در این مقاله به معرفی تیانا تیلر و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام تیانا می شی جکوئل شامپرت (تیلر)
سن ۳۰ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا،‌ بازیگر، مدل، رقصنده، طراح رقص و کارگردان موزیک ویدیو
سبک موسیقی آر-اند-بی، هیپ هاپ، پاپ
فروش آثار ۱۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۲ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۲ تک آهنگ ورودی به بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۲ جایزه بی ای تی، ۱ جایزه ام تی وی
دارایی ۵ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

تیانا می شی جکوئل شامپرت، معروف با نام تیانا تیلر، ‌متولد 10‌ دسامبر 1990 خواننده، ترانه سرا،‌ بازیگر، مدل، رقصنده، طراح رقص و کارگردان موزیک ویدیو آمریکایی میباشد. وی از سال ۲۰۰۵ تاکنون مشغول فعالیت هنریست.

تیانا ابتدا فعالیتش را در سن ۱۵ سالگی به عنوان طراح رقص موزیک ویدیو های مختلف از جمله موزیک ویدیو Ring The Alarm بیانسه آغاز کرد. او سپس در سال ۲۰۰۷ اولین قرارداد موسیقی اش را کمپانی تحت سرپرستی فرل ویلیامز بست. او در همین سال به عنوان رقصنده در موزیک ویدیو Blue Magic جی زی نیز حضور پیدا کرد. وی سپس در سال ۲۰۰۸ اولین ترانه اش را به نام Google Me منتشر کرد و به دنبال آن در سال ۲۰۰۹ اولین آلبوم میکس تیپش منتشر شد.

تیانا در سال ۲۰۱۰ به حرفه بازیگری نیز روی آورد و بعد از ایفای نقش در چند پروژه سپس در همین سال با کمپانی موسیقی GOOD Music کانیه وست قرارداد جدیدی بست. او در این سال در ترانه Dark Fantasy از کانیه با حضور نیکی میناژ و بن آیور همکاری کرد که رتبه ۶۰ بیلبورد هات ۱۰۰ دست یافت و تبدیل به اولین ترانه ورودی وی به جدول بیلبورد ایالات متحده شد. او سپس در سال ۲۰۱۲ دومین آلبوم میکس تیپ خودش را به صورت انتشار غیر رسمی بیرون داد و در همین سال در ترانه To The World کانیه با حضور آر. کلی همکاری کرد که به رتبه ۷۰ بیلبورد هات ۱۰۰ رسید و تبدیل به دومین ترانه ورودی وی به این جدول شد. او همچنین در همین سال آلبوم مشترکی با هنرمندان این کمپانی موسیقی کانیه به نام Cruel Summer منتشر کرد که به رتبه ۲ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت.

“تصویری از تیانا تیلر و جایزه ام تی وی اش در سال ۲۰۱۷”

اولین آلبوم استودیویی تیانا به نام VII در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. این آلبوم به رتبه ۱۹ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رسید و تک آهنگ Maybe به رتبه ۱۱۰ بیلبورد ایالات متحده دست یافت. او در سال ۲۰۱۵ به عنوان داور برنامه های استعدادیابی رقص «امریکاز بست دنس کرو» محصول شبکه ام تی وی نیز حضور پیدا کرد و در همین سال سومین آلبوم میکس تیپ وی منتشر شد. در مراسم جوایز ام تی وی ویدیو میوزیک اواردز سال ۲۰۱۶ کانیه وست از موزیک ویدیو رسمی ترانه مشهور Fade رونمایی کرد که تیانا در کل ویدیو به عنوان رقصنده انفرادی حضور دارد و تمامی طراحی های رقص این ویدیو با خود میباشد. بدن خوش فرم تیانا و حرکات رقص ماهرانه او در این ویدیو تحسین مردم و منتقدین را به همراه داشت. او سپس در سال ۲۰۱۷ بابت این ویدیو، موفق به دریافت جایزه ام تی وی بهترین طراحی رقص سال شد.

دومین آلبوم استودیویی تیانا به نام K.T.S.E در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد که به رتبه ۱۷ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت. تک آهنگ Gonna Love Me از این آلبوم به رتبه ۱۱۶ بیلبورد ایالات متحده رسید. در سال ۲۰۱۹ تیانا کار بر روی سومین آلبومش را آغاز کرد. اولین تک آهنگ منتشر شده از آن How You Want It بود و به دنبال آن تک آهنگ Morning با همکاری کلانی منتشر شد که به رتبه ۱۲۳ بیلبورد ایالات متحده دست یافت. سرانجام سومین آلبوم استودیویی تیانا به نام The Album در سال ۲۰۲۰ منتشر شد که به رتبه ۸ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده دست یافت. این آلبوم با نقد های مثبت منتقدین همراه بود اما با این حال از سوی کمپانی موسیقی اش از حمایت و تبلیغ بالایی بهره مند نبود و آنطور که باید دیده نشد. تیانا اعلام کرد، عدم استقبال و حمایت از این آلبوم بسیار او را ناراحت کرد و از لحاظ روحی او را تحت تاثیر قرارداد. این آلبوم که انتظار میرفت نامزدی جایزه گرمی بهترین آلبوم آر-اند-بی سال را کسب کند، اما از طرف این مراسم نیز نادیده گرفته شد و تیانا به این مراسم انتقاد کرد و تنها یک هفته بعد، کناره گیری و بازنشستگی اش از موسیقی را عنوان کرد.

خیلی ها به این موضوع واکنش نشان دادند و درنهایت، اسطوره تیانا، جنت جکسون از وی خواست تا تجدید نظر کند و با استعدادی که دارد به راهش ادامه دهد.

“تصویری از تیانا در کنار جنت جکسون”

تیانا در شهر نیویورک متولد و بزرگ شده است. او تنها فرزند مادرش است این در حالی است که پدرش سه فرزند جز او و از زن دیگری دارد. مادرش به تنهایی او را بزرگ کرده و اکنون‌ مدیربرنامه های او است. او به عنوان ترانه نویس، برای خوانندگان بزرگی مانند آشر و کریس بران آهنگ‌نوشته است.

تیانا از هنرمندانی مانند جنت جکسون، لورن هیل و مری جین بلاژ به عنوان اصلی ترین هنرمندان تاثیر گذار بر حرفه اش نام برده است.


دانلود پلی لیست اسپاتیفای This Is Teyana Taylor شامل بهترین ترانه های او: دانلود از اینجا

دانلود آلبوم The Album تیانا که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد: دانلود از اینجا