در این مقاله به معرفی لاورن کاکس و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام لاورن کاکس
سن ۴۹ سال
حرفه بازیگر و فعال اجتماعی
جوایز مهم ۱ جایزه امی
دارایی ۴ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

لاورن کاکس، متولد ۲۹ می ۱۹۷۲، بازیگر و فعال حقوق جامعه ال جی بی تی کیو پلاس آمریکایی میباشد. وی فعالیتش را از سال ۲۰۰۰ آغاز کرد و تا به امروز به عنوان یکی از محبوب ترین زنان ترنسجندر در جهان شناخته میشود.

لاورن با ایفای نقش در سریال Orange Is The New Black محصول نتفلیکس به شهرت دست یافت و بابت آن نامزد دریافت جایزه امی شد که او را تبدیل به اولین شخص ترنسجندر در تاریخ کرد که نامزد این جایزه در بخش بازیگری میشود. او سپس در سال ۲۰۱۵ برای شوی تلوزیونی اش به نام Laverne Cox Presents: The T Word برنده جایزه امی شد که تبدیل به اولین زن ترنسجندر در تاریخ شد که برنده این جایزه ارزشمند میشود. لاورن تاکنون در برنامه های تلوزیونی مختلفی به ایفای نقش پرداخته است و از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردار است.

“تصویری از لاورن کاکس در سریال Orange Is The New Black”

در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ او تبدیل به اولین شخص ترنسجندر در تاریخ شد که بر روی کاور مجله های بزرگی همچون تایم و کاسموپالیتان میرود. وی همچنین اولین ترنسجندری است که ماکت اش در موزه مادام توسو گذاشته میشود. لاورن در سال ۲۰۱۴ از سوی مجله گلمور به عنوان برترین زن سال معرفی شد و توسط مجله گاردین به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین اشخاص جامعه ال جی بی تی معرفی شد. در سال ۲۰۱۵ وی در لیست زیباترین زنان مجله پیپل قرار گرفت و مجله تایم نیز از او به عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تاثیرگذار سال نام برد.

“تصویری از لاورن کاکس بر روی مجله تایم”

لاورن در سن ۱۱ سالگی پس از آنکه متوجه حس های متفاوت زنانه اش با ظاهر مردانه اش شد قصد خودکشی داشت و بخاطر رفتارهای متفاوت اش نسبت به سایر همکلاسی های پسر اش سال ها در مدرسه و جامعه مورد اذیت و زورگویی قرار گرفت. با این حال او در طول سال های تحصیلی اش رشته های نویسندگی، رقصندگی و بازیگری را تجربه کرد و دانشگاه را با موفقیت پشت سر گذاشت و مدتی را هم به عنوان یک درگ کویین در رستوران ها میرقصید و فعالیت میکرد تا خرج زندگی اش را در بیاورد.

از فیلم های معروف او میتوان به (Charlie’s Angels), (Promising Young Woman), (Grandma), (Musical Chairs), (Freak Show) اشاره کرد.