در این مقاله به معرفی ۱۵ رپر زن برتر تاریخ به انتخاب اینسایدهالیوود خواهیم پرداخت.

ماه مارس ماه تجلیل از زنان در تاریخ است و تصمیم گرفتیم تا لیستی از ۱۵ رپر زن تاریخ که هر کدام به نحوی افتخار آفرینی های مختلف داشته اند و آثار شنیدنی ای در طول ۴ دهه اخیر ثبت کرده اند را با شما به اشتراک بگذاریم. توجه داشته باشید که این لیست به دور از هرگونه جانب داری از هنرمندی نوشته شده است.

هدفی که از تهیه این مقاله داشتیم این بود که نشان دهیم دنیای رپرهای زن و دستآوردهای آنها در طی ۳ دهه بسیار کوچیک بوده است به طوری که قابل مقایسه با رپرهای مرد و حتی دیگر هنرمندان زن در سبک های مختلف نبوده اند.


 

 

۱۵. ام سی لایت:

“تصویری از ام سی لایت هنگام دریافت جایزه افتخاری «آی ام هیپ هاپ» مراسم بی ای تی”

ام سی لایت، با نام اصلی لانا میچل مور، اولین رپر زن تاریخ است. ام سی اولین رپر زن در تاریخ موسیقی است که یک آلبوم استودیویی انفرادی منتشر کرده است و همچنین اولین رپر زن در تاریخ میباشد که موفق به دریافت گواهی فروش طلا (معادل فروش بیش از ۵۰۰ هزار نسخه در ایالات متحده) از سازمان RIAA شده است.

او فعالیتش را در سال ۱۹۸۷ آغاز کرد و در تاکنون ۸ آلبوم استودیویی منتشر کرده است و در طی دوره فعالیتش موفق به ثبت ۳ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد.

رپرهای زن بسیاری که پس از او وارد صنعت موسیقی شدند از وی به عنوان یکی از تاثیرگذاران بر حرفه خودشان نام برده اند که میتوان به لورن هیل، میسی الیت، فاکسی بران، لیل کیم، ایو و دا برت اشاره کرد. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های او اینجا کلیک کنید.

 

 

۱۴. فاکسی بران:

“تصویری از فاکسی بران درحال اجرا در کنار نیکی میناژ”

فاکسی بران با نام اصلی اینگا دیکارلو فانگ مرچند، یکی از تاثیرگذار ترین و تحسین شده ترین رپرها زن تاریخ میباشد. او فعالیتش را در سال ۱۹۹۵ آغاز کرد و دومین رپر زن تاریخ بعد لورن هیل میباشد که آلبومش در هفته اول انتشار صدرنشین بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده میشود.

او در طی دوران فعالیتش ۴ آلبوم استودیویی منتشر کرد که دو آلبوم او موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ شدند.

رپرهایی نظیر نیکی میناژ، کاردی بی، ایو و کش دال از وی به عنوان یکی از تاثیرگذاران بر حرفه خودشان نام برده اند. طوریکه نیکی میناژ از فاکسی به عنوان تنها رپر زنی که خودش را در رقابت با او میبیند یاد کرده است. این دو همچنین در آلبوم Queen از نیکی میناژ در سال ۲۰۱۸ نیز همکاری داشته اند. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های او اینجا کلیک کنید.

 

 

۱۳. رمی ما:

“تصویری از رمی ما هنگام دریافت جایزه بی ای تی اش”

رمی ما با نام اصلی رمینیس مکی (اسمیت)، رپر نامدار آمریکایی میباشد. او فعالیتش را در سال ۱۹۹۹ آغاز کرد و با حضور در گروه «ترور اسکوآد» به شهرت دست یافت. او سومین رپر زن تاریخ بعد از لورن هیل و لیل کیم میباشد که موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده میشود که این موفقیت را به عنوان عضوی از این گروه به دست آورده است.

او تاکنون ۴ آلبوم استودیویی منتشر کرده است که آلبوم موفق به ثبت ۱ آلبوم شماره یک در بیلبورد ۲۰۰ شده است و تاکنون تک آهنگ مشهور متعددی را به ثبت رسانده است.

رمی از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ را به دلیل قتل یکی از دوستانش در زندان سپری کرد که در همین زمان رپر زن جدیدی به نام نیکی میناژ ظاهر شد که پس از آزادی از زندان با این رپر درگیری هایی را داشت که در چند ترانه و مصاحبه یکدیگر را دیس کردند اما رمی درحال حاضر اعلام کرده است با نیکی مشکلی ندارد. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های او اینجا کلیک کنید.

 

 

۱۲. دوژا کت:

“تصویری از دوژا کت هنگام دریافت جایزه ام تی وی اش”

دوژا کت با نام اصلی امالا رانتا زندیل دلامینی، یکی از محبوب ترین رپرهای نسل جدید میباشد که فعالیتش را از سال ۲۰۱۲ آغاز کرد و در سال ۲۰۲۰ به شهرت جهانی دست یافت.

او موفق شد در سال ۲۰۲۰ از طرف مراسم های جوایز موسیقی آمریکا، ام تی وی ویدیو میوزیک و منتخب مردم، برنده جایزه «بهترین هنرمند تازه کار» سال شود و همچنین در مراسم جوایز گرمی سال ۲۰۲۱ نیز در این بخش نامزد شده است.

ترانه های او همواره از محبوبیت بالایی در شبکه های اجتماعی به خصوص تیک تاک بهره مند هستند که به موفقیت های او در جدول های موسیقی نیز کمک زیادی کرده است.

انتظار میرود که این هنرمند تازه کار در آینده موفقیت های بیشتری نیز به دست آورد. برای مطالعه زندگینامه و دانلود دیسکوگرافی او اینجا کلیک کنید.

 

 

۱۱. ایو:

“تصویری از ایو هنگام دریافت جایزه گرمی اش”

ایو با نام اصلی ایو جیهان جفرز کوپر، یکی از تاثیرگذار ترین رپرهای زن میباشد که فعالیتش را در سال ۱۹۹۶ آغاز کرد و رپرهای دیگری همچون نیکی میناژ و ایگی ازیلیا نیز دنباله رو وی بوده اند. او تاکنون ۴ آلبوم استودیویی منتشر کرده است و موفق به ثبت ۴ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ نیز شده است.

ایو و لیل کیم هردو در سال ۲۰۰۲ موفق به دریافت اولین جایزه گرمی شان شدند و بعد از کوئین لطیفا، لورن هیل و گروه سالت ان پپا تبدیل به تنها رپرهای زن در تاریخ شدند که برنده جایزه گرمی میشوند.

اولین آلبوم استودیویی او به نام Let There Be Eve یکی از تحسین شده ترین و پرفروش ترین آلبوم های یک رپر زن در جهان میباشد که به رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نیز دست یافته بود. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های او اینجا کلیک کنید.

 

 

۱۰. لفت آی:

“تصویری از لفت آی و گروه تی ال سی با جایزه گرمی شان”

لفت آی با نام اصلی لیسا نیکل لوپز، رپر جوان و با استعدادی که در ۳۰ سالگی از دنیا رفت و تا به امروز به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین و با استعدادترین رپرهای زن تمام دوران شناخته میشود. هنرمندان بسیاری همچون بیانسه، ریانا، تیناشی، کلانی، کاردی بی و میسی الیت از وی به عنوان یکی از تاثیرگذاران بر حرفه خودشان، چه در موسیقی و چه در فشن یاد کرده اند.

لفت آی عضو گروه تی ال سی، پرفروش ترین گروه دخترانه آمریکایی در تاریخ بود که همراه این گروه برنده ۴ جایزه گرمی شد و پس از لورن هیل و میسی الیت، بیشترین جایزه گرمی را به عنوان یک رپر زن برنده شده است.

او درکنار افتخار آفرینی های متعدد در گروه تی ال سی، در طی فعالیت انفرادی اش موفق به ثبت ۲ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ شد.

لیسا لوپز به دلیل خلاقیت هایش در موسیقی هیپ هاپ و فشن زبان زد است و به عنوان یکی از پیشگامان و شخصی که «از نسل خود جلو تر بوده است» از وی یاد میشود. او همچنین طراح لباس، طراح استیج، طراح آرت کاور آلبوم ها و حتی کارگردان موزیک ویدیو های گروهش نیز بوده است. برای مطالعه زندگینامه و آشنایی با گروه تی ال سی به علاوه دانلود دیسکوگرافی اینجا کلیک کنید.

 

 

۹. ایگی ازیلیا:

“تصویری از ایگی ازیلیا هنگام دریافت جایزه موسیقی آمریکا اش”

ایگی ازِیلیا با نام اصلی آمتیست آملیا کلی، رپر استرالیایی میباشد که از او به عنوان موفق ترین رپر زن سفیدپوست در تاریخ نیز یاد میشود. او در سال ۲۰۱۴ با شماره یک شدن ترانه مشهور Fancy تبدیل به پنجمین رپر زن تاریخ بعد از لورن هیل، لیل کیم، رمی ما و شانا شد که موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ میشود که این ترانه یکی از پرفروش ترین تک آهنگ های تمام دوران نیز به حساب میرود.

ایگی در کنار کاردی بی و نیکی میناژ به عنوان تنها رپر های زنی به شمار میروند که حداقل یک ترانه با فروش بیش از ۱۰ میلیون نسخه در ایالات متحده ثبت کرده اند. او اولین رپر زن در تاریخ میباشد که در یک هفته مشترک رتبه های اول و دوم بیلبورد هات ۱۰۰ را تصاحب کرده بود. رکوردی که اولین بار توسط گروه بیتلز به ثبت رسیده بود.

ایگی در طی دوران فعالیتش موفق به ثبت ۳ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ شد که همگی در لیست پرفروش ترین ترانه های تمام دوران قرار گرفته اند.

او از رپرهای زن دیگری همچون لیل کیم، ایو، ترینا، میسی الیت، نیکی میناژ و فرگی به عنوان تاثیرگذاران بر حرفه اش یاد کرده است. به دلیل اشتباهات پیش آمده در مدیریت کارهایش، حرفه موسیقی وی رو به افول نهاد و حضورش در موسیقی کمرنگ شد. او قرار است آخرین آلبوم استودیویی خود را در سال ۲۰۲۱ عرضه کند. برای مطالعه زندگینامه و دانلود دیسکوگرافی او اینجا کلیک کنید.

 

 

۸. کوئین لطیفا:

“تصویری از کویین لطیفا هنگام دریافت ستاره اش در پیاده رو مشاهیر هالیوود”

کوئین لطیفا با نام اصلی دانا الین اونز، یکی از بزرگترین و تاثیرگذار ترین رپرهای زن تمام دوران به میرود که از او با لقب افتخاری «بانوی اول هیپ هاپ» نیز یاد میشود. با اینکه موفقیت های تجاری بزرگی در عرصه موسیقی ثبت نکرده است اما همواره موسیقی او از سوی منتقدین، مردم و سایر رپرها به دلیل محتوایش در راستای آگاهی بخشی به حقوق زنان و ارتقا چشم انداز زنان در جوامع در سراسر جهان ستایش شده است.

او در دنیای سینما بیشتر درخشیده است که به همین خاطر اولین هنرمند زن هیپ هاپ میباشد که نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. او همچنین اولین رپر زن انفرادی در تاریخ است که برنده جایزه گرمی میشود.

او همینطور برنده جوایز امی و گلدن گلوب نیز میباشد که هیچ رپر زنی تا به امروز نتوانسته است برنده این جوایز شود.

کویین لطیفا اولین هنرمند هیپ هاپ و تنها رپر زن در تاریخ است که نامش در پیاده رو مشاهیر هالیوود به ثبت رسیده است که درکل تنها ۹ رپر در تاریخ به این موفقیت دست پیدا کرده اند.

رپرهای زنی همچون ایو، دا برت، لیل کیم، لورن هیل، میسی الیت، رمی ما، فاکسی بران، آیوی کوئین و… از وی به عنوان یکی از تاثیرگذاران بر حرفه خودشان یاد کرده اند. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های او اینجا کلیک کنید.

 

 

۷. مگان دی استالین:

“تصویری از مگان هنگام دریافت جایزه بی ای تی اش”

مگان دی استالین با نام اصلی مگان جوون روت پیت، یکی از محبوب ترین رپرهای نسل جدید است که با از محبوبیت و نفوذ بالایی در شبکه های اجتماعی برخودار است و انتظار میرود در آینده شاهد موفقیت های بیشتری از وی نیز باشیم.

آلبوم های مگان همواره نقد مثبت منتقدین را به همراه داشته اند و ترانه Savage او تبدیل به یکی از شنیده شده ترین ترانه های سال ۲۰۲۰ شد و به رتبه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ دست یافت و از موفقیت های جهانی برخودار بود.

موفقیت های مگان با حضور در ترانه WAP کاردی بی نیز افزایش یافت به طوری که این آهنگ تا به امروز موفق ترین تک آهنگ یک رپر زن در تاریخ از لحاظ عملکرد در جدول های موسیقی به شمار میرود. مجله تایم از وی به عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تاثیرگذار سال ۲۰۲۰ یاد کرده است.

او نامزد دریافت ۴ جایزه گرمی از جمله بهترین هنرمند تازه کار و بهترین ضبط سال در سال ۲۰۲۱ شده است و باید دید که آیا میتواند در لیست تنها رپرهای زن تاریخ که برنده جایزه گرمی شده اند قرار بگیرد یا نه. برای مطالعه زندگینامه و دانلود دیسکوگرافی او اینجا کلیک کنید.

 

 

۶. لیل کیم:

“تصویری از لیل کیم و جایزه گرمی اش”

لیل کیم با نام اصلی کیمبرلی دنیس، بدون شک یکی از بزرگترین، تاثیرگذار ترین و موفق ترین رپرهای زن تمام دوران به شمار میرود که با لقب های افتخاری «ملکه رپ»، «ملکه هیپ هاپ» و «الهه هیپ هاپ» شناخته میشود.

همواره نام لیل کیم در کنار میسی الیت و نیکی میناژ به عنوان موفق ترین رپرهای نسل قبل قرار گرفته است. او دومین رپر زن در تاریخ بعد از لورن هیل میباشد که موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ میشود و همچنین چهارمین رپر زن تاریخ است که برنده جایزه گرمی شده است.

رپرهایی همچون کاردی بی، نیکی میناژ، مگان دی استالین، استفلن دان، کش دال، سی ال، ترینا، ساویتی، ستی گرلز، توئیت و حتی مایلی سایرس نیز از وی به عنوان یکی از تاثیرگذاران بر حرفه خودشان یاد کرده اند. تاثیرگذاری لیل کیم تنها به موسیقی ختم نمیشود و به عنوان یک نماد فشن نیز زبان زد است. چنانچه بیانسه و ریانا از کیم به عنوان یکی از الگوهای فشن خودشان نام برده است.

با فروش بیش از ۶۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان، کیم یکی از پرفروش ترین رپرهای زن تمام دوران نیز به شمار میرود. او در طی دوران فعالیتش موفق به ثبت ۱۳ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ شده است. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های او اینجا کلیک کنید.

 

۵. کاردی بی:

“تصویری از کاردی بی هنگام دریافت جایزه گرمی اش”

کاردی بی با نام اصلی بِلکالیس مارلنیس آلمانذار، موفق ترین رپر زن نسل جدید میباشد که افتخار آفرینی های متعددی داشته است و با لقب «ملکه رپ» شناخته میشود.

کاردی تاکنون ۴ تک آهنگ شماره یک در بیلبورد هات ۱۰۰ ثبت کرده است که بیشتر از هر رپر زن دیگری در تاریخ است. او همچنین بیشترین هفته را در رتبه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ به عنوان یک رپر زن تاکنون با ۱۵ هفته سپری کرده است.

کاردی تنها رپر زنی میباشد که در دو دهه (۲۰۱۰-۲۰۲۰) موفق به ثبت تک آهنگ شماره یک شده است. ۳ تک آهنگ او تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه در ایالات متحده فروش داشته اند که اولین رپر زن در تاریخ است که چنین موفقیتی را کسب کرده است. او بیشترین گواهی فروش سازمان RIAA بابت فروش آثارش در ایالات متحده را به عنوان یک رپر زن تاکنون کسب کرده است.

او همچنین اولین رپر زن در تاریخ است که چند ترانه او مرز ۱ میلیارد بار پخش آنلاین در اسپاتیفای را رد میکنند. کاردی اولین هنرمند زنی است که برای ۳ سال (۲۰۱۷-۲۰۱۸-۲۰۲۰) در طی دهه ۲۰۱۰ ترانه هایش به عنوان موفق ترین و پرفروش ترین ترانه سال معرفی میشوند.

کاردی برنده جایزه گرمی است و تنها یکی از ۹ رپر زن در تاریخ میباشد که برنده این جایزه شده است. او همچنین اولین هنرمند زن انفرادی در تاریخ است که برنده جایزه گرمی در بخش بهترین آلبوم رپ سال میشود. اولین آلبوم او، تا به امروز موفق ترین آلبوم یک رپر زن در تاریخ از لجاظ عملکرد در جدول های موسیقی به شمار میرود که بیشترین هفته ماندگاری در جدول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده را برای یک رپر زن تاکنون ثبت کرده است و بیشترین مقدار استریم در طی یک هفته را در اپل میوزیک داشته است. تمامی ترک های این آلبوم موفق شدند وارد بیلبورد هات ۱۰۰ شوند که برای کاردی رکورد جهانی گینس به عنوان بیشترین تک آهنگ ورودی در طی یک هفته در بیلبورد هات ۱۰۰ توسط یک هنرمند زن در تاریخ را به همراه داشت. این آلبوم موفق ترین آلبوم یک رپر زن در دهه ۲۰۱۰ از سوی بیلبورد معرفی شده است و پرفروش ترین آلبوم یک رپر زن در این قرن شناخته میشود.

ترانه WAP کاردی که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، تبدیل به موفق ترین ترانه یک رپر زن در تاریخ از لحاظ عملکرد در جدول های موسیقی شد و تا به امروز رکورد «موفق ترین آلبوم یک رپر زن» و «موفق ترین تک آهنگ یک رپر زن» در دستان وی میباشد. کاردی تصویر موفقیت زنان در موسیقی را رپ را دگرگون کرده است و حتی رقیب هنرمندان زن در دیگر سبک های بزرگ همچون پاپ نیز به شمار میرود. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های او اینجا کلیک کنید.

 

 

۴. گروه سالت ان پپا:

“تصویری از گروه سالت ان پپا و جوایز گرمی شان”

گروه «سالت ان پپا» تشکیل شده در سال ۱۹۸۵، یکی از موفق ترین و تاثیرگذارترین گروه های رپ / هیپ هاپ تمام دوران میباشد. از این گروه رسما به عنوان اولین هنرمندان زن در موسیقی رپ یاد میشود و با لقب افتخاری «اولین بانوان هیپ هاپ» شناخته میشوند.

آنها به عنوان اولین رپرهای زن تاریخ افتخارهای متعددی کسب کرده اند. اولین آلبومی که منتشر کردند موفق به دریافت گواهی فروش پلاتینوم (معادل فروش ۱ میلیون نسخه در ایالات متحده) شد که آنها را تبدیل به اولین رپرهای زنی کرد که گواهی فروشی از سازمان RIAA دریافت میکنند. تک آهنگ Push It از این آلبوم نیز تبدیل به موفق ترین ترانه یک رپر زن در جهان در آن سال شد.

چهارمین آلبوم استودیویی این گروه به نام Vey Necessary تبدیل به موفق ترین آلبوم این گروه و یکی از موفق ترین آلبوم های رپ یک رپر زن در تاریخ شد. این آلبوم به رتبه ۴ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت و تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه در جهان فروش داشته که دومین آلبوم رپ پرفروش تاریخ از یک رپر زن بعد از آلبوم The Miseducation of Lauryn Hill از لورن هیل میباشد. ۲ تک آهنگ از این آلبوم به نام Shoop و Whatta Man به ترتیب به رتبه های ۴ و ۳ بیلبورد هات ۱۰۰ دست یافتند و سالت ان پپا تبدیل به اولین رپر زن در تاریخ شد که تک آهنگش به جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ راه پیدا میکند. با این آلبوم، این گروه تبدیل به اولین رپر زن تاریخ شد که چند آلبوم با گواهی فروش پلاتینوم ثبت کرده است. همچنین این آلبوم برایشان ۱ جایزه گرمی به همراه داشت که آنها را تبدیل به اولین رپر زن در تاریخ کرد که برنده این جایزه میشود. (هرچند که کویین لطیفا نیز در همان شب مراسم برنده ۱ جایزه گرمی شد)

این گروه سرمشق و الهام بخش رپرهای زنی همچون میسی الیت، دا برت، فاکسی بران، رمی ما، یو-یو، لیل کیم و… بوده است. برای مطالعه زندگینامه و دانلود بهترین ترانه های آنها اینجا کلیک کنید.

 

 

۳. نیکی میناژ:

“تصویری از نیکی میناژ هنگام دریافت جایزه موسیقی آمریکا اش در سال ۲۰۱۵”

نیکی میناژ با نام اصلی اونیکا تانیا ماراژ-پتی، مشهور به «ملکه رپ» و «ملکه هیپ هاپ»، یکی از موفق ترین و تاثیرگذار ترین رپرهای زن تمام دوران است. او فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان، پرفروش ترین رپر زن تاریخ و یکی از پرفروش ترین هنرمندان تمام دوران به حساب می آید. او بیشترین جایزه را به عنوان یک رپر زن در تاریخ دریافت کرده است و همچنین در سال ۲۰۱۷ موفق شد تا یک رکورد جهانی گینس به عنوان بیشترین تک آهنگ ورودی به جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده توسط یک هنرمند زن در تاریخ را ثبت کند. (این رکورد درحال حاضر در دست هنرمند دیگری است) نیکی بیشترین دارایی و نت ورث را بین تمام رپرهای زن تاکنون ثبت کرده است.

از او به عنوان هموار کننده راه برای رپرهای زن در صنعت موسیقی نیز یاد میشود، به طوری که بعد از بیش از ۱ دهه، همچنان از موسیقی اش استقبال میشود. زمانی که نیکی وارد موسیقی شد، میتوان گفت تمامی رپرهای زن نسل قبل فعالیتشان کمرنگ و رو به افول بود و موفقیت های چشمگیری نداشتند، اما شروع قدرتمندی را رقم زد و مانند رپرهای زن نسل قبل، حرفه موسیقی وی زود کمرنگ نشد و تا به امروز نیز همچنان پا برجاست.

او برترین رپر زن دهه ۲۰۱۰ از سوی بیلبورد معرفی شده است و در سال ۲۰۱۶ در لیست ۱۰۰ شخص تاثیرگذار سال مجله تایم قرار گرفت. آلبوم نخست نیکی به نام Pink Friday در هفته اول انتشار فروش ۳۷۵ هزار نسخه ای ثبت کرد که تا به امروز پرفروش ترین آلبوم آغازین یک هنرمند زن در هفته اول انتشار به شمار می آید. وی همچنین یکی از استریم شده ترین هنرمندان زن در یوتیوب و اسپاتیفای به شمار میرود و در جایگاه ۵ تای اول قرار دارد.

نیکی الگوی رپرهای زن بسیاری بوده است که میتوان به دوژا کت، شر لوید، کش دال، مگان دی استالین، سیتی گرلز، میس بنکس و… اشاره کرد. برای مطالعه زندگینامه و دانلود دیسکوگرافی او اینجا کلیک کنید.

 

 

۲. میسی الیِت:

“تصویری از میسی الیت و جایزه «ویدیو ونگارد» ام تی وی اش”

میسی الیت با نام اصلی ملیسا آرنت الیِت، یکی از موفق ترین و تاثیرگذار ترین رپرهای زن تاریخ که با لقب های افتخاری «الهه هیپ هاپ»، «ملکه هیپ هاپ»، «ملکه هیپ هاپ/دنس»، «ملکه رپ» و «ملکه تمام ملکه های رپ» شناخته میشود.

میسی یکی از پرفروش ترین و پرجایزه ترین رپرهای زن تاریخ است. او اولین رپر زن تاریخ است که نامش در تالار ترانه سرایان ثبت میگردد و اولین رپر زن تاریخ است که برنده جایزه افتخاری «ویدیو ونگارد» مراسم ام تی وی بابت پیشگامی اش در زمینه موزیک ویدیو های خلاقانه میشود.

میسی همچنین برنده ۵ جایزه گرمی است که بیشترین تعداد جایزه گرمی را بعد از لورن هیل به عنوان یک رپر زن تاکنون ثبت کرده است.

خلاقیت میسی در تهیه کننده موسیقی زبان زد است. او اولین تهیه کننده در تاریخ است که ایده ترکیب سبک های هیپ هاپ و دنس را عملی کرد و ترانه های موفقی در این سبک عرضه کرد. او همچنین اولین رپر زنی میباشد که در سوپربول ترانه هایش را اجرا میکند و اجرای سوپربول وی که به عنوان میهمان اجرای کیتی پری حضور داشت، تا به امروز رکورد دار بیشترین بازدید اجرای سوپربول در تاریخ تلوزیون ایالات متحده است.

او الهام بخش و الگوی رپرهای زن بسیاری از جمله ایگی ازیلیا، فرگی، نیکی میناژ، کاردی بی، لیزو، ازیلیا بنکس، مایا، ترینا و حتی هنرمندان مردی همچون برونو مارس، کانیه وست و لوداکریس بوده است. برای مطالعه زندگینامه و دانلود دیسکوگرافی او اینجا کلیک کنید.

 

 

۱. لورن هیل:

“تصویری از لورن هیل و جوایز گرمی اش”

لورن هیل، بدون هیج شکی برترین رپر زن تاریخ به حساب می آید. او تنها یک آلبوم منتشر کرده است اما تا به امروز یکی از تحسین شده ترین هنرمندان زن تاریخ شمرده میشود که افتخارهای متعددی ثبت کرده است و با لقب افتخاری «ملکه رپ» شناخته میشود.

اولین و تنها آلبوم استودیویی لورن به نام The Miseducation of Lauryn Hill در سال ۱۹۹۸ منتشر شد. این اولین آلبوم استودیویی یک رپر زن در تاریخ است که در هفته اول انتشار به رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست میباشد. همچنین با فروش بیش از ۱۸ میلیون نسخه در جهان، پرفروش ترین آلبوم یک رپر زن در تاریخ به حساب می آید.

لورن هیل اولین رپر زن در تاریخ میباشد که موفق به کسب گواهی فروش الماس (معادل فروش بیش از ۱۰ میلیون نسخه در ایالات متحده) بابت این آلبومش شده است. این آلبوم تحسین شده ترین آلبوم یک رپر زن در تاریخ به شمار میرود طوریکه منتقدین مختلفی همچون نشریه های رولینگ استون، کیو، وایب، گاردین، اسپین و… آن را جزو یکی از برترین آلبوم های تمام دوران نام برده اند.

این آلبوم برای لورن ۸ جایزه گرمی به همراه داشت. این بیشترین تعداد برد یک جایزه گرمی برای یک رپر زن در تاریخ است. این آلبوم برنده بخش بهترین آلبوم سال مراسم گرمی شده است و اولین آلبوم هیپ هاپ در تاریخ است که به چنین موفقیتی دست پیدا میکند. تک آهنگ Doo Wop از این آلبوم، اولین تک آهنگ یک رپر زن در تاریخ است که موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده میشود.

هنرمندان بسیاری همچون ادل، د ویکند، کلانی، نیکی میناژ، آلیشیا کیز، برونو مارس، الی گلدینگ، بیانسه، ریانا، کانیه وست، دریک، کاردی بی، آریاناگرنده، کندریک لمار و… از وی به عنوان یکی از هنرمندان تاثیرگذار بر حرفه خودشان نام برده اند. برای مطالعه زندگینامه و دانلود دیسکوگرافی او اینجا کلیک کنید.

 


افتخار آفرینی های رپر های زن:

 

رپرهای زنی که بیشترین فروش در مجموع آلبوم ها و تک آهنگ هایشان در جهان را ثبت کرده اند:

نام هنرمند مقدار فروش (آلبوم + تک آهنگ)
Nicki Minaj ~200 میلیون نسخه
Cardi B ~100 میلیون نسخه
Missy Elliott ~70 میلیون نسخه
Lil Kim ~60 میلیون نسخه
Iggy Azalea
Salt N Pepa
~50 میلیون نسخه

 

رپر های زنی که موفق به ثبت تک آهنگ شماره یک در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ شده اند:

نام هنرمند تعداد تک آهنگ شماره یک
Cardi B #5
Nicki Minaj #2
Megan Thee Stallion #2
Doja Cat #1
Lizzo #1
M.I.A #1
Iggy Azalea #1
Shawnna #1
Lil Kim #1
Remy Ma #1
Lauryn Hill #1

 

رپر های زنی که بیشترین تعداد تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ را ثبت کرده اند:

نام هنرمند تعداد تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول
Nicki Minaj #19
Lil Kim #13
Missy Elliott #11
Cardi B #9

 

رپرهای زنی که تاکنون برنده جایزه گرمی شده اند:

نام هنرمند تعداد جوایز گرمی
Lauryn Hill #8
Missy Elliott #5
Left Eye #4
Lizzo #3
Cardi B #1
Lil Kim #1
Eve #1
Queen Latifah #1
Salt N Pepa #1

 

پرفروش ترین آلبوم های رپرهای زن در جهان:

نام آلبوم و هنرمند مقدار فروش در جهان
“Miseducation of Lauryn Hill”
Lauryn Hill
~18,000,000
“Very Necessary”
Salt N Pepa
~10,000,000
“Invasion of Privacy”
Cardi B
~8,000,000
“Hard Core”
Lil Kim
~7.5,000,000
“Pink Friday”
Nicki Minaj
~7,000,000
“Da Real World”
Missy Elliott
~6.5,000,000
“Pink Friday: Roman Reloaded”
Nicki Minaj
~6.5,000,000
“The Notorious K.I.M”
Lil Kim
~6,000,000
“Miss E… So Addictive”
Missy Elliott
~6,000,000
“The Pink Print”
Nicki Minaj
~5.5,000,000