشر شد. ۴ دقیقه یک همکاری بین تیمبرلیک و مدانا و با پشت صدا تیمبلند بود. این ترانه، ترانه اصلی یازدهمین آلبوم مدانا، به نام آب‌نبات سفت بود و در چارت‌های ۲۱ کشور در صدرجدول بود. تیمبرلیک و مدانا همچنین یک موزیک ویدیو که توسط جوناس و فرانکوس کارگردانی شده بود، نیز منتشر کردند. در ۳۰ مارس ۲۰۰۸ تیمبرلیک این آهنگ را به همراه مدانا در Hard Candy Promo Show در شهر نیویورک و یکبار دیگر در کنسرت مدانا به نام Sticky and Sweet Tour در لس آنجلس در ۶ نوامبر 2008 اجرا کرد. در ژوئن ۲۰۰۷ تیمبرلیک Falling Down و Nite Runner را برای دورن دورن نوشت، تنظیم کرد و پخش کرد، همچنین در سال ۲۰۰۷ در ترانه Ayo Technology با فیفتی سنت همکاری کرد. او بعد از پایان تور سکس آینده/اجرا عشق به صنعت بازیگری برگشت. تیمبرلیک در سال ۲۰۰۸ در فیلم‌های Mick Myers , The love guru و Open Road نقش آفرینی کرد. در فوریه ۲۰۰۸ تیمبرلیک برنده ۲ گرمی شد. در پنجاهمین جوایز گرمی او برنده جایزه بهترین آهنگ خواننده پاپ برای چیزی که رفته… برمی‌گرده و بهترین طراحی رقص برای عشق سنگسار شد/فکر کنم او می‌داند شد. در سال ۲۰۰۸ تیمبرلیک یک همکاری دیگر با تی.آی. در ترانه مرده و رفته که از ششمین آلبوم استودیویی تی آی بود. در نوامبر ۲۰۰۸ تیمبرلیک تعدادی از ترانه‌های آلبوم سیارا را تنظیم و ساخت. او با سیارا در ترانه Sex Love Magic همکاری کرد. موزیک ویدیو این ترانه در ۲۰ فوریه ۲۰۰۹ منتشر شد. این ترانه به یک ترانه جهانی تبدیل شد و در چارت‌های هند، تایوان و ترکیه در صدر قرار گرفت و این ترانه نامزد جایزه گرمی برای بهترین همکاری شد. تیمبرلیک شانزدهمین مراسم جایزه اسپی را میزبانی کرد که یک ترانه به نام من ورزش را دوست دارم را اجرا کرد. این ترانه نامزد جایزه امی شد. او و گروه سازنده اش ترانه Don’t Let Me Down را برای لیونا لوئیس نوشته و ساختند، این ترانه در دومین آلبوم لیونا لوئیس قرار گرفت در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۹ منتشر شد. تیمبرلیک در برنامه آخرشب با جیمی فلن در ۲ مارس ۲۰۰۹ حضور پیدا کرد. تیمبرلیک همچنین carry out را نوشته و با تیمبلند در این ترانه همکاری کرد، این ترانه در آلبوم تیمبلند قرار گرفت. در اواسط سال ۲۰۰۹ ریانا آلبوم درجه آر را که تیمبرلیک یک از سازنده و نویسنده‌هایش بود را منتشر کرد. این دو با یکدیگر برای سومین آلبوم استودیویی ریانا به نام دختر خوب بد شد همکاری کردند. تیمبرلیک ترانه بازپروری را برای ریانا نوشت و در موزیک ویدیو این ترانه حضور داشت و نقش معشوق ریانا را بازی کرد. از سال ۲۰۱۰ تیمبرلیک در فیلم‌های مختلف حضور پیدا کرد. او نقش شان پارکر، سازنده نپستر را در فیلم شبکه اجتماعی (۲۰۱۰) را بازی کرد. او در جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی ۲۰۱۰ در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۰ حضور پیدا کرد. تیمبرلیک در معلم بد نقش مقابل کامرون دیاز و در فیلم دوستی با مزایا نقش مقابل میلا کونیس را بازی کرد. او همچنین در فیلم سر وقت نقش اصلی را برعهده داشت. او در ترانه Motherlover با د لنلی آیلند همکاری کرد و در موزیک ویدیو این ترانه هم حضور داشت. در سال ۲۰۱۰ تیمبرلیک در برنامه آخرشب با جیمی فلن بخشی به نام تاریخ موسیقی رپ را برای اولین بار با جیمی فلن اجرا کردند. پنجمین حضور تیمبرلیک به عنوان میزبان در برنامه ستردی نایت لایو که مهمان خواننده هم بود، پربیننده‌ترین قسمت این برنامه شد.

“تصویری از جاستین به همراه میلا کونس در فیلم دوستی با مزایا”

۲۰۱۷-۲۰۱۳: آلبوم The 20/20 Experience و انیمیشن Trolls

تیمبرلیک کار خود روی سومین آلبوم استودیویی خود به نام تجربه ۲۰/۲۰ را از ژوئن ۲۰۱۲ شروع کرد و او رسماً در ژانویه ۲۰۱۳ بازگشت خود به موزیک را اعلام کرد و در همان ماه همکاری خود با جی زی به نام کت شلوار و کراوت را منتشر کرد. این ترانه در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ به رتبه سه رسید. بعد از چهار سال اجرا نکردن تیمبرلیک در فوریه ۲۰۱۳ یک شب قبل از سوپربول در DirecTV Super Saturday Night اجرا کرد. او ترانه کت شلوار و کراوات را به همراه جی زی در پنجاه و پنجمین مراسم جوایز گرمی اجرا کرد. آینه‌ها دومین ترانه از آلبوم تجربه ۲۰/۲۰ بود و توانست در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده رتبه دو و در چارت انگلستان در رتبه یک قرار بگیرد. تجربه ۲۰/۲۰ در ۱۹ مارس ۲۰۱۳ منتشر شد. آلبوم سریعترین فروش را در آیتونز داشت و در صدر چارت‌ها با فروش ۹۶۸۰۰۰ نسخه در هفته اول در آمریکا و همچنین این آلبوم بیشترین فروش یک آلبوم در هفته اول را در سال ۲۰۱۳ داشت. در آخر پرفروش‌ترین آلبوم سال ۲۰۱۳ شد. تیمبرلیک در یک مراسم در کاخ سفید هم اجرا کرد. این مراسم به مناسبت Memphis Soul Music From 1960 بود و میزبان این مراسم خود باراک اوباما بود. بعد از این مراسم تیمبرلیک رسماً اعلام کرد تورد تجربه ۲۰/۲۰ خود را شروع خواهد کرد که به دنبال تور Legend of The Summer Stadium Tour جی زی و او بود. تیمبرلبیک همچنین در دوازدهمین آلبوم استودیویی جی زی با او در ترانه‌های جام مقدس، BBC و بهشت همکاری کرد. او در ۲۸ اوت ۲۰۱۳ در مراسم جایزه موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی حضور پیدا کرد و جایزه ویدیو ونگارد مایکل جکسون را دریافت کرد. او همچنین سه جایزه دیگر از جمله بهترین موزیک ویدیو برای آیینه‌ها نیز دریافت کرد. چهارمین آلبوم استودیویی تیمبرلیک به نام تجربه ۲۰/۲۰ – تجربه کامل در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۳ منتشر شد و در صدر بیلبورد ۲۰۰ قرار گرفت. اولبن ترانه آلبوم شب را برگردان و تی کی او بودند. تیمبرلیک یکی از نویسنده‌های پنجمین آلبوم بیانسه بود که در دسامبر ۲۰۱۳ منتشر شد. در پنجاه هفتمین مراسم گرمی تیمبرلیک نامزد هفت شد که در آخر سه تای آن را برنده شد: بهترین آهنگ ریتم اند بلوز برای Pusher Love، بهترین همکاری برای جام مقدس و بهترین موزیک ویدیو برای کت شلوار و کراوات که توسط کارگردان شبکه اجتماعی، دیوید فینچر کارگردانی شده بود. در ۲۵ فوریه ۲۰۱۴ چیز بدی نیست به عنوان سومین ترانه آلبوم تجربه ۲۰/۲۰ – تجربه کامل منتشر شد. این ترانه در بین ۱۰ آهنگ برتر در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ قرار گرفت. در سال ۲۰۱۴ تیمبرلیک در دومین ترانه منتشر شده بعد از مرگ مایکل جکسون به نام عشق هیچ‌گاه حس خیلی خوبی نداشت با مایکل جکسون همکاری کرد. این ترانه توسط تیمبلند و خود تیمبرلیک ساخته شده بود. در ۱۴ می ۲۰۱۴ موزیک ویدیو این ترانه به همراه چند کلیپ از مایکل جکسون و تیمبرلیک به همراهی تعدادی از طرفداران جکسون برخی از حرکات رقص جکسون را همراهی می‌کردند. این موزیک ویدیو توسط تیمبرلیک و Rich Lee کارگردانی شده‌است. در سال ۲۰۱۵ تیمبرلیک به همراه جیمی فلن در ویژه برنامه چهل سالگی پخش زنده شنبه شب اجرا کردند و او در برنامه برنامه امشب با اجرای جیمی فلن ششمین قسمت از تاریخچه رپ را اجرا کرد. تیمبرلیک به همراه کریس استیپلتون در Country Music Association Awards اجرا کرد. تیمبرلیک فیلم آخرین اجرا خود در تور جهانی تجربه ۲۰/۲۰ در لاس وگاس به صورت فیلمی به نام جاستین تیمبرلیک + بچه‌های تنسی که توسط جاناتان دمی کارگردانی شده بود. در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۶ در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به نمایش درآورد. تیمبرلیک فیلم را به دلیل تأثیرگذاری پرینس در موزیک او، به پرینس تقدیم کرد. تیمبرلیک ترانه فیلم کتاب عشق که همسرش جسیکا بیل تهیه و بازی می‌کرد را ساخت و اجرا کرد. تیمبرلیک در انیمیشن ترول‌ها صداپیشگی نقش اصلی و مقابل آنا کندریک را برعهده داشت. این انیمیشن در نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شد. او همچنین ترانه اصلی فیلم را ساخته و خوانده‌است. تیمبرلیک بعد از دعوت شدن توسط مجری سوئدی ترانه اصلی فیلم نمی‌توانم جلوی احساس را بگیرم را در بین فینال مسابقه آواز یوروویژن ۲۰۱۶ برای اولین بار اجرا کند. این ترانه در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ صدرنشین شد و در ۱۶ کشور دیگر هم صدرنشین شد، این ترانه تبدیل به هشتمین ترانه او شد که در Mainstream Top 40 در رتبه یک قرار گرفته‌است، درحال حاضر بیشترین حضور در رتبه یک توسز خواننده مرد متعلق به اوست. نمی‌توانم جلوی احساس را بگیرم تبدیل به پرفروش‌ترین ترانه در آمریکا با ۲/۴ فروش. در ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ تیمبرلیک هشتاد و نهمین مراسم اسکار را با اجرای نمی‌توانم جلوی احساس را بگیرم را افتتاح کرد. این ترانه برای او نامزدی اسکار را به همراه آورد. در همان سال او به همراه کیت وینسلت در فیلم واندر ویل ظاهر شد.

“جاستین در صداگذاری انیمیشن ترول ها”

۲۰۱۸-تاکنون: آلبوم Man of The Woods و اجرا در سوپربول

تیمبرلیک دربارهٔ پنجمین آلبوم استودیویی خود در یک مصاحبه گفت، “من فکر می‌کنم جایی که من بزرگ شدم تاثیر زیادی دارد و بزرگ در ممفیس، تنسی که به محل به وجود آمدن راک اند رول ولی همچنین خانه ریتم اند بلوز شناخته می‌شود اما نشویل در سمت راست خیابان واقع شده بود بنابراین موسیقی کانتری بسیار در منطقه ما زیاد بود.” در ادامه مصاحبه تیمبرلیک همکاری با تیمبلند و فرل ویلیامز به عنوان تهیه‌کننده در آلبوم جدید خود را تأیید کرد، درحالی که اظهار داشت ” این بیشتر از هر موسیقی که من ساخته‌ام شبیه جایی است که من از آنجا آمده‌ام. این موسیقی است اما من می‌خواهم آن را مدرن جلوه دهم. این ایده هم‌اکنون است.” پنجمین آلبوم استودیویی تیمبرلیک به نام مرد جنگل در ۲ فوریه ۲۰۱۸ منتشر شد، دو روز قبل از اجرای او در سوپربول جایی که تیمبرلیک ملودی ترانه‌های خود را به همراه بچه‌های تنسی در مینیاپولیس اجرا کند و تصویری از خوااننده فقید پرینس به نمایش درآورد. در این اجرا تعدادی از ترانه‌های آلبوم مرد جنگل را نیز اجرا کرد. این آلبوم از نام فرزند تیمبرلیک، سایلِس که نامش به معنی از جنگل است برگرفته شده‌است. اولین ترانه این آلبوم به نام کثیف به همراه موزیک ویدیو که توسط مارک رومنک ساخته شده بود. در ژانویه به نمایش درآمد. این ترانه در رتبه ۹ جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده و رتبه ۵ جدول تک آهنگ های کانادا قرار گرفت. ترانه‌های تدارکات، چیزی بگو با همکاری کریس استیپلتون و مرد جنگل هم با موزیک ویدیو منتشر شدند. همکاری او با کریس استیپلتون در بین ده آهنگ برتر آمریکا و کانادا قرار گرفت. آلبوم مرد جنگل در صدر بیلبورد ۲۰۰ با بیشترین فروش در هفته اول در سال ۲۰۱۸ تا آن زمان با فروش ۲۹۳۰۰۰ قرار گرفت. همچنین مرد جنگل چهارمین آلبوم متوالی شماره یک تیمبرلیک شد. مرد جنگل ششمین آلبوم پرفروش سال ۲۰۱۸ شد. تیمبرلیک در می سال ۲۰۱۹ یک دکترا افتخاری از دانشگاه بروکلین گرفت. به دنبال انیمیشن تور جهانی ترول‌ها تیمبرلیک از طریق پست‌های اینستاگرام همکاری خود را با تعدادی از خوانندگان از جمله: فرل ویلیامز و خوانندگانی که برای اولین بار با آنها همکاری می‌کند مانند اندرسون پاک، برندلی نروود، لیزو و میک میل را اعلام کرد. در ادامه سیزا اعلام کرد که یک همکاری با تیمبرلیک خواهد داشت. در ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ سزا و تیمبرلیک ترانه The Other Side را که از ترانه‌های تور جهانی ترول‌ها بود را منتشر کردند. در ۹ مارس ۲۰۲۰ تیمبرلیک بخشی از ترانه جدید خود برای تور جهانی ترول‌ها با همکاری اندرسون پاک را منتشر کرد. این ترانه در ۱۰ مارس ۲۰۲۰ منتشر شد. در سپتامبر ۲۰۲۰ تیمبرلیک و تیمبلند در حال کار بر روی ترانه‌های جدید در استودیو به همراه خواننده کانادایی جاستین بیبر و همچنین جاستین اسکی و هیت بوی و تای دالا ساین دیده شدند.

“جاستین درحال اجرا در سوپربول ۲۰۱۸”

زندگی شخصی و حرفه ای:

در اوایل ۱۹۹۹ جاستین شروع به قرارگذاشتن با سوپراستار معروف بریتنی اسپیرز کرد. رابطه آنها در سال ۲۰۰۲ به اتمام رسید. در سال ۲۰۰۳ جاستین رابطه خود را با خواننده بریتانیایی و عضو گروه اسپایس گرلز، اما بونتون آغاز کرد اما این رابطه بسیار کوناه بود تا اینکه در همان سال جاستین شروع به رابطه با بازیگر آمریکایی کمرون دیاز کرد. بعد از بالا و پایین های زیاد در رابطه شان آنها سرانجام در سال ۲۰۰۶ از یکدیگر جدا شدند. در ژانویه ۲۰۰۷ جاستین شروع به قرار گذاشتن با بازیگر آمریکایی جسیکا بیل کرد. آنها در سال ۲۰۱۱ با یکدیگر نامزد، و در سال ۲۰۱۲ با یکدیگر ازدواج کردند. اولین فرزند آنها که یک پسر بود در سال ۲۰۱۵ به دنیا آمد و در سال ۲۰۲۰ دومین پسر آنها نیز به دنیا آمد.

مجله فوربز در مقاله ای در سال ۲۰۰۸ عنوان کرده بود که جاستین اط سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ بیش از ۴۴ میلیون دلار درآمد حاصل از موسیقی و تور کنسرت داشته است که او را تبدیل به چهارمین شخص پردرآمد در موسیقی در آن زمان کرد حتی بالاتر از مدانا و سلین دیان. او در طی سالیان متوالی به عنوان یکی از پردرآمد ترین سلبریتی های سال معرفی شد و ثروت او تاکنون چیزی بیش از ۲۵۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

جاستین از طرفداران بزرگ مایکل جکسون، استیوی واندر، دیوید بویی و پرینس میباشد و نام آنها را به عنوان تاثیرگذاران بر حرفه موسیقی خودش عنوان کرده است. از جاستین با القابی مانند رییس سبک پاپ و شاهزاده سبک پاپ نیز یاد میشود و آثار او تا به امروز همیشه مورد تحسین منتقدین مختلف قرار گرفته اند و جزو برترین های تمام دوران حساب میشوند. هنرمندان بسیاری از جمله جاستین بیبر، شان مندز، ادم لوین، لورد، تیلورسوییفت، اد شیرن، مالوما، برادران جونس، لیام پین و… از او به عنوان الهام بخش موسیقی خودشان یاد کرده اند. جاستین تا به امروز بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان فروش داشته است و بیش از ۸۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ به همراه گروه انسینک در جهان به فروش رسانده است که او را تبدیل به یکی از پرفروش ترین هنرمندان تمام دوران میکند. او برنده ۱۰ جایزه گرمی، ۴ جایزه امی، ۷ جایزه موسیقی آمریکا و ۹ جایزه بیلبورد میباشد. او همچنین نامزد جوایزی چون اسکار و گولدن گلوب نیز میباشد.

جاستین تا به امروز از طرف مجلات و منتقدین مختلف به عنوان یکی از جذاب ترین سلبریتی های هالیوود معرفی شده است. مجله جی کیو از او در سال ۲۰۰۹ به عنوان شیک پوش ترین مرد در آمریکا یاد کرد. او از حامیان همجنسگرایان نیز میباشد و به همراه همسرش جسیکا بارها از جامعه LGBTQ حمایت کرده اند.

از فیلم های معروف او میتوان به (Shrek the Third), (Trolls), (Bad Teacher), (Yogi Bear), (The Social Network), (Firends With Benefits) اشاره کرد. فیلم های او تاکنون بیش از ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار در گیشه های سینماهای جهان به فروش رفته اند.

دانلود آلبوم های جاستین تیمبرلیک:

نام آلبوم سال انتشار رتبه بیلبورد آمریکا فروش دانلود آلبوم
“Justified” 2002 #2 جهان: ~11,000,000

آمریکا: ~4,000,000

دانلود
“FutureSex/LoveSounds” 2006 #1 جهان: ~11,000,000

آمریکا: ~5,000,000

دانلود
“The 20/20 Experience” 2013 #1 جهان: ‍~8,000,000

آمریکا: ~4,000,000

دانلود
“The 20/20 Experience – 2 of 2” 2013 #1 جهان: ~3.5,000,000

آمریکا: ~1.5,000,000

دانلود
“Man of The Woods” 2018 #1 جهان: ‍~2,000,000

آمریکا: ~1,000,000

دانلود