برنده های نود و سومین دوره اهدای جوایز آکادمی اسکار اعلام شدند.

جوایز آکادمی یا همان اسکار، معتبرترین و بزرگترین جایزه در جهان در عرصه سینما و بازیگری به شمار میرود. (برای آشنایی بیشتر با مراسم اهدای جوایز اسکار و دانلود آرشیو های جمع آوری شده از این مراسم اینجا کلیک کنید)

مراسم امسال در تاریخ ۲۵ آپریل برگزار شد. فیلم Nomadland توانست با ۳ جایزه از جمله بخش های «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردانی» و «بهترین بازیگر زن» را کسب کند که بیشترین جایزه را از آن خود کرد.

 

“تصویری از عوامل فیلم Nomadland و جوایز اسکارشان”

اسامی کامل برنده های مراسم اسکار:

بهترین فیلم:

The Father (Sony Pictures Classics) 

Judas and the Black Messiah (Warner Bros.) 

Mank (Netflix) 

Minari (A24) 

Nomadland (Searchlight Pictures) 

Promising Young Woman (Focus Features) 

Sound of Metal (Amazon Studios) 

The Trial of the Chicago 7 (Netflix) 

 

بهترین کارگردانی:

Thomas Vinterberg (“Another Round”)

David Fincher (“Mank”) 

Lee Isaac Chung (“Minari”) 

Chloé Zhao (“Nomadland”) 

Emerald Fennell (“Promising Young Woman”) 

 

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی:

Riz Ahmed (“Sound of Metal”) 

Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”) 

Anthony Hopkins (“The Father”) 

Gary Oldman (“Mank”) 

Steven Yeun (“Minari”) 

 

بهترین بازیگر زن نقش اصلی:

Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”) 

Andra Day (“The United States v. Billie Holiday”) 

Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”) 

Frances McDormand (“Nomadland”) 

Carey Mulligan (“Promising Young Woman”) 

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”) 

Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”) 

Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”) 

Paul Raci (“Sound of Metal”) 

Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

Maria Bakalova (‘Borat Subsequent Moviefilm”) 

Glenn Close (“Hillbilly Elegy”) 

Olivia Colman (“The Father”) 

Amanda Seyfried (“Mank”) 

Yuh-jung Youn (“Minari”) 

 

بهترین انیمیشن:

Onward (Pixar) 

Over the Moon (Netflix) 

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (Netflix) 

Soul (Pixar) 

Wolfwalkers (Apple TV Plus/GKIDS) 

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

“Borat Subsequent Moviefilm.
Screenplay by Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern; Story by Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Nina Pedrad

“The Father,”
Christopher Hampton and Florian Zeller

Nomadland,
Chloé Zhao
 

“One Night in Miami,”
Kemp Powers
 

“The White Tiger,”
Ramin Bahrani
 

 

بهترین فیلمنامه اورجینال:

“Judas and the Black Messiah.”
Screenplay by Will Berson, Shaka King; Story by Will Berson, Shaka King, Kenny Lucas, Keith Lucas

“Minari,”
Lee Isaac Chung
 

“Promising Young Woman,”
Emerald Fennell
 

“Sound of Metal.”
Screenplay by Darius Marder, Abraham Marder; Story by Darius Marder, Derek Cianfrance

“The Trial of the Chicago 7,”
Aaron Sorkin
 

 

“تصویری از هر و جایزه اسکارش”

 

بهترین ترانه اورجینال فیلم:

Fight for You, (“Judas and the Black Messiah”).
Music by H.E.R. and Dernst Emile II; Lyric by H.E.R. and Tiara Thomas

Hear My Voice, (“The Trial of the Chicago 7”).
Music by Daniel Pemberton; Lyric by Daniel Pemberton and Celeste Waite

Húsavík (“Eurovision Song Contest”).
Music and Lyric by Savan Kotecha, Fat Max Gsus and Rickard Göransson

Io Si (Seen) (“The Life Ahead”).
Music by Diane Warren; Lyric by Diane Warren and Laura Pausini

Speak Now, (“One Night in Miami”).
Music and Lyric by Leslie Odom, Jr. and Sam Ashworth

 

بهترین ساندترک فیلم:

“Da 5 Bloods,”
Terence Blanchard
 

“Mank,”
Trent Reznor, Atticus Ross
 

“Minari,”
Emile Mosseri
 

“News of the World,”
James Newton Howard
 

“Soul,”
Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste 

 

بهترین صداگذاری:

“Greyhound,”
Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders and David Wyman

“Mank,”
Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance and Drew Kunin

“News of the World,”
Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller and John Pritchett

“Soul,”
Ren Klyce, Coya Elliott and David Parker

“Sound of Metal,”
Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés and Phillip Bladh

 

بهترین طراحی لباس:

“Emma,”
Alexandra Byrne
 

“Mank,”
Trish Summerville
 

Ma Rainey’s Black Bottom,”
Ann Roth
 

“Mulan,”
Bina
Daigeler
 

“Pinocchio,”
Massimo Cantini Parrini

 

بهترین فیلم کوتاه (انیمیشن):

Burrow (Disney Plus/Pixar)

Genius Loci (Kazak Productions) 

If Anything Happens I Love You (Netflix) 

Opera (Beasts and Natives Alike) 

Yes-People (CAOZ hf. Hólamói) 

 

بهترین فیلم کوتاه (لایو اکشن):

“Feeling Through” 

“The Letter Room” 

“The Present” 

“Two Distant Strangers” 

“White Eye” 

 

بهترین فیلمبرداری:

“Judas and the Black Messiah,”
Sean Bobbitt
 

“Mank,”
Erik Messerschmidt
 

“News of the World,”
Dariusz Wolski
 

Nomadland,”
Joshua James Richards
 

“The Trial of the Chicago 7,”
Phedon Papamichael
 

 

بهترین مستند:

Collective (Magnolia Pictures and Participant) 

Crip Camp (Netflix) 

The Mole Agent (Gravitas Ventures) 

My Octopus Teacher (Netflix) 

Time (Amazon Studios) 

 

بهترین مستند کوتاه:

Colette (Time Travel Unlimited) 

A Concerto Is a Conversation (Breakwater Studios) 

Do Not Split (Field of Vision) 

Hunger Ward (MTV Documentary Films)

A Love Song for Latasha (Netflix) 

 

بهترین تدوین:

“The Father,”
Yorgos Lamprinos

Nomadland,”
Chloé Zhao
 

“Promising Young Woman,”
Frédéric
Thoraval
 

“Sound of Metal,”
Mikkel E.G. Nielsen
 

“The Trial of the Chicago 7,”
Alan Baumgarten
 

 

بهترین فیلم بین المللی:

Another Round (Denmark) 

Better Days (Hong Kong)

Collective (Romania) 

The Man Who Sold His Skin (Tunisia)

Quo Vadis, Aida? (Bosnia and Herzegovina) 

 

بهترین جلوه های بصری:

“Love and Monsters,
Matt Sloan, Genevieve Camilleri, Matt Everitt and Brian Cox 

 

“The Midnight Sky,”
Matthew Kasmir, Christopher Lawrence, Max Solomon and David Watkins

 

“Mulan,”
Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury and Steve Ingram

 

“The One and Only Ivan,”
Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones and Santiago Colomo Martinez

 

“Tenet,”
Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley and Scott Fisher