در این مقاله به معرفی چادویک بوزمن و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام چادویک ارون بوزمن
سن هنگام مرگ ۴۳ سال
حرفه بازیگر
فروش آثار ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار باکس آفیس سینما
جوایز مهم ۲ جایزه انجمن بازیگران، ۱ جایزه گلدن گلوب، ۱ جایزه بی ای تی، ۳ جایزه ام تی وی، ۱ جایزه منتخب مردم
دارایی ۱۲ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

چادویک ارون بوزمن، متولد ۲۹ نوامبر ۱۹۷۶ – درگذشته در ۲۸ آگوست ۲۰۲۰، بازیگر سرشناس آمریکایی بود. او فعالیتش را از سال ۱۹۹۳ آغاز کرد و شهرت او غالبا برای ایفای نقش در فیلم های Black Panther و Avengers میباشد.

“تصویری از چادویک در فیلم Black Panther”

چادویک در تاریخ 29 نوامبر 1976 در کارولینای جنوبی زاده شد. پدر و مادر او آفریقایی-آمریکایی بودند و در سال 2008 چادویک به لس آنجلس نقل مکان کرد تا بیشتر روی حرفه اش تمرکز کند. بوزمن یک مسیحی بزرگ شد و تعمید یافت. وی عضو گروه کر و گروه جوانان کلیسا بود و کشیش پیشین وی گفت که هنوز ایمان خود را حفظ کرده‌است. او یک گیاه‌خوار بود. او پس از چهار سال مبارزه با سرطان رودهٔ بزرگ در ۲۸ آگوست ۲۰۲۰ درگذشت. خبر در گذشت وی در توییتر رکورد بیشترین لایک در این پلتفرم را ثبت کرد.

او پس از تحصیل در رشته کارگردانی در دانشگاه هاوارد، اولین نقش مهم خود را در مجموعه Persons Unknown در سال 2010 ایفا کرد و مورد تحسین منتقدان واقع شد. در سال 2013 بازی او در فیلم 42 در نقش یک بازیکن مشهور بیسبال، بسیار دیده شد و مورد تحسین قرار گرفت. او در 5 فیلم از سری فیلم های Marvel به عنوان کاراکتر Black Panther ظاهر شد و فیلمی با نام با همین نام که چادویک نقش اصلی آن بود در سال 2018 منتشر شد که بابت آن برنده جایزه انجمن بازیگران در سال ۲۰۱۹ شد. او در همان سال در لیست 100 فرد تاثیرگذار جهان از نظر نشریه تایمز قرار گرفت. فیلم Avengers: Endgame با نقش آفرینی چادویک، پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شده است.

Chadwick Boseman Gave Away His MTV 'Best Hero' Award To A Real-Life Hero | Entertainment | Rojak Daily
“چادویک در مراسم MTV”

بوزمن در سال 2015 با خواننده Taylor Simone Ledward وارد رابطه شد و آنها در سال 2019 باهم نامزد و مدتی بعد باهم ازدواج کردند. چادویک از سال 2016 با سرطان روده بزرگ از نوع درجه سه درگیر بود، که در سال 2020 به درجه چهار رسید. این موضوع برای کسی تا سال 2020 مشخص نشده بود، تا اینکه خبر فوت چادویک بوزمن در تاریخ 28 آگوست 2020 منتشر شد. آخرین فیلم با نقش آفرینی چادویک به نام Ma Rainey’s Black Bottom در همان سال پس از این خبر منتشر شد و مورد تحسین قرار گرفت. چادویک بابت ایفای نقش در این فیلم در سال ۲۰۲۱ و پس از مرگش، موفق به برنده شدن جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم درامایی شد. این فیلم همچنین برای وی یک جایزه انجمن بازیگران نیز به همراه داشت.

آثار سینمایی او بیش از ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار در گیشه های سینماهای جهان فروش داشته اند. پس از درگذشت وی مراسم ام تی وی، جایزه افتخاری «برترین تمام دوران: قهرمان تمام عصور» را به وی نام وی اهدا کرد.