در این مقاله به معرفی گروه بی تی اس، اعضای آن و کارهای هنریشان خواهیم پرداخت.

نام اعضا و سن جین: ۲۸ سال
شوگا: ۲۸ سال
جی-هوپ: ۲۷ سال
آر ام: ۲۶ سال
جیمین: ۲۵ سال
وی: ۲۵ سال
جونگ کوک: ۲۳ سال
سبک موسیقی کی پاپ، هیپ هاپ، آر-اند-بی، الکترونیک دنس
عملکرد جدول ۵ آلبوم شماره یک در بیلبورد ۲۰۰
۳ تک آهنگ شماره یک و درمجموع ۸ تک آهنگ در جایگاه ۲۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
فروش آثار ۶۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
جوایز مهم (هالیوودی) ۶ جایزه موسیقی آمریکا، ۵ جایزه بیلبورد، ۸ جایزه منتخب مردم، ۲۷ جایزه ام تی وی، ۱۹ رکورد جهانی گینس
نامزد ۱ جایزه گرمی

«بنگتن بویز» معروف با نام «بی تی اس» یک گروه پسرانه ۷ نفره کره ای میباشد. این گروه در سال ۲۰۱۰ تشکیل شد، در سال ۲۰۱۳ آغاز کار رسمی اش رقم خورد و در سال ۲۰۱۶ بذر شهرت جهانی اش پاشیده شد که تا به امروز به عنوان بزرگترین گروه در جهان و یکی از موفق ترین هنرمندان تمام دوران شناخته میشود. موفقیت ها و شهرت جهانی بی تی اس باعث شده است تا از آنها به عنوان «هموارکننده راه» برای سایر هنرمندان و گروه های کره ای و آسان کردن مسیرشان برای دستیابی به موفقیت یاد شود.

برخی از موفقیت ها و دستآوردهای بزرگ گروه بی تی اس:

بی تی اس اولین گروه کره ای در تاریخ است که موفق به دریافت یک گواهی فروش از سازمان RIAA ایالات متحده میشود. این گروه همچنین اولین هنرمند کره ای در تاریخ به حساب می آید که موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شده است. بی تی اس سریعترین گروه در تاریخ از زمان گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی میباشد که موفق به ثبت ۴ آلبوم شماره یک در جدول بیلبورد ۲۰۰ شده است که این موفقیت را تنها در کمتر از ۲ سال به دست آوردند. این گروه اولین هنرمند کره ای در تاریخ است که یک سال کامل را در جدول بیلبورد ۲۰۰ سپری میکند و همچنین اولین هنرمند کره ای در تاریخ است که صدرنشین بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده میشود که تا به امروز موفق به ثبت ۳ تک آهنگ شماره یک در این جدول شده است. همچنین بی تی اس اولین گروه در تاریخ به حساب می آید که دو تک آهنگ شماره یکش در هفته اول انتشار به رتبه نخست بیلبورد دست یافته اند. این گروه اولین هنرمند کره ای در تاریخ است که نامزد دریافت جایزه گرمی میشود و در این مراسم اجرا میکند.

خارج از ایالات متحده، بی تی اس با فروش بیش از ۲۰ میلیون نسخه آلبوم در جدول موسیقی Gaon پرفروش ترین هنرمند تاریخ در کره جنوبی به حساب می آید و همچنین رکورد دار پرفروش ترین آلبوم تمام دوران در این کشور است. در ژاپن نیز این گروه اولین هنرمند مرد خارجی به حساب می آید که گواهی فروش Million را از سازمان RIAJ این کشور بابت تک آهنگش دریافت میکند. به علاوه اینکه بی تی اس اولین هنرمند کره ای در تاریخ است که گواهی فروشی در بریتانیا دریافت میکند. این گروه اولین هنرمند آسیایی و غیر انگلیسی زبان در تاریخ است که به عنوان پرفروش ترین هنرمند سال سازمان IFBI معرفی شده است و در لیست برترین هنرمندان دهه ۲۰۱۰ بیلبورد در زمینه تور کنسرت قرار گرفته است که موفق شده است در بزرگترین استادیوم های ورزشی در سراسر دنیا کنسرت برگزار کند و بلیط ها به طور کامل به فروش بروند.

“تصویری از گروه بی تی اس و جایزه بیلبوردشان”

مجله تایم از این گروه به عنوان «رهبران موسیقی نسل آینده» نام برده است و در سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در لیست ۲۵ شخص تاثیرگذار در اینترنت توسط این مجله قرار گرفته اند. تایم از بی تی اس به عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تاثیرگذار سال ۲۰۱۹ نام برد و از آنها با لقب افتخاری «شاهزادگان موسیقی پاپ» یاد کرد و در سال ۲۰۲۰ نیز آنان را «سرگرم کننده های سال» خطاب کرد. این گروه بارها در لیست پردرآمد ترین هنرمندان سال مجله فوربز قرار گرفته است و مجله بیلبورد نیز این گروه را در لیست «برترین هنرمندان موسیقی پاپ از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۲۰» جای داده است. سی ان ان نیز از بی تی اس به عنوان یکی از ۱۰ هنرمندی که جلوه موسیقی را در دهه ۲۰۱۰ تغییر دادند یاد کرده است. از رکورد های جهانی گینس این گروه نیز میتوان به ثبت «پربازدید ترین موزیک ویدیو در ۲۴ ساعت اول انتشار در یوتیوب» برای ۴ بار، «پرفروش ترین آلبوم تاریخ در کره جنوبی»، «سریع ترین اکانتی که به یک میلیون دنبال کننده در تیک تاک دست یافت»، «بیشترین هفته ماندگاری در رتبه نخست جدول ۵۰ هنرمند برتر شبکه های اجتماعی» و «پربیننده ترین کنسرت پخش زنده» اشاره کرد.

۲۰۱۳-۲۰۱۰: نام و شکل گیری گروه تا آغاز فعالیت

نام گروه، بی‌تی‌اس، برگرفته از اصطلاح کره‌ای Bangtan Sonyeondan (به کره‌ای: 방탄소년단؛ به هانجا: 防彈少年團) و به معنی «پسران پیشاهنگ ضدگلوله» (به انگلیسی: Bulletproof Boy Scouts) است. به گفتهٔ یکی از اعضای گروه، جی-هوپ، این عنوان خواستهٔ گروه برای «مقابله با استریوتایپ‌ها، انتقادات و انتظاراتی است که جوانان را مانند گلوله‌ای نشانه می‌گیرد». آن‌ها در ژاپن با نام Bōdan Shōnendan (به ژاپنی: 防弾少年団) شناخته می‌شوند که معنی مشابهی دارد. بی‌تی‌اس در ژوئیهٔ ۲۰۱۷ اعلام کرد که نام گروه به‌عنوان مخفف عبارت «Beyond the Scene» (به معنی فراتر از صحنه) نیز به کار خواهد رفت و بخشی از هویت تجاری جدید آن‌ها است. این عبارت باعث گسترش عنوان گروه بود و به معنی «بی‌تی‌اس جوان رو به رشد که فراتر از واقعیات را درخواهد نوردید و رو به جلو پیش خواهد رفت.»

ایدهٔ شکل‌گیری بی‌تی‌اس از سال ۲۰۱۰ آغاز شد، زمانی‌که مدیر عامل بیگ هیت اینترتینمنت، بانگ شی-هیوک، با لیدر گروه، آر ام، ملاقات کرد و تحت‌تاثیر توانایی رپ او قرار گرفت. در ابتدا قرار بود بی‌تی‌اس مانند گروه وان‌تی‌وای‌ام کمپانی وای‌جی اینترتینمنت یک گروه هیپ-هاپ باشد اما در فاصلهٔ زمانی شکل‌گیری این ایده تا آغاز به کار گروه، بانگ شی-هیوک تصمیم گرفت که نسل جوان به جوانان امروزی نیازمند است، «قهرمانانی که تکیه‌گاه آن‌ها باشند؛ حتی بدون بیان کلمه‌ای، نه کسانی که از جایگاهی بالا متعصبانه موعظه‌شان کنند». گروه قرار بود که در سال ۲۰۱۱ شروع به کار کند و در قطعات هنرمندانی چون توای‌ام و لی سونگ-گی مشارکت کرد اما آغاز به کار آن به تعویق افتاد و مجدد به شکل یک گروه آیدل سنتی‌تر، سازماندهی شد. اعضای نهایی گروه در سال ۲۰۱۲ قطعی شد و شامل جین، شوگا، جی-هوپ، آر ام، جیمین، وی و جونگ کوک بود. شش ماه پیش از آغاز به کار، اعضای گروه به‌علت حضور در شبکه‌های اجتماعی متعدد و بازخوانی ترانه‌ها در یوتیوب و ساوندکلاد، موردتوجه قرار گرفتند.

“تصویری از گروه بی تی اس هنگام دریافت جایزه ملون در سال ۲۰۱۳”

اولین تک آلبوم این گروه 2Cool4School نام داشت که در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۳ منتشر شد و به رتبه ۵ جدول آلبوم های کره جنوبی دست یافت. این آلبوم و تک آهنگ هایش از نظر تجاری موفقیت آمیز نبودند. سبک آلبوم هیپ-هاپ قدیم با الهامی از موسیقی دههٔ ۸۰–۹۰ بود که با چهره و بیان متهاجم اعضا همراه می‌شد. اعضای گروه از آغاز متقاعد شده‌بودند که تنها راه ارتباط نسل جوان با موسیقی بی‌تی‌اس، بازگویی داستان‌ها و تجربه‌های شخصیشان است. متن قطعات آلبوم در درجهٔ اول منعکس‌کنندهٔ سوءتفاهمات و تعصبات علیه آن‌ها، انتقاد از جامعه‌ای که رؤیاهایشان را نادیده می‌گرفت و اضطراب و انگیزه‌شان برای حرکت به سوی آینده بود. در سپتامبر همان سال، بی تی اس اولین آلبوم کوتاه خود به نام O!RUL8,2? را به بازار عرضه کرد. این آلبوم نیز به رتبه ۴ جدول آلبوم های کره جنوبی دست یافت و از نظر تجاری موفقیت آمیز نبود. ازنظر موسیقایی و در مقایسه با آلبوم اول، تغییر بارزی در سبک بی‌تی‌اس ایجاد نشده‌بود و این آلبوم نیز از رپ قوی به‌همراه ضرب‌های ترپ، سازهای برنجی و ملودی‌های پراحساس بهره می‌برد. ازنظر متن ترانه‌ها، این آلبوم دربردارندهٔ موضوعاتی چون رؤیاپردازی و شادی، ناامیدی ناشی از سیستم آموزشی سخت‌گیر کره و تصمیم‌گیری برای مواجهه با چالش‌ها و اثبات خود بود. در همان ماه، اعضای بی‌تی‌اس در برنامهٔ سرگرمی خودشان حضور یافتند که «پادشاه تازه‌کار کانال بنگتن» نام داشت و از اس‌بی‌اس ام‌تی‌وی به روی آنتن رفت. این برنامه از یک شبکهٔ ساختگی به نام «کانال بنگتن» پخش می‌شد و هر عضو یک برنامهٔ سرگرمی مثل نیروهای ویژهٔ وی‌جی و سرآشپز کره را هجو می‌کرد. بی‌تی‌اس در انتهای سال، در پنجمین دورهٔ جوایز موسیقی ملون، بیست و هشتمین دورهٔ جوایز گلدن دیسک و بیست و سومین دورهٔ جوایز موسیقی سئول، جایزهٔ بهترین هنرمند تازه‌کار را از آن خود کرد.

۲۰۱۶-۲۰۱۴: آغاز موفقیت ها و تثبیت جایگاه

دومین آلبوم کوتاه این گروه به نام Skool Luv Affair در ۱۲ فوریه ۲۰۱۴ منتشر شد و اولین موفقیت های نسبی گروه را به همراه داشت. این آلبوم صدرنشین جدول آلبوم های کره جنوبی شد و به رتبه ۳ جدول آلبوم های جهانی بیلبورد دست یافت و اولین حضور بی تی اس در جدول های کشورهای جهان را رقم بزند. این آلبوم در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب رتبه ۱۲ جدول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نیز شد. در ۱۴ می ۲۰۱۴ نسخه کامل تری از این آلبوم باری دیگر منتشر شد که آن هم صدرنشین جدول آلبوم های کره جنوبی شد. ازنظر سبک موسیقی، ماجرای عشقی مدرسه علاوه بر هیپ-هاپ، آر-اند-بی و هارد راک را نیز شامل می‌شد و موضوع آن از رؤیاپردازی و شادی که مشخصهٔ آلبوم قبلی بود، به عشق، به‌خصوص عشق دوران مدرسه و جوانی تغییر کرده‌بود. در همین سال این گروه ۳ تک آلبوم را به زبان ژاپنی به بازار عرضه کرد و فعالیت رسمی خودش در ژاپن را پیش گرفت. سپس در آگوست ۲۰۱۴ اولین آلبوم استودیویی این گروه به نام Dark & Wild منتشر شد که به رتبه ۲ جدول آلبوم های کره جنوبی و رتبه ۳ جدول آلبوم های جهانی دست یافت. این آلبوم ازنظر موسیقایی، آوای گیتار الکتریک راک را در چارچوب هیپ-هاپ گنجانده و به گسترش سبک گروه به سمت آر-اند-بی ادامه داده‌بود. موضوع اصلی آلبوم، بیان عواطف دورهٔ بلوغ، امیال جوانی و بی‌تابی در عشق بود. به دنبال آن، اولین آلبوم استودیویی ژاپنی این گروه به نام Wake Up نیز در دسامبر همان سال به بازار عرضه شد که به جایگاه ۳ جدول آلبوم های ژاپن رسید.

بی تی اس در اکتبر ۲۰۱۴ اولین تور کنسرت خود به نام The Red Bullet را آغاز کرد و تا آگوست ۲۰۱۵ ادامه داشت که درکل بیش از ۸۰ هزار بلیط کنسرت از آن به فروش رفت. در سال ۲۰۱۵ نیز این گروه یک تورکنسرت کوتاه دیگر در کشور ژاپن برگزار کرد که بیش از ۲۵ هزار بلیط از آن به فروش رسید.

“تصویری از گروه بی تی اس هنگام اجرا در تور کنسرت Red Bullet”

در سال ۲۰۱۵ بی تی اس سومین آلبوم کوتاه خود به نام The Most Beautiful Moment In Life, Pt.1 را منتشر کرد این آلبوم موفق به کسب رتبه نخست جدول آلبوم های کره جنوبی شد و به رتبه ۲ جدول آلبوم های جهانی بیلبورد دست یافت. این آلبوم با تغییر سبک و تنوع در موسیقی همراه بود و از رشد و رنج عاطفی جوانی و همچنین سرزندگی و ابعاد شادی‌بخش آن سخن می‌گفت. تک آهنگ I Need U از این آلبوم با موفقیت و فروش بالایی همراه بود به طوریکه موفق به کسب رتبه ۵ جدول گائون تک آهنگ های کره جنوبی شد و اولین حضور این گروه در جایگاه ۱۰ تای اول این کشور را رقم زد. نشریه بیلبورد از این ترانه به عنوان یکی از ۱۰۰ ترانه برتر سبک کی پاپ دهه ۲۰۱۰ یاد کرده است. چهارمین آلبوم کوتاه این گروه به نام The Most Beautiful Moment In Life, Pt.2 در نوامبر همان سال منتشر شد که صدرنشین جدول آلبوم های کره جنوبی و جدول آلبوم های جهانی بیلبورد شد و بی تی اس تبدیل به اولین هنرمند کی پاپ شد که چندین هفته را در رتبه نخست این جدول سپری میکند. این آلبوم همچنین به رتبه ۱۱۷ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نیز دست یافت و اولین حضور بی تی اس در این جدول را رقم زد. تک آهنگ Run از این آلبوم، دومین حضور بی تی اس در جایگاه ۱۰ تای اول جدول گائون تک آهنگ های کره جنوبی را رقم زد و به جایگاه ۸ رسید و از فروش بالایی همراه بود. این آلبوم ازلحاظ مضمون بیشتر به این موضوعات می‌پرداخت: جوانب جدی و معنای جوانی، دستیابی به موفقیت، تنهایی، عشق به اصل خود و عذابی که نسل جوان به‌خاطر شرایط نامطلوب جامعهٔ کنونی متحمل می‌شد که نقد مثبت و تحسین منتقدین را به دنبال داشت.

در همان سال، این گروه دو تک آلبوم دیگر به زبان ژاپنی به بازار عرضه کردند که آلبوم کوتاه For You موفق به کسب رتبه نخست جدول آلبوم های ژاپن شد و اولین صدرنشینی این گروه در این کشور را رقم زد.

پس از انتشار یک آلبوم کوتاه ژاپنی دیگر در مارس ۲۰۱۶، بی تی اس اولین آلبوم گردآوری شده خود به نام The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever را که یک آلبوم ادغام شده از دو آلبوم کوتاه قبل به علاوه چند تک آهنگ جدید بود را در می ۲۰۱۶ منتشر کرد. این آلبوم موفق به کسب جایگاه اول جدول آلبوم های کره جنوبی شد و در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده به رتبه ۱۰۷ دست یافت و در هشتمین دورهٔ جوایز موسیقی ملون، اولین جایزهٔ مهم بی‌تی‌اس یعنی بهترین آلبوم سال را برای آن‌ها به ارمغان آورد. تک آهنگ Fire از این آلبوم موفق به کسب رتبه ۷ جدول گائون تک آهنگ های کره جنوبی و رتبه اول جدول تک آهنگ های دیجیتال جهانی بیلبورد شد که اولین صدرنشینی این گروه در این جدول را رقم زد. این تک آهنگ همچنین تبدیل به اولین ورودی این گروه در جدول هات ۱۰۰ کره جنوبی شد و در رتبه ۹۳ نشست. این ترانه با فروش بالایی همراه بود و در یوتیوب به کسب شهرت بیشتر این گروه کمک زیادی کرد.

سومین تورکنسرت بی تی اس به نام The Most Beautiful Moment in Life On Stage از نوامبر ۲۰۱۵ آغاز شد و تا آگوست ۲۰۱۶ ادامه یافت و درکشور های آسیای شرقی برگزار شد که بیش از ۱۸۲ هزار فروش بلیط کنسرت به ثبت رساند.

“تصویری از گروه بی تی اس در موزیک ویدیو Fire”

در سپتامبر ۲۰۱۶ دومین آلبوم استودیویی ژاپنی این گروه به نام Youth منتشر شد که به جایگاه اول جدول آلبوم های ژاپن دست یافت. به دنبال آن، در سپتامبر همان سال دومین آلبوم استودیویی کره ای این گروه به نام Wings منتشر شد که با آغاز شهرت بین المللی این گروه بود. این آلبوم صدرنشین جدول آلبوم های کره جنوبی شد و در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نیز به رتبه ۲۶ دست یافت و در جدول های موسیقی کشورهای مختلف نیز حضور پیدا کرد. این بالاترین رتبه‌ای بود که یک آلبوم کی-پاپ در این جدول به آن دست می‌یافت، همچنین بی‌تی‌اس به اولین گروه کره‌ای تبدیل شد که در صدر جدول ۵۰ هنرمند شبکه های اجتماعی بیلبورد قرار می‌گرفت. این آلبوم اولین آلبوم گروه با «فروش میلیونی» بود و با فروش بیش از ۱٫۵ میلیون نسخه در کرهٔ جنوبی در آن سال، به پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ جدول آلبوم‌های گائون در آن زمان تبدیل شد. مضمون این آلبوم، ترکیبی از مفاهیم جوانی که در آلبوم های قبل به آن پرداخته شده‌بود، فریب و مشقت بود. این آلبوم همچنین برای نخستین بار هفت قطعهٔ انفرادی از اعضا را شامل می‌شد، که هرکدام این این قطعات توانایی‌های بالقوه و فردی هر عضو را به‌عنوان موسیقی‌دانانی مستقل به نمایش می‌گذاشت. این آلبوم به‌طور کلی مورد تحسین منتقدین واقع شد، رولینگ استون آن را «ازنظر مفهومی و شنیداری یکی از جاه‌طلبانه‌ترین آلبوم‌های پاپ ۲۰۱۶» نامید، فیوز آن را به‌خاطر «محتوای آسیب‌پذیر و صادقانهٔ ترانه‌ها و قطعات متنوع»، تحسین کرد. نشریه بیلبورد نیز از این آلبوم به عنوان یکی از ۲۵ آلبوم برتر سبک کی پاپ دهه ۲۰۱۰ نام برده است.

تک آهنگ Blood Sweat & Tears از این آلبوم نیز با فروش و موفقیت بالایی همراه بود و تبدیل به اولین تک آهنگ شماره یک این گروه در جدول گائون کره جنوبی شد و موفق به کسب رتبه نخست جدول تک آهنگ های دیجیتال جهانی بیلبورد نیز شد. موزیک ویدئوی این ترانه، در عرض ۲۴ ساعت ۶ میلیون بازدید یوتیوب داشت و رکورد پربیننده‌ترین موزیک ویدئوی یک گروه کی-پاپ در ۲۴ ساعت را شکست. این ترانه یکی از پرفروش ترین تک آهنگ های این گروه نیز به شمار میرود. بی‌تی‌اس اولین هنرمندی خارج از «سه کمپانی بزرگ» موسیقی کره جنوبی (اس‌ام، وای‌جی و جی‌وای‌پی) بود که در هجدهمین دورهٔ جوایز موسیقی آسیایی ام‌نت، جایزهٔ بهترین هنرمند سال را از آن خود کرد.

۲۰۱۸-۲۰۱۷: کسب شهرت بین المللی

در فوریه ۲۰۱۷ نسخه کامل تر آلبوم The Wings به نام You Never Walk Alone منتشر شد. این آلبوم علاوه بر صدرنشینی در جدول آلبوم های کره جنوبی موفق به کسب رتبه ۶۱ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نیز شد. پیش‌فروش این آلبوم از مرز ۷۰۰ هزار نسخه گذشت و رکورد بیشترین فروش یک آلبوم در یک ماه را در کره جنوبی شکست. این آلبوم با تجسم نوستالژی و اندوه، فصل جدیدی را در زیبایی‌شناسی و ترانه‌سرایی بی‌تی‌اس باز و طرفداران زیادی را از نسل‌های مختلف جذب کرد و با تحسین منتقدان همراه بود. اولین تک آهنگ این آلبوم Spring Day نام داشت. این ترانه پس از انتشار، در صدر هشت جدول مهم موسیقی آن‌لاین کرهٔ جنوبی و همچنین گائون قرار گرفت و به‌علت ایجاد بازدید و ترافیک بالا، جدول دیجیتال ملون را از کار انداخت. این ترانه همچنین بدون هیچ تبلیغی موفق به کسب رتبه ۱۱۵ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد. Spring Day تا به امروز، طولانی‌ترین حضور یک ترانه در جدول ملون بوده‌است. این ترانه در نهمین دورهٔ جوایز موسیقی ملون، جایزهٔ بهترین ترانهٔ سال را دریافت کرد.

“تصویری از گروه بی تی اس در موزیک ویدیو Spring Day”

چهارمین تورکنسرت گروه بی تی اس به نام The Wings از فوریه ۲۰۱۷ آغاز شد و تا دسامبر آن سال ادامه داشت که بیش از ۵۵۰ هزار بلیط کنسرت به فروش رساند. این تور نسبت به تورهای پیشین بی‌تی‌اس، در سالن‌ها و ورزشگاه‌های بزرگ‌تری برگزار شد. بلیط‌های کنسرت‌های آمریکای شمالی در چند دقیقه به فروش رسید و به‌علت درخواست بالا دو کنسرت دیگر به آن اضافه شد، بی‌تی‌اس اولین هنرمند کی-پاپ بود که در ایالات متحده، تمام بلیط‌های سالن‌هایی را که در آن اجرا داشت، فروخت. بی‌تی‌اس در ماه می و پس از اتمام کنسرت‌های آمریکای شمالی، در بیست و چهارمین دورهٔ جوایز موسیقی بیلبورد شرکت و جایزهٔ بهترین هنرمند اجتماعی را دریافت کرد و به اولین گروه کره‌ای تبدیل شد که جایزهٔ بیلبورد را دریافت می‌کرد.

پنجمین آلبوم کوتاه این گروه به نام Love Yourself: Her در سپتامبر ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد. این آلبوم موفقیت بالایی برای این گروه به همراه داشت به طوریکه علاوه بر صدرنشینی در جدول آلبوم های کره جنوبی، موفق به کسب رتبه ۷ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد و تبدیل به اولین آلبوم یک هنرمند کی پاپ در تاریخ شد که به جایگاه ۱۰ تای اول این جدول دست پیدا میکند. این آلبوم در کره، با فروش بیش از ۱٫۲ میلیون کپی در جدول آلبوم‌های گائون و در ماه اول، رکورد بالاترین فروش ماهانهٔ یک آلبوم در تاریخ این جدول و تمامی جداول کره طی ۱۶ سال را شکست. تک آهنگ DNA از این آلبوم تبدیل به اولین ترانه ورودی این گروه به جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و به جایگاه ۶۷ دست یافت. بی تی اس اولین گروه پسرانه کره ای در تاریخ است که موفق به ثبت ترانه ای در این جدول میشود. این تک آهنگ همچنین موفق به کسب رتبه ۲ جدول گائون تک آهنگ های کره جنوبی و رتبه نخست جدول هات ۱۰۰ این کشور شد و اولین تک آهنگ شماره یک این گروه در این جدول را رقم زد. موزیک ویدئوی این ترانه، رکورد پیشین پربیننده‌ترین موزیک ویدئوی یک گروه کی-پاپ در ۲۴ ساعت را با بیش از ۲۰ میلیون بازدید در یوتیوب شکست.

بی تی اس در این سال رمیکسی از ترانه Mic Drop با همکاری دیزاینر را به عنوان اولین تک آهنگ انگلیسی/کره ای اش منتشر کرد. این تک آهنگ موفق به کسب رتبه ۲۳ جدول گائون و رتبه ۶۳ جدول هات ۱۰۰ کره شد و در بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده نیز به جایگاه ۲۸ دست یافت و به اولین حضور یک گروه کی-پاپ در جایگاه ۴۰ تای اول این جدول تبدیل شد. هر دو ترانه DNA و Mic Drop، موفق به کسب گواهی‌فروش طلا از انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا (RIAA) شدند؛ بی‌تی‌اس نخستین و تنها هنرمند کره‌ای بود که موفق به دریافت دو گواهی‌فروش در این کشور می‌شد. Mic Drop همچنین در نوامبر ۲۰۱۸، گواهی فروش پلاتینوم را دریافت کرد و بی‌تی‌اس را به اولین گروه کره‌ای تبدیل کرد که در ایالات متحده تک‌آهنگی با گواهی پلاتینوم داشته است.

این گروه در همین سال، دو تک آلبوم ژاپنی دیگر به بازار عرضه کرد که هردو موفق به کسب رتبه نخست جدول آلبوم های ژاپن شدند.

“تصویری از گروه بی تی اس هنگام اجرا در مراسم جوایز موسیقی آمریکا در سال ۲۰۱۷”

بی‌تی‌اس نخستین گروه کی-پاپ بود که در نوامبر ۲۰۱۷ در مراسم جوایز موسیقی آمریکا به اجرا پرداخت و در سطح بین‌المللی مطرح شد. در ماه دسامبر، بی‌تی‌اس اولین گروه کی-پاپ بود که در برنامهٔ «شب سال نوی دیک کلارک» به اجرا پرداخت و همچنین با اجرا در «سوپر لایو میوزیک استیشن تی‌وی آساهی»، برای اولین بار در یک برنامهٔ موسیقی ژاپنی حضور یافت. این گروه در انتهای سال، دومین جایزهٔ بهترین هنرمند سال را از نوزدهمین دورهٔ جوایز موسیقی آسیایی ام‌نت دریافت کرد و به اولین هنرمندی تبدیل شد که دو سال متوالی این جایزه را دریافت می‌کرد. بی‌تی‌اس همچنین اولین هنرمندی خارج از «سه کمپانی بزرگ» بود که جوایز مهم مراسم‌های جوایز گلدن دیسک و جوایز موسیقی سئول را دریافت کرده است.

در آپریل ۲۰۱۸، بی تی اس سومین آلبوم استودیویی ژاپنی اش را به نام Face Yourself به بازار عرضه کرد که در جدول آلبوم های ژاپن به رتبه نخست دست یافت و در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده به جایگاه ۴۳ رسید که سومین آلبوم ژاپنی با بالاترین رتبه در تاریخ این جدول بود. سپس در ماه می همان سال سومین آلبوم استودیویی کره ای این گروه به نام Love Yourself: Tear منتشر شد. این آلبوم در جدول های موسیقی اکثرکشورهای جهان در جایگاه ۱۰ تای اول قرار گرفت و علاوه بر صدرنشینی در جدول آلبوم های کره جنوبی، موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نیز شد و تبدیل به اولین آلبوم شمارهٔ یک آن‌ها در این کشور، نخستین آلبوم کی-پاپ در صدر جدول آلبوم‌های ایالات متحده و بالاترین رتبهٔ آلبوم یک هنرمند آسیایی شد. این آلبوم از لحاظ مفهوم، از تنش ناشی از عشق ورزیدن و مورد عشق واقع نشدن سخن می‌گفت و دلگرمی‌ای بود برای کسانی که رؤیایی ندارند. آلبوم درمجموع نقدهای مثبتی از منقدین دریافت کرد. کیتلین کلی از بیلبورد آن را «یکی از منسجم‌ترین آلبوم‌های گروه از لحاظ موضوعی و در عین حال متنوع از نظر موسیقایی که با ساختاری ماکسیمالیست، از پوچی سخن می‌گوید» توصیف کرد. شلدون پیرس از پیچ‌فورک نوشت: «یک آلبوم یک‌دست و تقریباً مفهومی در باب عشق و فقدان، با تأکید بیش از پیش بر رپ‌خوانی» که «با حفظ انسجام، قطعاتی سرگرم‌کننده و چندوجهی را نیز ارائه می‌کند.» این آلبوم با فروش بیش از ۱٫۶ میلیون کپی در دو هفتهٔ اول انتشار در کرهٔ جنوبی، به بالاترین فروش ماهانهٔ یک آلبوم در تاریخ جدول گائون تا آن زمان تبدیل شد.

تک آهنگ Fake Love از این آلبوم علاوه بر کسب رتبه های نخست جدول های گائون و هات ۱۰۰ کره جنوبی، موفق به کسب جایگاه ۱۰ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده نیز شد و اولین تک آهنگ این گروه در جایگاه ۱۰ تای اول جدول این کشور را رقم زد و هفدهمین ترانهٔ غیرانگلیسی‌زبان و اولین اثر از یک گروه‌ای کره‌ای بود که به این رتبه دست می‌یافت. در ماه آگوست، این تک‌آهنگ به‌عنوان سومین اثر گروه، گواهی‌فروش طلا RIAA را دریافت کرد. بی تی اس این ترانه را در مراسم اهدای جوایز موسیقی بیلبورد سال ۲۰۱۸ اجرا کرد و همچنین جایزهٔ بهترین هنرمند شبکه های اجتماعی را دریافت کرد؛ بی‌تی‌اس تنها هنرمند کره‌ای بود که دو سال متوالی این جایزه را دریافت می‌کرد.

“تصویری از گروه بی تی اس هنگام اجرا در مراسم جوایز بیلبورد سال ۲۰۱۸”

در آگوست همان سال، این گروه آلبوم گردآوری شده دیگری به نام Love Yourself: Answer که نسخه ادغام شده دو آلبوم قبل بود را به همراه چند ترانه جدید منتشر کرد که موفق به کسب جایگاه نخست جدول آلبوم های کره جنوبی و همچنین بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد. این آلبوم از نظر موضوعی، ترانه‌های مجموعهٔ Love Yourself را در قالب رواییِ آغاز، پیشرفت، پیچیدگی و خاتمه قرار می‌داد و تلفیقی از شور عشق، درد وداع و مفهوم عشق به خود را به تصویر می‌کشید. این آلبوم در مجموع نقدهای مثبتی را از منتقدین دریافت کرد، بیلبورد آن را این‌گونه توصیف کرد: «نقطهٔ اوج استادانهٔ سال‌ها تلاش که سرشار از معناست» و «شاهکاری غیرقابل انکار از بی‌تی‌اس که تاکنون تنها چند هنرمند و گروه امید رسیدن به آن را داشته‌اند.»

این آلبوم از نظر تجاری، در آگوست ۲۰۱۸ با فروش بیش از ۱٫۹ میلیون کپی در جدول آلبوم‌های گائون، باری دیگر رکورد فروش ماهانهٔ تمام دوران‌های این جدول را شکست. این آلبوم دومین آلبوم شمارهٔ یک بی‌تی‌اس در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده و بالاترین فروش هفتگی گروه در این کشور، تا آن زمان بود و بی‌تی‌اس را به تنها هنرمند کی-پاپ تبدیل کرد که در بیلبورد ۲۰۰ دو آلبوم شمارهٔ یک داشت. بی‌تی‌اس نخستین هنرمند پاپی بود که در کم‌تر از یک سال، دو آلبوم شمارهٔ یک داشت و به این ترتیب رکورد گروه واندیرکشن را که در سال ۲۰۱۳ با آلبوم Midnight Memories و در ۲۰۱۴ با آلبوم Four در صدر قرار گرفته‌بود را شکست. این آلبوم در ماه نوامبر، به نخستین آلبوم کره‌ای‌زبان تبدیل شد که گواهی فروش طلا و کمی بعد گواهی فروش پلاتیوم RIAA را دریافت می‌کرد. تک آهنگ Idol از این آلبوم با همکاری نیکی میناژ موفق به کسب رتبه ۱۱ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد. موزیک ویدئوی این ترانه در ۲۴ ساعت اول انتشار، ۴۵ میلیون بازدید در یوتیوب داشت و رکورد پیشین را که از آن تیلورسوئیفت با موزیک ویدئوی Look What You Made Me Do بود را شکست.

این گروه در این سال در ترانه Waste It On Me از استیوی آوکی نیز با وی همکاری کرد که اولین ترانه تمام انگلیسی آنها به حساب می آید و موفق به کسب رتبه ۸۹ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد.

پنجمین تور کنسرت بی تی اس و سومین تورکنسرت جهانی این گروه به نام Love Yourself از آگوست ۲۰۱۸ آغاز و تا اکتبر ۲۰۱۹ ادامه یافت. این تور تبدیل به یکی از پرفروش ترین تورکنسرت های سال شد و بیش از ۲ میلیون بلیط کنسرت در سرتاسر به فروش رساند. بی‌تی‌اس در این تور به‌تدریج در مکان‌های بزرگ‌تر، ابتدا در سالن‌ها و سپس در گنبدها و ورزشگاه‌ها، به اجرا پرداخت. آخرین کنسرت آمریکای شمالی گروه در سیتی فیلد کویینز برگزار شد؛ این نخستین باری بود که هنرمندی کره‌ای در یکی از ورزشگاه‌های ایالات متحده به اجرا می‌پرداخت. تمام ۴۰٬۰۰۰ بلیط این کنسرت در کم‌تر از ۲۰ دقیقه به فروش رسید. به گفتهٔ استاب‌هاب، بی‌تی‌اس پرفروش‌ترین کنسرت‌های ۲۰۱۸ را در بازارهای بین‌المللیِ خارج از ایالات متحده، پس از اد شیرن داشت. ویوید سیتز بی‌تی‌اس را هنرمند سال ۲۰۱۸ نامید و از کنسرت تاریخ‌ساز سیتی فیلد گروه یاد کرد. این تور همچنین در مجموع نقدهای مثبتی را از منتقدین دریافت کرد. فیلیپ کسورس از آپ‌راکس کنسرت چهار شب بی‌تی‌اس در استیپلز سنتر را «تجربه‌ای عظیم و چندحسی» که «تجربه‌ای جامع» و «چندفرهنگی» را به ارمغان می‌آورد؛ جایی که موسیقی فراتر از هر مانع زبانی بود، توصیف کرد. کریستال بل از ام‌تی‌وی گفت: «بی‌تی‌اس تجربه‌ای چنان فریبنده، غنی و از لحاظ بصری خیره‌کننده را خلق کرد که این گروه پسرانه را به‌عنوان یکی از حیاتی‌ترین هنرمندان موسیقی پاپ حاضر تثبیت کرد». اعضای بی‌تی‌اس در ماه اکتبر، باوجود باقی ماندن بیش از یک سال از قراردادشان با بیگ هیت اینترتینمنت، آن را تا سال ۲۰۲۶ تمدید کردند.

“تصویری از گروه بی تی اس هنگام اجرا در تورکنسرت Love Yourself”

در اوایل نوامبر ۲۰۱۸، اجرای بی‌تی‌اس در یک برنامهٔ موسیقی ژاپنی معروف لغو شد و علت این موضوع تی‌شرتی عنوان شد که یک سال قبل بر تن یکی از اعضای گروه بود. در همان ماه، سازمان حقوق بشر یهودی سیمون ویزنتال (اس‌دبلیوسی) اظهار داشت، بی‌تی‌اس به‌علت استفاده از پیراهن مذکور در سال ۲۰۱۷ و لباس‌ها و پرچم‌های حاوی نماد نازی‌ها، به قربانیان یک معذرت‌خواهی بدهکار است. بیگ هیت اینترتینمنت طی بیانیه‌ای عذرخواهی کرد و اظهار داشت، هدف از تصاویر موجود بر روی این لباس‌ها آزار قربانیان نازیسم یا بمباران اتمی نبوده‌است و اعضای گروه و مدیریت، از اشتباهات آتی پیشگیری خواهند کرد. آن‌ها همچنین بیان داشتند، استفاده از پرچم‌ها با هدف اشاره به سیستم تحصیلی کره بوده‌است. این عذرخواهی از جانب اس‌دبلیوسی و اتحادیهٔ قربانیان بمباران اتمی کره پذیرفته شد.

بی‌تی‌اس در نوامبر ۲۰۱۸، فیلم کنسرت Burn The Stage: Movie را در سینماهای سراسر جهان منتشر کرد. این فیلم یک موفقیت تجاری بود و در ایالات متحده، در روز اول اکران مجموعاً ۱٫۲ میلیون دلار و در سه روز آخر هفته، ۳٫۵۴ میلیون دلار فروخت و به این ترتیب رکورد پرفروش‌ترین اثر فیلم کنسرت سینمایی را که پیش از این در دست واندیرکشن در سال ۲۰۱۴ بود، شکست. این فیلم تنها در ۶۲۰ سینما اکران و در باکس آفیس دهم شد، این در حالی بود که دیگر فیلم‌های پرفروش این لیست، در ۲٬۰۰۰ تا ۴٬۰۰۰ محل به روی پرده رفته‌بودند. بی‌تی‌اس در انتهای سال، سومین جایزهٔ هنرمند سال را از بیستمین جوایز موسیقی آسیایی ام‌نت دریافت کرد و در جدول هنرمندان برتر سال بیلبورد شمارهٔ هشت شد و در کنار هنرمندانی چون دریک و تیلورسوئیفت قرار گرفت. این گروه همچنین در فهرست گروه‌های برتر سال، بعد از ایمجین درگنز در رتبهٔ دوم جای گرفت. گروه تا آن زمان تنها در کرهٔ جنوبی، بیش ده میلیون نسخه آلبوم فروخته‌بود که پنج میلیون از آن در سال ۲۰۱۸ به فروش رسید.

۲۰۱۹-تاکنون: رکوردشکنی های متوالی

بی‌تی‌اس در فوریهٔ ۲۰۱۹، به‌عنوان اهدا کننده جایزه در شصت و یکمین مراسم جوایز گرمی شرکت کرد. این نخستین حضور گروه در این رویداد پس از بازدیدشان از موزهٔ گرمی لس آنجلس در سال ۲۰۱۸ بود. بی‌تی‌اس در ماه آپریل، به اولین هنرمند آسیایی تبدیل شد که بیش از ۵ میلیارد استریم در اسپاتیفای دست یافت و مجله تایم از آن‌ها به‌عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تأثیرگذار سال ۲۰۱۹ یاد کرد.

ششمین آلبوم کوتاه این گروه به نام Map of The Soul: Persona در همان ماه به بازار عرضه شد. این آلبوم با استقبال چشمگیری در سطح جهان همراه بود و موفق به کسب جایگاه ۵ تای اول جدول های موسیقی اکثر کشورهای جهان گشت و تبدیل به سومین آلبوم شماره یک این گروه در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد. این آلبوم اولین آلبوم کره‌ای‌زبان بود که در جداول موسیقی بریتانیا و استرالیا شمارهٔ یک شد و سومین آلبوم گروه در طول یازده ماه اخیر بود که در صدر بیلبورد ۲۰۰ قرار می‌گرفت؛ این رکورد پیش از این توسط گروه بیتلز در سال‌های ۹۶–۱۹۹۵ ثبت شده‌بود. بی‌تی‌اس پس از گروه مانکیز در سال ۱۹۶۷، سریع‌ترین گروهی بود که به سه شمارهٔ یک در این جدول دست می‌یافت. این آلبوم کوتاه با فروش ۳۱۲٬۰۰۰ نسخه فیزیکی، پرفروش‌ترین آلبوم فیزیکی ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ بود. این آلبوم با فروش بیش از ۳٫۲ میلیون نسخه در کم‌تر از یک ماه، به پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ کرهٔ جنوبی تبدیل شد. پیش از این پرفروش‌ترین آلبوم‌های این کشور مربوط به آلبوم‌های اواخر دههٔ ۱۹۹۰ بود و بی‌تی‌اس اولین هنرمندی بعد از سال ۲۰۰۰ بود که در جایگاه ۱۰ تای اول فهرست پرفروش‌ترین‌های این کشور قرار می‌گرفت. این آلبوم با فروش جهانی قدرتمند ۲/۵ میلیون واحد آلبوم خالص، از طرف فدراسیون بین‌المللی صنعت فونوگرافی، سومین آلبوم پرفروش ۲۰۱۹ معرفی شد و بی‌تی‌اس به اولین هنرمند کره‌ای تبدیل شد که دو سال متوالی، در ده رتبهٔ اول جدول جهانی آلبوم‌ها قرار می‌گرفت. این آلبوم همچنین دومین آلبوم پرفروش جهان از یک گروه موسیقی، پس از آلبوم «۲۰×۵ تمام بهترین‌ها!! ۲۰۱۹–۱۹۹۹» آراشی بود. به‌علت موفقیت انتقادی و تجاری این آلبوم در سطح جهانی، آی‌اف‌پی‌آی برای دومین سال متوالی، بی‌تی‌اس را به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان ۲۰۱۹ معرفی کرد؛ این گروه اولین هنرمند غیرانگلیسی‌زبان است که به این موفقیت دست می‌یابد.

“تصویری از گروه بی تی اس هنگام اهدای جایزه در مراسم جوایز گرمی سال ۲۰۱۹”

تک آهنگ Boy With Luv با همکاری هالزی از این آلبوم موفق به کسب رتبه ۸ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و تبدیل به یکی از موفق ترین تک آهنگ های این گروه در جدول های کشورهای جهان شد. موزیک ویدئوی این ترانه نیز با بیش از ۷۴٫۶ میلیون بازدید، به پربیننده ترین موزیک ویدیو در روز نخست انتشار تبدیل شد. بی‌تی‌اس به‌دنبال حضور در بیست و ششمین دورهٔ جوایز موسیقی بیلبورد در ماه می و دریافت دو جایزهٔ بهترین هنرمند شبکه های اجتماعی و بهترین گروه، تور جهانی Love Yourself: Speak Yourself را آغاز کرد که توری استادیومی در ادامهٔ تور پیشین بود و در چندین ورزشگاه، از جمله ومبلی، استاد دو فرانس، مت‌لایف، رز بول و سولجر فیلد برگزار شد. به این ترتیب بی‌تی‌اس نخستین هنرمند آسیایی و غیرانگلیسی‌زبان بود که در ورزشگاه ومبلی به اجرای کنسرت پرداخت و تمام بلیط‌های آن را فروخت. کنسرت گروه در رز بول، پردرآمدترین فعالیت در تاریخ این ورزشگاه بود و رکورد پیشین را که از آن تیلورسوئیفت و گروه یوتو بود، شکست. بلیط تمام کنسرت‌ها در عرض دو ساعت به‌فروش رسید و به‌علت تقاضای بالا، برای تمام استادیوم‌ها کنسرت دوم در نظر گرفته‌شد. بی‌تی‌اس در طول این تور، در برنامهٔ آخر وقت با استیون کلبر و همچنین به‌عنوان هنرمند اصلی در «مجموعهٔ کنسرت تابستانِ» صبح بخیر آمریکا، در پارک مرکزی منهتن به اجرا پرداخت.

به دنبال انتشار بازی ویدئویی BTS World این گروه آلبوم ساندترکی نیز با همین نام در ژوئن ۲۰۱۹ به بازار عرضه کرد و در آن با هنرمندانی همچون چارلی اکس سی اکس، زرا لارسن و جوس ورلد همکاری داشت. این آلبوم به رتبه نخست جدول آلبوم های کره جنوبی دست یافت و در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده به رتبه ۲۶ رسید. این آلبوم، اولین آلبوم ساندترکی بود که گواهی فروش دو پلاتینوم گائون را دریافت می‌کرد. این بازی توسط شرکت کره‌ای نت‌ماربل توسعه یافت و در ۲۶ ژوئن بر روی سیستم‌های آی‌اواس و اندروید بیش از ۱۷۵ کشور منتشر شد.

بی‌تی‌اس در ماه اکتبر، در ورزشگاه ملک فهد ریاض به اجرا پرداخت و نخستین هنرمند خارجی بود که در عربستان سعودی کنسرت مستقل برگزار کرد. گروه آخرین کنسرت‌های تور جهانی خود را طی سه شب، در ورزشگاه المپیک سئول اجر کرد و به این فصل از فعالیت‌های خود پایان داد. بر اساس جداول پایان سال بیلبورد، تور بی‌تی‌اس از ۱ نوامبر ۲۰۱۸ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹، بیش از ۱۹۶ میلیون دلار درآمد داشت و در حضور ۱٫۶ میلیون طرفدار و در قالب ۴۲ کنسرت اجرا شد و در فهرست ۴۰ تور برتر سال، پس از اد شیرن و پینک، در مقام سوم قرار گرفت. گروه با پشت سر گذاشتن هنرمندان راکی چون رولینگ استونز، متالیکا و کیس و همچنین گروه پسرانهٔ بک‌استریت بویز، پردرآمدترین تورکنسرت یک گروه موسیقی را در سال ۲۰۱۹ داشت. در ماه نوامبر، بی‌تی‌اس اولین گروه کی-پاپ بود که جایزهٔ بهترین گروه پاپ/راک و همچنین بهترین هنرمند شبکه های اجتماعی را برای دومین سال متوالی، از مراسم جوایز موسیقی آمریکا ۲۰۱۹ دریافت کرد.

بی‌تی‌اس در ماه دسامبر، در مراسم‌های جوایز موسیقی ملون ۲۰۱۹ و جوایز موسیقی آسیایی ام‌نت ۲۰۱۹ شرکت کرد و نخستین هنرمند در تاریخ کی-پاپ بود که تمام جوایز مهم هر دو مراسم را، چهار جایزه از هر کدام، دریافت کرد. بی‌تی‌اس در انتهای سال، در جدول هنرمندان برتر سال بیلبورد در رتبهٔ پانزده قرار گرفت و همچنین در فهرست گروه‌های برتر سال، پس از گروه جونس برادرز شمارهٔ دو شد. ورایتی بی‌تی‌اس را گروه «موفقیت آفرین» سال ۲۰۱۹ نامید. همچنین رکورد بیشترین توییت در مورد یک موسیقی‌دان در سال ۲۰۱۹، از آن بی‌تی‌اس بود. گروه در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ در برنامهٔ «شب سال نوی دیک کلارک» شبکهٔ ای‌بی‌سی، در تایمز اسکوئر نیویورک به اجرا پرداخت. بی‌تی‌اس نخستین هنرمندی در تاریخ بود که تمام جوایز مهم را هم در بخش فیزیکی و هم دیجیتالی سی و چهارمین دورهٔ جوایز گلدن دیسک از آن خود کرد. به گزارش نیلسن میوزیک، آلبوم Map of The Soul: Persona دومین آلبوم فیزیکی پرفروش سال ۲۰۱۹ پس از آلبوم Lover تیلورسوئیفت بود و در جدول ۱۰ آلبوم برتر (فروش کلی) ایالات متحده نیز در رتبهٔ ششم جای گرفت. بی‌تی‌اس در رده‌بندی ۲۰۰ هنرمند گروهی برتر تاریخ بیلبورد، به‌عنوان چهارمین گروه موفق، پس از کوئین، ایمجین درگنز و بیتلز قرار گرفت و این‌گونه به سال ۲۰۱۹ پایان داد.

“تصویری از گروه بی تی اس هنگام اجرا در مراسم جوایز گرمی به همراه لیل ناز اکس”

در ژانویه ۲۰۲۰ اولین تک آهنگ از آلبوم جدید این گروه به نام Black Swan روانه بازار شد. این تک به رتبه های ۷ جدول گائون، ۴ جدول هات ۱۰۰ کره جنوبی و ۵۷ جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده دست یافت. پیش‌فروش آلبوم جدید این گروه به رکورد ۴٫۰۲ میلیون نسخه رسید و رکورد پیشین را که با ۲٫۶۸ میلیون نسخه از آنِ آلبوم قبلی آنها بود را شکست. بی تی اس در بخش ویژه‌ای از شصت و دومین مراسم جوایز گرمی، به همراه لیل ناز اکس و چندی دیگر، به اجرا پرداخت و نخستین هنرمند کره‌ای بود که دراین مراسم به اجرا می‌پردازد.

چهارمین آلبوم استودیویی کره ای گروه بی تی اس به نام Map of The Soul: 7 در فوریه ۲۰۲۰ منتشر شد. این آلبوم موفق به کسب رتبه نخست ۲۵ جدول موسیقی در جهان از جمله جدول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد و بی‌تی‌اس را به اولین گروه آسیایی تبدیل کرد که در پنج بازار برتر موسیقی جهان شمارهٔ یک می‌شد. تنها ۹ روز پس از انتشار، فروش این آلبوم از مرز ۴٫۱ میلیون نسخه گذشت و با پشت سر گذاشتن رکورد آلبوم پیشین گروه، به پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ کرهٔ جنوبی و اولین آلبوم چهار میلیونی تاریخ جدول گائون تبدیل شد. این آلبوم با فروش هفتهٔ اولی ۴۲۲٬۰۰۰ واحد، در صدر بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده جای گرفت و بی‌تی‌اس را به اولین گروهی پس از بیتلز در سال ۱۹۶۸، تبدیل کرد که در سریع‌ترین زمان به چهار آلبوم شمارهٔ یک در این جدول دست یافت. این آلبوم پرفروش‌ترین آلبوم در هفته اول انتشار در سال ۲۰۲۰، در ایالات متحده بود و این رکورد را تا زمان انتشار آلبوم After Hours از د ویکند در ۲۰ مارس، حفظ کرد. تک آهنگ دیگر این آلبوم On نام داشت که در هفته اول انتشار موفق به کسب رتبه ۴ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و بالاترین رتبه این گروه در این جدول و پرفروش ترین ترانه این گروه در هفته اول انتشار را رقم زد. بی‌تی‌اس در ماه آپریل، به اولین هنرمند کره‌ای تبدیل شد که فروش کلی آلبوم‌هایش به بیش از ۲۰ میلیون رسید و به پرفروش‌ترین هنرمند کرهٔ جنوبی در تمام دوران‌ها تبدیل شد. این گروه در همان ماه، کنسرت دو روزهٔ آن‌لاینی را با عنوان «بنگ بنگ کان» برگزار کرد که شامل ویدئوهایی از کنسرت‌های پیشین گروه بود و بر روی کانال یوتیوبشان قرار گرفت. این گروه سپس در ۱۴ ژوئن، کنسرت زندهٔ آن‌لاین ۱۰۰ دقیقه‌ای «بنگ بنگ کان: زنده» را به‌عنوان بخشی از سالگرد هفت سالگی خود اجرا کرد. این کنسرت نخستین همکاری بیگ هیت و کیسوِی، یک کمپانی پخش زندهٔ آمریکایی، بود و همزمان توسط ۷۵۶٬۰۰۰ بیننده از ۱۰۷ کشور و منطقه، دیده شد و رکورد بیشترین مخاطب برای یک کنسرت مجازی را شکست.

در ماه جولا ۲۰۲۰ چهارمین آلبوم استودیویی به زبان ژاپنی این گروه به نام Map of The Soul: 7 – The Journey را منتشر کرد که صدرنشین جدول آلبوم های ژاپن شد و به جایگاه ۱۴ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نیز دست یافت. این آلبوم پس از انتشار، در عرض دو روز بیش از ۵۰۰ هزار نسخه فروخت و در صدر جدول اوریکن ژاپن قرار گرفت. فروش این آلبوم در هفتهٔ اول، از مرز ۵۶۴٬۰۰۰ نسخه گذشت و رکورد ۱۰ سالهٔ بالاترین فروش هفتهٔ اولی یک آلبوم از هنرمند مرد خارجی در ژاپن را که پیش از این در دست تی‌وی‌ایکس‌کیو با آلبوم Best Selection 2010 بود را شکست و به سریع‌ترین آلبوم پرفروش کشور در سال ۲۰۲۰ در آن زمان، تبدیل شد. تک آهنگ ژاپنی Lights از این آلبوم نیز با موفقیت بالایی در این کشور همراه بود. پیش‌فروش این تک‌آهنگ از مرز ۱ میلیون نسخه گذشت و رکورد ۲۴ سالهٔ پرفروش‌ترین تک‌آهنگ از یک هنرمند خارجی را که پیش از این در دست سلین دیان با تک‌آهنگ To Love You More در سال ۱۹۹۵ بود را شکست؛ این نخستین باری بود که تک‌آهنگ یک هنرمند کره‌ای در ژاپن، به یک میلیون فروش دست می‌یافت. این تک آهنگ در ۸ آگوست، گواهی‌فروش میلیونی را از RIAJ دریافت کرد و اولین باری بود که یک هنرمند مرد پس از ماسافومی آکیکاوا در آگوست ۲۰۰۷ با تک‌آهنگ A Thousands Wind، این گواهی را دریافت می‌کرد. این نخستین گواهی‌نامهٔ میلیونی بی‌تی‌اس در ژاپن از زمان شروع به کارشان بود.

“تصویری از گروه بی تی اس در موزیک ویدیو Dynamite”

کمی بعد تک آهنگ جدید این گروه به نام Dynamite که یک ترانه کامل به زبان انگلیسی بود به بازار عرضه شد. موزیک ویدئوی این تک‌آهنگ، رکورد پربیننده‌ترین نمایش اولیهٔ یوتیوب را با بیش از سه میلیون بیننده شکست و با بیش از ۱۰۱ میلیون بازدید طی ۲۴ ساعت، به پربیننده‌ترین ویدئو در ۲۴ ساعت نخست پس از انتشار تبدیل شد و همچنین اولین موزیک ویدئو در یوتیوب بود که در کم‌تر از یک روز، از مرز ۱۰۰ میلیون بازدید گذشت. این تک‌آهنگ با بیش از ۲۶۰٬۰۰۰ فروش خالص، در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شمارهٔ یک شد و از زمان انتشار ترانه Look What You Made Me Do تیلورسوییفت در سال ۲۰۱۷، نخستین تک‌آهنگی بود که در سریع‌ترین زمان به این میزان فروش دست یافت. این بالاترین رتبه و نخستین شمارهٔ یک بی‌تی‌اس در این جدول بود و بی‌تی‌اس اولین هنرمند کره‌ای و دومین هنرمند آسیایی بود که تک‌آهنگش در صدر جدول ایالات متحده قرار گرفت. این ترانه دو هفته‌ٔ متوالی این جایگاه را حفظ کرد. سپس در هفتهٔ سوم و چهارم، شمارهٔ ۲ شد و در هفتهٔ پنجم، باری دیگر به صدر بازگشت. «دینامیت» همچنین در هفتهٔ پنجم پس از انتشار، در جداول جدید بیلبورد، «جهانی ۲۰۰» و «جهانی به‌استثنای ایالات متحده»، اول شد و نخستین تک‌آهنگی بود که همزمان در هر دو جدول صدرنشین بود. این تک‌آهنگ در ششمین هفتهٔ پس از انتشار، برای ششمین هفتهٔ متوالی در جدول فروش ترانه‌های دیجیتال بیلبورد در رتبه نخست ماند و در رتبهٔ ۳۹ جدول ترانه‌های رادیویی قرار گرفت؛ این نخستین ورود این گروه به جایگاه ۴۰ تای اول جدول ترانه های رادیویی این کشور بود. «دینامیت» در نهایت، به رتبهٔ ۲۰ این جدول دست یافت و به نخستین حضور این گروه در جایگاه ۲۰ تای اول جدول ترانه‌های رادیویی تبدیل شد. این تک‌آهنگ در جدول بریتانیا سوم و در جدول تک‌آهنگ‌های استرالیا دوم شد و بالاترین رتبهٔ یک تک‌آهنگ از این گروه در هر دو کشور بود. این تک‌آهنگ در جدول ۴۰ ترانهٔ برتر رادیویی کانادا هشتم شد و به نخستین ترانه‌ای از یک گروه کره‌ای تبدیل شد که در جایگاه ۱۰ تای اول این جدول قرار گرفت.

بی‌تی‌اس در ۳۱ آگوست، برای نخستین بار در مراسم جوایز موزیک ویدئوی ام‌تی‌وی ۲۰۲۰ حضور یافت و برای اولین بار ترانهٔ «دینامیت» را اجرا کرد. گروه در این مراسم چهار جایزه دریافت کرد؛ جوایز بهترین گروه، بهترین طراحی رقص، بهترین ویدئوی پاپ و بهترین کی-پاپ (سه جایزهٔ آخر به‌خاطر موزیک ویدئوی On). بی‌تی‌اس در ۱۴ اکتبر، تک‌آهنگ «دینامیت» را در مراسم جوایز موسیقی بیلبورد ۲۰۲۰ اجرا کرد و برای چهارمین سال متوالی، جایزهٔ بهترین هنرمند شبکه های اجتماعی را از آن خود کرد. بی‌تی‌اس در ۲ اکتبر، رمیکسی از تک‌آهنگ Savage Love از جاش ۶۸۵ و جیسون درولو منتشر کرد. این تک‌آهنگ در صدر جدول بیلبورد هات ۱۰۰ قرار گرفت و دومین تک آهنگ شمارهٔ یک گروه در ایالات متحده بود. این در حالی بود که تک‌آهنگ «دینامیت» در جایگاه دوم قرار داشت و بی‌تی‌اس به چهارمین گروهی (پس از بیتلز، بی جیز و اوت‌کست) تبدیل شد که همزمان دو رتبهٔ نخست این جدول را از آن خود کرده است. این تک‌آهنگ همچنین، در صدر جدول جهانی ۲۰۰ بیلبورد جای گرفت و دومین شمارهٔ یک گروه در این جدول بود. بی‌تی‌اس نخستین هنرمندی بود که چندین ترانه‌اش در صدر جدول تازه تأسیس تک‌آهنگ‌های جهانی بیلبورد قرار گرفت.

بی‌تی‌اس در ۱۰ و ۱۱ اکتبر، کنسرت تماشای مجازی دو روزهٔ «نقشهٔ روح یک» را در گنبد کی‌اس‌پی‌او سئول برگزار کرد. این کنسرت با ۹۹۳٬۰۰۰ بیننده از ۱۹۱ کشور، رکورد جهانی پربیننده‌ترین کنسرت مجازی زنده را که پیش از این نیز با ۷۵۶٬۰۰۰ بیننده در دست همین گروه بود را شکست. با بازنشر آلبوم ۲۰۱۴ Skool Luv Affair در ماه اکتبر، این آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول جدول آلبوم‌های رپ بیلبورد قرار گرفت و نخستین حضور گروه را در این جدول سبک محور را رقم زد. همچنین تمام ۱۱ قطعهٔ این آلبوم در جدول فروش ترانه‌های جهانی بیلبورد جای گرفت.

“تصویری از گروه بی تی اس در موزیک ویدیو Life Goes On”

بی‌تی‌اس در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰، آلبوم BE را منتشر کرد. اولین تک آهنگ این آلبوم Life Goes On بود و نخستین بار در ۲۲ نوامبر، در مراسم جوایز موسیقی آمریکا در سال ۲۰۲۰ اجرا شد. در ۲۴ نوامبر، نامزدی گروه در بخش بهترین اجرای پاپ دونفره/گروهی شصت و سومین مراسم جایزهٔ گرمی برای ترانهٔ Dynamite اعلام شد. این نخستین نامزدی یک گروه کی-پاپ در تاریخ این مراسم است. در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۰، تک‌آهنگ Life Goes On در صدر جدول بیلبورد هات ۱۰۰ قرار گرفت. به‌دنبال آن، بی‌تی‌اس به چند رکورد قابل توجه دست یافت: «سومین شمارهٔ یک متوالی گروه در طول سه ماه» (سریع‌ترین گروه پس از بیتلز در سال ۱۹۶۴)، «نخستین ترانهٔ کره‌ای‌زبانی که پس از انتشار صدرنشین این جدول شد»، «حضور همزمان هر هفت ترانهٔ آلبوم در جدول بیلبورد هات ۱۰۰» و بی‌تی‌اس تبدیل به نخستین گروه تاریخ شد که دو تک‌آهنگش در هفته اول انتشار در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شماره یک شده است. بی‌تی‌اس در ۴ مارس ۲۰۲۱، از طرف آی‌اف‌پی‌آی به‌عنوان پرفروش ترین هنرمند سال در جهان در سال ۲۰۲۰ انتخاب شد و به نخستین هنرمند غیرانگلیسی‌زبان و نخستین هنرمند آسیایی تبدیل شد که به این مقام دست یافته است.

معرفی اعضای گروه:

اعضای گروه بی تی اس از هنرمندانی همچون سوته جی اند بویز، ناز، امینم، دریک، کانیه وست، پست مالن، چارلی پوث، جی. کل، تی. آی، جی زی، برونو مارس، شان مندز، جاستین بیبر، گروه واندیرکشن، بیانسه، بیلی آیلیش، ایسپ راکی، لیل وین، گروه بیگ بنگ، جی درگن و… به عنوان هنرمندان مورد علاقه و یا تاثیرگذار بر حرفه خودشان یاد کرده اند. در ادامه به معرفی هر یک از اعضا و حرفه های انفرادی شان خواهیم پرداخت.

جین:

کیم سوکجین (به انگلیسی Kim Seokjin) شناخته شده با نام جین، خواننده و ترانه سرا، متولد ۴ دسامبر ۱۹۹۲، بزرگ شده‌ی شهر گواچون واقع در کره‌ی جنوبی میباشد. جین حرفه‌ی کاری خودش را از سال ۲۰۱۳ به عنوان خواننده گروه بی‌تی‌اس شروع کرد. جین از نوجوانی علاقه‌ی زیادی به بازیگری داشت. او تحصیلات خودش را در رشته‌ی بازیگری در سال ۲۰۱۷ به پایان رساند و در حال حاضر تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه Hanyang دارد. در زمانی که دانش آموز پایه‌ی دبیرستان بود توسط کمپانی اس‌ام به تست خوانندگی دادن دعوت شد اما در نهایت در این تست اجرا شرکت نکرد چون فکر میکرد آن دعوت یک کلاه برداری بوده است.

در سال ۲۰۱۱، زمانیکه جین در خیابان راه میرفت توسط کارکنان کمپانی بیگ هیت کشف شد. جین در آن زمان دانشجوی رشته‌ی بازیگری در دانشگاه Konkuk بود و در اصل برای بازیگری در بیگ هیت تست داد اما در نهایت به عضوی از گروه بی‌تی‌اس تبدیل شد. جین در ابتدا هیچ تجربه‌ای در خواندن و رقصیدن نداشت و توانایی هایش را به عنوان کارآموز و در طول حرفه‌ی کاری اش کسب کرد. او قبلا درباره این مورد صحبت کرده است که اعضای بی‌تی‌اس باعث به وجود آمدن علاقه‌ی او به موسیقی شدند. جین در طول حرفه‌ی کاری اش آهنگ های انفرادی و ترانه های بازخوانی شده مختلفی را منتشر کرده است. در سال ۲۰۱۷، او با همکاری با وی، او‌اس‌تی‌ سریال Hwarang به نام It’s Definitely You را منتشر کرد. در سال ۲۰۱۹، او اولین ترانه انفرادی خودش را به نام Tonight منتشر کرد که خودش نقش پررنگی در تهیه ا‌ش داشت. همچنین در سال ۲۰۲۰، او دومین آهنگ انفرادی خودش به نام Abyss را منتشر کرد. آهنگ های انفرادی جین در آلبوم های بی‌تی‌اس دستآورد های قابل توجهی داشتند، برای مثال آهنگ Moon که ۳۷ هفته را در جدول دیجیتال گائون گذراند و یکی از موفق ترین ترانه های انفرادی بین اعضای بی‌تی‌اس در جدول ملون هست.

جین یک تِنور و مسلط به گیتار هست. او بخاطر توانایی کنترل نفس کشیدن و فالستو اش توسط پنل گرمی مورد تعریف قرار گرفته است و لقب «صدای نقره» را دریافت کرده است. آهنگ Moon از جین توسط رولینگ استون رتبه ۵ را در لیست بهترین ترانه های گروه های پسرانه در تمام دوران به دست آورده است. منتقد کره‌ای، پارک هی‌آ درمورد جین گفته است که او «احساسی ترین احساسات را میخواند.»

از سال ۲۰۱۸، کیم در هانام-دونگ، سئول، کره جنوبی زندگی میکند. علاوه بر این، او و برادر بزرگترش کیم سوک جونگ در ۲۰۱۸ یک رستوران به سبک ژاپنی به نام اوسو سیروموشی افتتاح کردند.

شوگا:

مین یونگی (به انگلیسی Min Yoongi) شناخته شده با نام هنری شوگا، رپر، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی، متولد ۹ مارس ۱۹۹۳ و بزرگ شده‌ی شهر دِگو واقع در کره‌ی جنوبی میباشد. شوگا حرفه‌ی کاری خودش را به صورت غیر رسمی از سال ۲۰۰۶ به عنوان یک رپر زیرزمینی با لقب Gloss و به صورت رسمی از سال ۲۰۱۳ به عنوان رپر گروه بی‌تی‌اس شروع کرد. او در طول حرفه‌ی کاری اش با هنرمندان کره‌ای و غیر کره‌ای از جمله آی‌یو، مکس، هالزی، کیم جونگ وان، لی سورا و… همکاری کرده است.

شوگا از سن ۱۳ سالگی شروع به نوشتن ترانه و یادگیری چگونگی آهنگ ساختن با استفاده از میدی کرد و در ۱۷ سالگی شغل پاره‌وقتی در یک استودیوی آهنگسازی به دست آورد. از آن نقطه به بعد شوگا شروع به ساخت موسیقی و اجرا به عنوان یک رپر زیرزمینی کرد و در سال ۲۰۱۰ عضو یک تیم هیپ هاپ به اسم دی-تاون بود و بعد از آن از طریق مسابقه‌ی رپی که کمپانی بیگ هیت ترتیب داده بود و شوگا در آن مقام دوم را کسب کرد، وارد این کمپانی شد. او یکی از اولین اعضای بی‌تی‌اس بود. شوگا علاوه بر توانایی اش در ساخت آهنگ و ترانه سرایی، یک پیانیست نیز میباشد و علاوه بر آن، به عنوان نوجوان حرفه‌ی بسکتبال را دنبال میکرد و در حال حاضر دانشجوی ارشد رشته‌ی مدیریت بازرگانی هست. نام هنری او ترکیبی از موقعیت Shooting Guard در بازی بسکتبال هست. شوگا قبلا در این باره صحبت کرده است که نوجوانی سختی را گذرانده و مجبور بوده است شغل های پاره وقت مختلفی انجام دهد، تا حدی که مجبور بوده است بین خرید بلیط اتوبوس و خرید غذا یکی را انتخاب کند.

شوگا تا به حال دو آلبوم میکس تیپ تحت اسم Agust D منتشر کرده است. اولین آلبوم میکستیپ اش به نام Agust D توسط Fuse TV به عنوان یکی از ۲۰ میکس تیپ برتر سال ۲۰۱۶ معرفی شد. دومین میکس تیپ او به نام D-2 در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و بالاترین رتبه یک آلبوم توسط یک هنرمند انفرادی کره‌ای را در جدول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده ثبت کرد. تک آهنگ این میکس تیپ به نام Daechwita رتبه ۷۶ را در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده به دست آورد. شوگا در سال ۲۰۱۷ جایزه‌ی «هات ترند« را بخاطر ساخت آهنگ Wine از سوران دریافت کرد. شوگا همچنین جوایز مختلف دیگری بخاطر همکاری اش با هنرمندانی مانند آی‌یو و لی‌ سورا دریافت کرده است. او بیش از ۱۲۰ کردیت در انجمن حق کپی کره دارد و در ژانویه ۲۰۱۸ به یکی از اعضای کامل این انجمن تبدیل شد. شوگا در کنار آر ام و جی‌هوپ، نقش بسیار پررنگی در ساخت آلبوم های بی‌تی‌اس دارد. علاوه بر بی‌تی‌اس، شوگا برای هنرمندان مختلفی از جمله اپیک های، هیز و سوران آهنگسازی انجام داده است.

شوگا در ۹ دسامبر ۲۰۱۳، با تشخیص آپاندیسیت در بیمارستان سِورنس واقع در شینچون، تحت عمل جراحی قرار گرفت و در ۱۷ دسامبر مرخص شد. او باری دیگر در ۲۶ دسامبر، به‌علت عفونت محل جراحی بستری شد؛ در نتیجه برای نخستین بار از فعالیت‌های گروه بازماند و در مراسم جوایز انتهای سال حضور نیافت. در دسامبر ۲۰۱۶ به‌خاطر آسیبی که به گوشش وارد شده‌بود، به توصیه پزشک، به مدت یک هفته در تمرین‌های رقص و اجراها حضور نیافت. در نوامبر ۲۰۲۰، تحت جراحی جهت ترمیم لابروم پاره‌شدهٔ شانهٔ چپش قرار گرفت (پارگی بنکارت معکوس) و متعاقباً تا بهبودی کامل، در فعالیت‌های گروه حضور نخواهد داشت.

جی هوپ:

جونگ هوسوک (به انگلیسی Jung Hoseok) شناخته شده با نام هنری جِی-هوپ، رپر، ترانه سرا، رقصنده و تهیه کننده موسیقی، متولد ۱۸ فوریه ۱۹۹۴ و بزرگ شده‌ی شهر گوانگجو واقع در کره‌ی جنوبی میباشد. جی‌ هوپ حرفه‌ی کاری خودش را به صورت رسمی از سال ۲۰۱۳ به عنوان رپر و رقصنده‌ی گروه بی‌تی‌اس شروع کرد. او در طول حرفه‌ی کاری اش با هنرمندان مختلفی از جمله بکی جی و سوپریم بوی همکاری کرده است.

جی هوپ از کودکی به رقص علاقه‌ی زیادی داشت و از ۹ تا ۱۵ سالگی در آکادمی رقص گوانگجو آموزش رقص دید و از شهرت زیادی بخاطر مهارت های رقصش برخوردار بود. او همچنین جوایز مختلفی در مسابقه های رقص از جمله جایزه‌ی نفر اول در یک مسابقه‌ی رقص ملی در سال ۲۰۰۸ را به دست آورد. علاقه‌ی او به رقص به علاقه در خواندن ختم شد و در نهایت باعث شد او در سال ۲۰۱۰ برای کمپانی بیگ هیت تست دهد و در نهایت با گروه بی‌تی‌اس آغاز به کار کند. جی‌ هوپ مهارت رپ خواندن را بعد از کار آموزی اش یاد گرفت. جی هوپ در حال حاضر دانشجوی ارشد رشته‌ی مدیریت بازرگانی هست. نام هنری وی ترکیبی از حرف اول فامیلیش (جونگ) و هوپ به معنی امید هست. جی هوپ در رابطه با دلیل انتخاب این اسم برای خودش گفت که میخواست کلمه امید در نام هنری اش چیز مثبتی به نظر بیاید و امید طرفداران و گروه بی‌تی‌اس باشد. جی هوپ قبل از آغاز به کار با بی‌تی‌اس با خواننده جو کوان در آهنگی به اسم Animal که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد همکاری کرد.

جی هوپ در تاریخ ۱ مارچ ۲۰۱۸، اولین آلبوم میکس تیپ خودش به اسم Hope World را منتشر کرد که این میکس تیپ به رتبه ۳۸ در جدول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رسید و جی هوپ را تبدیل هنرمند انفرادی کره ای با بالاترین رتبه در این جدول در آن زمان تبدیل کرد. در سال ۲۰۱۹، جی هوپ تک آهنگ همکاری اش با بکی جی به اسم Chicken Noodle Soup را منتشر کرد که این آهنگ به رتبه ۸۱  جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده دست پیدا کرد و جی هوپ به اولین عضو بی‌تی‌اس تبدیل شد که آهنگی خارج از گروه وارد این جدول میکند.

جی هوپ بخاطر شخصیت شاد و انرژی بخشش در گروه شناخته شده است و این شخصیت را وارد موسیقی خودش نیز میکند. او توسط اعضای بی‌تی‌اس به عنوان »لیدر رقص» معرفی شده است. او بیش از ۱۱۰ کردیت در انجمن حق کپی کره دارد و در سال ۲۰۲۰ به عنوان یک عضو کامل این انجمن معرفی شد. جی هوپ در سال ۲۰۱۸ بخاطر پست کردن چالش In My Feelings خودش در توییتر، پر لایک ترین توییت جهان در آن سال را به دست آورد.

آر ام:

کیم نمجون (به انگلیسی Kim Namjoon) شناخته شده با نام هنری آر ام (رپ مانستر سابق)، رپر، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی، متولد ۱۲ سپتامبر ۱۹۹۴ و بزرگ شده‌ ناحیه‌ی ایلسان واقع در کره‌ی جنوبی میباشد. آر ام حرفه‌ی کاری خودش را به صورت غیر رسمی از سال ۲۰۰۷ به عنوان یک رپر زیرزمینی با لقب Runch Randa و به صورت رسمی از ۲۰۱۳ به عنوان لیدر گروه بی‌تی‌اس شروع کرد. او در طول حرفه‌ی کاری اش با هنرمندان کره‌ای و غیر کره‌ای مختلفی از جمله فال اوت بوی، واله، لیل ناس اکس، وارن جی، یونها، گکو، ام‌اف‌بی‌تی‌وای، کریز کلیکو، تایگر جی‌کی و… همکاری کرده است.

آر ام بخاطر آی‌کیوی بالای ۱۴۸ و بودن در ۱٪ برتر آزمون ورودی دانشگاه در مباحث زبان، ریاضی، زبان های خارجه و مطالعات اجتماعی شناخته شده است به همین علت در ۲۱ قسمت از برنامه‌ی تلویزیونی Problematic Men حضور پیدا کرد و در حال حاضر دانشجوری ارشد رشته‌ی مدیریت بازرگانی هست. آر ام از کودکی علاقه‌ی زیادی به ادبیات و نوشتن ترانه داشت و در حال حاضر بیش از ۱۷۰ کردیت در انجمن حق کپی کره‌ی جنوبی دارد. او به مدت شش ماه برای تحصیل در نیوزلند زندگی کرد و به زبان های کره‌ای، انگلیسی و ژاپنی تسلط دارد.

در سال ۲۰۱۰، آر ام در تست کمپانی بیگ هیت قبول و به اولین کارآموز برای بی‌تی‌اس تبدیل شد. بنگ شی‌هیوک، رئیس کمپانی بیگ هیت قبلا در این باره حرف زده است که ایده‌ی به وجود آوردن یک گروه هیپ‌هاپ بعد از دیدن آر ام در ذهنش شکل گرفت و دلیل وجود بی‌تی‌اس، آر ام هست. آر ام بعد از تغییر دادن نام هنری اش از رپ مانستر به آر ام، هیچوقت توضیح دقیقی در رابطه با معنی نام جدیدش نداد و گفت که هنوز مطمئن نیست که نام هنری جدیدش چه معنی‌ای دارد. آر ام تا به حال دو آلبوم میکس تیپ تحت اسم خودش منتشر کرده است. اولین میکس تیپ او به نام RM در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۱۵، منتشر شد که رتبه‌ی ۴۸ را در لیست «۵۰ البوم هیپ هاپ برتر ۲۰۱۵» از نشریه Spin به دست آورد. دومین میکس تیپ او به نام Mono که خودش با عنوان یک پلی لیست آن را معرفی کرد در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۸ منتشر شد و آر ام را در آن زمان به هنرمند کره‌ای انفرادی با بالاترین رتبه در جدول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده تبدیل کرد.

آر ام به عنوان یک باریتون شناخته شده است. در سال ۲۰۱۷، مجله‌ی هیپ هاپ آمریکایی به نام XXL او را به عنوان یکی از ۱۰ رپر کره‌ای که دیگران باید بشناسند معرفی کرد. کردیت های بی شمار آر ام هم در آلبوم های بی‌تی‌اس و هم هنرمندان دیگر از جمله گلَم، هان، تو ای‌ام، تایگر جِی‌کی و… او را به یک عضو کامل انجمن حق کپی کره‌ در ژانویه ۲۰۲۰ تبدیل کرد.

جیمین:

پارک جیمین (به انگلیسی Park Jimin) شناخته شده با نام جیمین، یک خواننده، ترانه سرا و رقصنده، متولد ۱۳ اکتبر ۱۹۹۵ و بزرگ شده‌ی شهر بوسان واقع در کره‌ی جنوبی میباشد. جیمین حرفه‌ی کاری خودش را از سال ۲۰۱۳ به عنوان خواننده و رقصنده‌ی گروه بی‌تی‌اس شروع کرد.

جیمین از دوران نوجوانی علاقه‌ی زیادی به رقص داشت و این باعث شد در طول تحصیلش به عنوان دانش آموز پایه‌ی راهنمایی، به آکادمی Just Dance برود تا مهارت های پاپینگ و لاکینگ را یاد بگیرد. بعد از آن جیمین با مشورت خانواده اش برای پایه‌ی دبیرستان به هنرستان بوسان رفت و رشته‌ی رقص مدرن را به صورت جدی دنبال کرد. جیمین همیشه از پدرش به عنوان بزرگترین مشوق هایش در دنبال کردن رویا هایش یاد میکند. او در طول تحصیلش در این هنرستان به عنوان دانش‌آموز برتر بخش رقص مدرن انتخاب شده بود. بعد از اینکه یکی از معلم های هنرستان به او پیشنهاد داد تا برای یک کمپانی موسیقی تست دهد، جیمین در سال ۲۰۱۲ از طریق یک تست خصوصی در کمپانی بیگ هیت قبول شد و به سئول رفت تا زندگی خودش را به عنوان یک کارآموز شروع کند. او در سال ۲۰۱۴ از دبیرستان هنرهای کره‌ای فارغ التحصیل شده و همچنان به عنوان دانشجوی مدیریت ارشد بازرگانی در بخش تبلیغات و رسانه در حال تحصیل هست. جیمین کمترین دوران کارآموزی را بین اعضای بی‌تی‌اس دارد. (کمتر از یک سال)

جیمین تا به حال ترانه های مختلفی تحت نام خودش منتشر کرده است، در دسامبر سال ۲۰۱۸، جیمین اولین تک آهنگش که کاملا توسط خود او تهیه شده بود، به نام Promise را منتشر کرد که این آهنگ علاوه بر به دست آوردن رکورد استریم شده ترین آهنگ در ساند‌کلاد در روز اول انتشار، در حال حاضر دومین آهنگ با بیشترین استریم در تاریخ این پلتفرم هست. آهنگ های انفرادی جیمین در آلبوم های بی‌تی‌اس هم دستآورد های مختلفی به همراه داشته اند، آهنگ Filter در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده به رتبه ۸۷ رسید و همچنین این آهنگ استریم شده ترین آهنگ انفرادی کره‌ای در سال ۲۰۲۰ بود. جیمین به عنوان یکی از بهترین رقصنده های کی پاپ و الگوی بسیاری از آیدل های مختلف معرفی شده است و به همین علت لقب «انجیل آیدل ها» را از طرف رسانه ها دریافت کرده است. مهارت جیمین در خواندن باعث شده است که از طرف بسیاری از منتقدین و حرفه‌ای های صنعت موسیقی تعریف و تمجید دریافت کند. جیمین همچنین تنها آیدلی هست که برای دو سال پی در پی صدرنشین نظرسنجی Gallup «معروف ترین آیدل ها» میشود. جیمین توسط نشریه گاردین به عنوان هفدهمین عضو برتر بین گروه های پسرانه در تاریخ معرفی شده است. او در سال ۲۰۱۹ جایزه‌ی افتخاری‌ای بخاطر «رقص بادبزن» اش از جوایز موسیقی ملون در ۲۰۱۸ دریافت کرد.

وی:

کیم تهیونگ (به انگلیسی Kim Taehyung) شناخته شده با نام هنری وی، خواننده، بازیگر و ترانه سرا، متولد ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵، متولد دگو و بزرگ شده‌ی شهرستان گوچانگ واقع در کره‌ی جنوبی میباشد. وی حرفه‌ی کاری خودش را از سال ۲۰۱۳ به عنوان خواننده و رقصنده‌ی گروه بی‌تی‌اس شروع کرد.

وی از کودکی به اشکال مختلفی حرفه‌ی موسیقی را دنبال کرده بود و از کودکی آرزوی خوانندگی داشت. در دوره‌ی نوجوانی، او با کمک پدرش شروع به دوره دیدن در نواختن ساکسیفون کرد. وی در سال ۲۰۱۴ و با جیمین از دبیرستان هنر های کره‌ای فارغ التحصیل شد و در حال حاضر به عنوان مدیریت ارشد بازرگانی در بخش تبلیغات و رسانه در حال تحصیل هست. وی علاوه بر موسیقی و رقص، علاقه‌ی زیادی به عکسبرداری دارد و بارها عکس های خودش را از طریق صفحه توییتر بی‌تی‌اس به اشتراک گذاشته است. وی در سال ۲۰۱۱ و در سن ۱۵ سالگی وقتی با دوستش به محل برگزاری تست بیگ هیت رفته بود بخاطر پیشنهاد یکی از کارکنان حاضر محل برگزاری ادیشن، برای کارآموزی تست داد و در نهایت تبدیل به تنها شخصی در آن روز شد که در تست قبول میشود. در واقع وی تصمیمی برای تست دادن نداشت و فقط برای حمایت از دوستش به محل برگزاری رفته بود اما با مشورت گرفتن از پدرش، تصمیم به تست دادن گرفت.

در سال ۲۰۱۶ وی اولین تجربه‌ی بازیگری اش را به عنوان نقش فرعی در سریال تاریخی شبکه‌ی KBS به اسم Hwarang: The Poet Warrior Youth داشت و همچنین او‌اس‌تی‌ ای برای این سریال به نام It’s Definitely You با همکاری جین منتشر کرد. وی آهنگ های مختلفی تحت اسم خودش منتشر کرده است از جمله آهنگ 4O’Clock که به مناسبت چهارمین سالگرد گروه بی‌تی‌اس و با همکاری با آر ام منتشر کرده است و آهنگ Scenery که در سال ۲۰۱۹ در ساندکلاد منتشر شد و به سریعترین آهنگی در این پلتفرم تبدیل شد که به ۱۰۰ میلیون استریم دست پیدا میکند. همچنین وی در سال ۲۰۲۰ او‌اس‌تی دیگری برای سریال ایته‌وون کلس به نام Sweet Night منتشر کرد که رکورد دار بیشترین کسب رتبه نخست جدول های آیتونز در جهان است. همچنین این آهنگ سریعترین او‌اس‌تی کره‌ای هست که به ۱۰۰ میلیون استریم در اسپاتیفای دست پیدا میکند.

وی به عنوان یک باریتون شناخته شده است و بخاطر رنج ووکال گسترده اش تعریف و تمجید های مختلفی از حرفه‌ای های موسیقی دریافت کرده است. او همچنین از سال ۲۰۱۸ توسط معلم رقص بی‌تی‌اس به عنوان رقصنده معرفی شد. جمله‌ی معروف I Purple You که یکی از نماد های شناخته شده‌ی بی‌تی‌اس هست برای اولین بار توسط وی گفته شد. وی بخاطر مهارت هایش در کنترل احساسات صورت روی استیج الگوی آیدل های بی شماری هست و توسط رسانه های کره‌ای لقب «آیدلِ آیدل ها» را دریافت کرده است.

جونگ کوک:

جون جونگ کوک (به انگلیسی Jeon Jungkook)، شناخته شده با نام جونگ کوک، خواننده، ترانه سرا، رپر و رقصنده، متولد ۱ سپتامبر ۱۹۹۷ و بزرگ شده‌ی شهر بوسان واقع در کره‌ی جنوبی میباشد. جونگ کوک حرفه‌ی کاری خودش را از سال ۲۰۱۳ به عنوان خواننده، رقصنده و رپر گروه بی‌تی‌اس شروع کرد.

جونگ کوک از کودکی علاقه‌ی زیادی به هنر و خواندن داشت. در سال ۲۰۱۱، او برای سومین فصل برنامه‌ی رقابت خوانندگی Superstar K تست داد و پس از اون از ۷ کمپانی مختلف دعوت دریافت کرد که بعضی از این کمپانی ها، جزو بزرگترین کمپانی های سرگرمی در کره بودند اما جونگ کوک در نهایت بیگ هیت را برای کارآموزی انتخاب کرد. او قبلا در این باره گفته است که دلیل این انتخابش ملاقات او با آر ام و دیدن توانایی اش در رپ بوده است. جونگکوک علاوه بر خواندن استعداد زیادی در نقاشی و ادیت ویدیو دارد و علاوه بر انتشار ویدیو های ادیت شده اش تحت عنوان Golden Closet Film، کارگردان موزیک ویدیوی Life Goes On گروه بی‌تی‌اس نیز بوده است. جونگ کوک در سال ۲۰۱۲ و وقتی ۱۴ سالش بود همراه مربی رقصش به لس آنجلس برای یادگیری رقص رفت. او در سال ۲۰۱۷ از دبیرستان فارغ التحصیل شد و در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته‌ی سرگرمی و رسانه هست.

جونگ کوک تا به حال آهنگ های انفرادی و ترانه های بازخوانی شده مختلفی را منتشر کرده است، در سال ۲۰۱۷، جونگ کوک کاوری از آهنگ We Don’t Talk Anymore منتشر کرد و باعث شد در سال ۲۰۱۸ این آهنگ را با چارلی پوث، خواننده‌ی اصلی این آهنگ اجرا کند. او در سال ۲۰۱۶ در برنامه‌ی King of Mask Singer شرکت کرد و در مرحله‌ی اول برنامه برنده شد. جونگ کوک در سال ۲۰۲۰ اولین آهنگ تکی که تماما توسط خودش تهیه شده بود را به نام Still With You منتشر کرد. آهنگ های انفرادی جونگ کوک در آلبوم های بی‌تی‌اس دستآورد های قابل توجهی داشتند، از جمله آهنگ My Time که به رتبه ۸۴ جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده رسید و آهنگ Euphoria که استریم شده ترین آهنگ انفرادی بین اعضای بی‌تی‌اس در اسپاتیفای هست.

از جونگ کوک به عنوان یکی از با استعداد ترین آیدل های کیپاپ یاد میشود و استعداد او باعث شده است که لقب «مکنه‌ی طلایی» (به معنی کوچکترین) را دریافت کند. او شهرت بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی دارد و تنها خواننده‌ی تاریخ هست که بیش از یک توییت با سه میلیون لایک دارد. هشتگ اسم او در تیک تاک پربازدید ترین هشتگ بین اسامی اشخاص و همچنین رکورددار پر بیننده ترین لایو در برنامه‌ی وی‌اپ هست. جونگکوک در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جستجو شده ترین آیدل مرد در گوگل در جهان بود. از القاب دیگر جونگ کوک میتوان به «پادشاه تمام کردن موجودی» اشاره کرد، او این لقب را بخاطر این دریافت کرده است که موجودی هر چیزی که میپوشد و یا به هر نحوی استفاده میکند به سرعت تموم میشود.

 


دانلود کنسرت از گروه بی تی اس/ به زودی /

 

دانلود آلبوم های گروه بی تی اس:

نام آلبوم سال انتشار رتبه بیلبورد آمریکا فروش دانلود آلبوم
“2Cool4Skool” 2013 جهان: ~500,000 دانلود
“O!RUL82?” 2014 جهان: ~500,000 دانلود
“Skool Luv Affair” 2014 #12 جهان: ~800,000 دانلود
“Dark & Wild” 2014 جهان: ~600,000 دانلود
“Wake Up” 2014 دانلود
“The Most Beautiful Moment In Life, PT. 1” 2015 جهان: ~800,000 دانلود
“The Most Beautiful Moment In Life, PT. 2” 2015 #171 جهان: ~900,000 دانلود
“The Most Beautiful Moment In Life: Young Forever” 2016 #107 جهان: ~1,000,000 دانلود
“Youth” 2016 جهان: ~200,000 دانلود
“Wings” 2016 #26 جهان: ~1,300,000 دانلود
“You Never Walk Alone” 2017 #61 جهان: ~1,100,000 دانلود
“Love Yourself: Her” 2017 #7 جهان: ~2,500,000 دانلود
“Face Yourself” 2018 #43 جهان: ~500,000 دانلود
“Love Yourself: Tear” 2018 #1 جهان: ~2,200,000 دانلود
“Love Yourself: Answer” 2018 #1 جهان: ~3,000,000 دانلود
“Map of The Soul: Persona” 2019 #1 جهان: ~4,500,000 دانلود
“BTS World: Original Soundtrack” 2019 #26 جهان: ~700,000 دانلود
“Map of The Soul: 7” 2020 #1 جهان: ~6,200,000 دانلود
“Map of The Soul: The Journey” 2020 #14 جهان: ~1,200,000 دانلود
“BE” 2020 #1 جهان: ~4,500,000 دانلود