در این مقاله به معرفی توئنی وان سوج و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام شیا بن آبراهام جوزف
سن ۲۸ سال
حرفه رپر، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی
سبک موسیقی رپ، هیپ هاپ، ترپ
فروش آثار ۸۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۲ آلبوم شماره یک و درمجموع ۴ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۱ تک آهنگ شماره یک و درمجموع ۸ تک آهنگ در جایگاه ۲۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۱ جایزه گرمی، ۱ جایزه بیلبورد، ۱ جایزه ام تی وی
دارایی ۱۲ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

شیا بن آبراهام جوزف، معروف با نام هنری توئنی وان سوج، متولد ۲۲ اکتبر ۱۹۹۲، رپر، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی بریتانیایی میباشد. او فعالیتش را در سال ۲۰۱۳ آغاز کرده است.

“تصویری از توئنی وان سوج هنگام دریافت جایزه ام تی وی اش در کنار پست مالن”

شیا بن آبراهام جوزف در لندن متولد شد که پدر و مادر او به ترتیب از نژاد دومنیکن و هائیتی هستند. آنها در اوایل زندگی وی از هم جدا شدند و شیا در ۷ سالگی با مادرش به آتلانتا، جورجیا نقل مکان کرد. در ژوئن ۲۰۰۵، در سن ۱۲ سالگی، برای تشییع جنازه دایی اش به انگلستان رفت، یک ماه در آنجا ماند و سپس در ۲۲ جولای ۲۰۰۵، با ویزای H-4، به ایالات متحده بازگشت که گفته می‌شود یک سال بعد منقضی شده‌است. مادر وی سپس با دکتر آمسو آنپو، متخصص غدد درون ریز و خارج از کشور انگلیس، که فرزندان بیشتری داشت، رابطه برقرار کرد. او یک برادر کوانتیوایوس (“Tay-Man”) داشت که پس از اقدام به معامله مواد مخدر در یک تیراندازی جان خود را از دست داد.

در کلاس هفتم، شیا به دلیل داشتن اسلحه از همه مدارس در مدرسه منطقه DeKalb دائماً محروم شد. همین امر باعث شد تا قبل از اعزام به بازداشتگاه جوانان، در مدارس اطراف کلان‌شهر آتلانتا تحصیل کند. وی پس از آزاد شدن از بازداشتگاه جوانان، کلاس هشتم را از طریق یک برنامه جایگزین قبل از اتمام یک ترم دبیرستان به پایان رساند. او در سال اول تحصیل خود به دنبال چندین استثنا که گفت «او را خسته» کرد. پس از خروج از مدرسه، او به یک باند گنگستر به نام Bloods پیوست و به کار فروش و جا به جایی مواد و به خصوص ماری جوآنا روی آورد. او همچنین همراه این گروه به کارهای مجرمانه دیگری همچون سرقت ماشین و پول نیز دست زد بابت این کار او یکبار نیز حین رانندگی دستگیر شد. در سن ۱۹ سالگی اش، دست راست وی در این باند به نام لری بر اثر تیراندازی کشته شد و در زمان تولد ۲۱ سالگی به دلیل تیراندازی های پیش آمده بین اعضای باند، ۶ گلوله به سمت وی شلیک شد و یکی از بهترین دوستانش به نام جانی کشته شد!

“تصویری از توئنی وان به همراه جایزه بیلبوردش در کنار پست مالن”

به دنبال این اتفاق، او به موسیقی رپ روی آورد و نام مستعار توئنی وان سوج را برگرفته از روز تولد ۲۱ سالگی اش برگزید. او ابتدا در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با انتشار تک آهنگ و آلبوم های کوتاه و میکس تیپ کارش را آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۱۶ با آلبوم کوتاه Savage Mode به شهرت دست یافت. تک آهنگ X از این آلبوم تاکنون بیش از ۴ میلیون نسخه در ایالات متحده فروش داشته است. سال ۲۰۱۷، شهرت وی به اوج رسید. تک آهنگ Bank Account او به رتبه ۱۲ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده دست یافت و تاکنون بیش از ۷ میلیون نسخه در این کشور فروش داشته است. اولین آلبوم استودیویی وی به نام Issa Album نیز در همین سال منتشر شد که به جایگاه ۲ بیلبورد ۲۰۰ دست یافت.

همکاری توئنی وان در ترانه Rockstar از پست مالن، موفقیت جهانی وی را در پی داشت. این تک آهنگ صدرنشین بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه در این کشور فروش داشته است که یکی از پرفروش ترین تک آهنگ های دیجیتال تمام دوران به شمار میرود. راکستار تبدیل به پنجمین آهنگ برتر سال ۲۰۱۸ شد و در لیست های برترین های پایان دهه و تمام دوران بیلبورد نیز قرارگرفت و ۲ نامزدی جایزه گرمی به همراه داشت. همکاری دیگر این رپر در ترانه Bartier Cardi از کاردی بی در همین سال نیز با فروش بالایی همراه بود و به رتبه ۱۴ بیلبورد هات ۱۰۰ رسید. در اکبر ۲۰۱۷، توئنی وان آلبوم مشترکی با آفست و مترو بومین منتشر کرد که به رتبه ۴ بیلبورد ۲۰۰ دست یافت.

در سال ۲۰۱۸، دومین آلبوم استودیویی وی به نام I Am > I Was منتشر شد که به رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت و با تحسین منتقدین همراه بود و نامزد دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم رپ سال شد. تک آهنگ A Lot از این آلبوم با همکاری جی. کل به رتبه ۱۲ بیلبورد هات ۱۰۰ دست یافت و فروش ۵ میلیون نسخه در ایالات متحده را تاکنون ثبت کرده است. این ترانه اولین جایزه گرمی این رپر را به همراه داشت. در سال ۲۰۲۰، توئنی وان آلبوم مشترکی با مترو بومین به نام Savage Mode II به بازار عرضه کرد که ۲ تک آهنگ Runnin و Mr. Right Now از این آلبوم موفق به کسب جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شدند. این آلبوم نیز نقدهای مثبتی به همراه داشت.


دانلود پلی لیست اسپاتیفای This Is 21 Savage شامل بهترین ترانه های او: دانلود از اینجا