در این مقاله به معرفی لیونا لوئیس و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام لیونا لوئیز لوئیس
سن ۳۶ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا، بازیگر، مدل، فعال اجتماعی
سبک موسیقی آر-اند-بی، پاپ، سول، الکترونیک
فروش آثار ۵۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۱ آلبوم شماره یک در بیلبورد ۲۰۰
۱ تک آهنگ شماره یک در بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۱ جایزه بیلبورد، ۳ جایزه ام تی وی
نامزد ۳ جایزه گرمی
دارایی ۳۰ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

لیونا لوئیز لوئیس، متولد ۳ آپریل ۱۹۸۵، خواننده، ترانه سرا، بازیگر، مدل، فعال اجتماعی بریتانیایی میباشد. لیونا پس از شرکت در برنامه استعدادیابی «اکس فکتور بریتانیا» و برنده شدن فصل سوم این مسابقات در سال ۲۰۰۶، به شهرت و محبوبیت بالایی دست یافت. او سپس با کمپانی موسیقی سایکو از سایمن کاول قرارداد بست و شروع به انتشار موسیقی اش به صورت رسمی کرد.

“تصویری از لیونا لوئیس درحال اجرا در مسابقات اکس فکتور بریتانیا”

لیونا نسخه بازخوانی شده ترانه A Moment Like This از کلی کلارکسن را به عنوان تک آهنگ برنده مسابقات اکس فکتور منتشر کرد که موفق شد تنها در عرض ۳۰ دقیقه بیش از ۵۰ هزار فروش دیجیتال ثبت کند که تبدیل به یک رکورد جهانی در آن سال شد. این ترانه در نهایت موفق به کسب رتبه نخست جدول تک آهنگ های بریتانیا گشت. به دنبال آن اولین تک آهنگ رسمی لیونا به نام Bleeding Love در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد. این ترانه که موفق ترین تک آهنگ وی تا به امروز به شمار میرود توانست رتبه نخست جدول تک آهنگ های بریتانیا و بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده را کسب کند و در ۳۰ جدول موسیقی در جهان صدرنشین و تبدیل به یکی از پرفروش ترین ترانه های سال شود.

اولین آلبوم لیونا به نام Spirit در نوامبر ۲۰۰۷ منتشر شد که موفق به کسب رتبه نخست جدول آلبوم های بریتانیا و بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد و فروشی بیش از ۱۵ میلیون نسخه در جهان تا به امروز ثبت کرده است و ۳ نامزدی جایزه گرمی نیز برایش به همراه داشت. این آلبوم چهارمین آلبوم پرفروش دهه ۲۰۰۰ در بریتانیا و یکی از پرفروش ترین آلبوم های تمام دوران در این کشور است. این آلبوم همچنین پرفروش ترین آلبوم نخستین یک هنرمند زن در قرن ۲۱ در بریتانیا به شمار میرود. بیلبورد در سال ۲۰۰۸ از لیونا به عنون برترین هنرمند تازه کار سال نام برد.

“تصویری از لیونا لوئیس بر روی فرش قرمز مراسم جوایز گرمی”

لیونا تا به امروز ۵ آلبوم استودیویی منتشر کرده است و با فروش بیش از ۵۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان، دومین هنرمند پرفروش مسابقات اکس فکتور بریتانیا پس از گروه واندیرکشن به شمار میرود. او با ۹ تک آهنگ، رکورد دار بیشترین تک آهنگ در جایگاه ۵ تای اول جدول بریتانیا توسط یک هنرمند زن انفرادی بریتانیایی میباشد.

لیونا از هنرمندانی همچون ماریاکری، ویتنی هیوستن و سلین دیان به عنوان اصلی ترین تاثیرگذاران بر موسیقی اش نام برده است.


دانلود پلی لیست اسپاتیفای This Is Leona Lewis شامل بهترین ترانه های او: دانلود از اینجا