در این مقاله به معرفی نایومی کمپل خواهیم پرداخت.

نام نایومی الین کمپل
سن ۵۱ سال
حرفه مدل، بازیگر و تاجر
دارایی ۸۰ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

نایومی الین کمپل، متولد ۲۲ می ۱۹۷۰، مدل، بازیگر و تاجر بریتانیایی میباشد. وی فعالیتش را در سال ۱۹۷۸ آغاز کرد و تا به امروز به عنوان یکی از محبوب ترین مدل های سیاه پوست در جهان شناخته میشود. وی اولین مدل سیاه‌ پوست است که تصویرش روی جلد مجلهٔ ووگ چاپ شده‌است.

نایومی در سن ۱۵ به عنوان یک مدل کشف و دیده شد و در دهه های هشتاد و نود میلادی از شهرت بسیار بالایی برخوردار بود. او تا به امروز به عنوان یک سوپرمدل در جهان شناخته میشود و از محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است. وی تاکنون در فشن شو های برندهای معروفی همچون مارک جیکوب، کلوئی، شنل، ورساچه، فلیپ پلین، هرمس، ولنتینو و… کت واک انجام داده است و همینطور مدل تبلیغاتی برندهای معروفی همچون فندی، بربری، ویکتوریاز سیرکت، اچ اند ام، پرادا و… بوده است.

“تصویری از نایومی کمپل درحال کت واک در فشن شو برند ورساچه”

درکنار حرفه بازیگری و مدلینگ، نایومی در سال ۱۹۹۴ اولین و تنها آلبوم استودیویی اش به نام Baby Woman را در سبک آر-اند-بی منتشر کرد اما فعالیتش در موسیقی ادامه نیافت. نایومی در فعالیت های خیرخواهانه و کمک های اجتماعی نیز بسیار فعال است و همواره از وی به عنوان یکی از خیر ترین سلبریتی ها یاد میشود.

او از سال ۱۹۹۹ تاکنون ۲۵ مدل عطر و ادکلن مختلف به بازار عرضه کرده است که اکثر آنها جزو پرفروش ترین و محبوب ترین ادکلن های برندهای افراد مشهور بوده اند.

از فیلم های معروف وی میتوان به (I Feel Pretty), (Prêt-à-Porter), (Miami Rhapsody), (Cool As Ice), (Always at the Carlyle) اشاره کرد.