در این مقاله به معرفی گوئینت پالترا و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام گوئینت کیت پالترا
سن ۴۸ سال
حرفه بازیگر، خواننده، تاجر و نویسنده
فروش آثار ۱۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار باکس آفیس سینما
عملکرد جدول ۳ تک آهنگ در جایگاه ۳۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۱ جایزه اسکار، ۱ جایزه گلدن گلوب، ۱ جایزه امی، ۲ جایزه انجمن بازیگران
نامزد ۱ جایزه آکادمی بریتانیا، ۱ جایزه منتقدین سینما، ۱ جایزه گرمی
دارایی ۱۵۰ میلیون دلار
روابط ۱۹۹۴-۹۷: برد پیت
۱۹۹۷-۰۰: بن افلک
۲۰۰۲-۱۴: کریس مارتین

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

گوئینت کِیت پالترو متولد ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۲ بازیگر، خواننده، تاجر و نویسنده آمریکایی میباشد. او فعالیتش را از سال ۱۹۸۹ آغاز کرد و تا به امروز برنده جوایز اسکار، گلدن گلوب و امی شده است.

گوئینت برای ایفای نقش در فیلم Shakespeare in Love در سال ۱۹۹۹ برنده اولین جایزه اسکارش شد. همچنین این فیلم برای او جوایز گلدن گلوب و انجمن بازیگران را نیز به همراه داشت. او برای ایفای نقشش در سریال Glee موفق به دریافت ۱ جایزه امی نیز شده است.

به عنوان خواننده، گوئینت در سال ۲۰۰۰ اولین ترانه رسمی اش را به نام Cruisin منتشر کرد. او درهمان سال ترانه دیگری به نام Bette David Eyes را منتشر کرد و سپس به فعالیت در موسیقی ادامه نداد تا اینکه در سال ۲۰۱۰ با حضور در سریال Glee چند تک آهنگ بازخوانی شده وی از این سریال منتشر شد که ۷ تک آهنگ او موفق شدند وارد جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شوند.

“تصویری از گوئینت پالترا هنگام دریافت جایزه اسکارش”

پدر گوئینت (بروس پالترا) کارگردان سینما و برنامه‌های تلویزیونی بود که اصلیت او به یهودیان اشکنازی روسیه می‌رسید و بلیت دانر مادر او، هنرپیشه فیلم‌های سینمایی است که اجداد او، آلمان‌های مهاجر ایالت پنسیلوانیا و مردتکای بودند.

پالترو از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۷ با برد پیت رابطه داشت و مدتی نامزد او بود. او در ۵ دسامبر ۲۰۰۳ در یک هتل در جنوب کالیفرنیا مخفیانه با کریس مارتین، خواننده بریتانیایی گروه کلدپلی ازدواج کرد. آنان در پشت‌صحنه کنسرت با هم آشنا شده‌بودند. این دو در سال ۲۰۱۴ از یکدیگر جدا شدند.

از فیلم های معروف او میتوان به (Avengers: Endgame), (Avengers: Infinity War), (The Avengers), (Iron Man 3), (Spider-Man: Homecoming) اشاره کرد. آثار سینمایی او تاکنون بیش از ۱۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون دلار در گیشه های سینماهای جهان به فروش رفته اند.