در این مقاله به معرفی تالیا و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام آریادنا تالیا سودی میرندا موتولا
سن ۴۹ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا، بازیگر سابق و تاجر
سبک موسیقی لاتین پاپ
فروش آثار ۵۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۲ تک آهنگ در جایگاه ۳۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۲ جایزه گرمی لاتین، ۵ جایزه بیلبورد
ستاره پیاده رو مشاهیر هالیوود
القاب ملکه موسیقی پاپ لاتین
ملکه زیبایی
دارایی ۶۰ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

آریادنا تالیا سودی میرندا موتولا، معروف به تالیا متولد 26 آگوست 1971، خواننده، ترانه سرا، تاجر و بازیگر سابق مکزیکی میباشد. او از سال ۱۹۸۱ تاکنون به عنوان خواننده مشغول فعالیت هنریست. تالیا از سالهای ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۰ به عنوان بازیگر به فعالیت میپرداخت. وی یکی از موفق ترین و تأثیرگذارترین هنرمندان مکزیکی در سراسر جهان به حساب می آید. تالیا به غیر از زبان اصلی اسپانیایی خود، به انگلیسی، فرانسوی، پرتغالی و تاگالوگ آواز نیز خوانده است. رسانه های بین المللی به دلیل شهرت در سه دهه اخیر در صحنه موسیقی پاپ لاتین، از او به عنوان «ملکه موسیقی پاپ لاتین» یاد کرده اند. تالیا با فروش حدود ۵۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در سراسر جهان، یکی از پرفروش ترین هنرمندان موسیقی لاتین به شمار میرود.

“تصویری از تالیا هنگام دریافت جایزه افتخاری گرمی لاتین اش در سال ۲۰۱۹”

کمپانی موسیقی ترا از تالیا به عنوان یکی از نمادین و قدرتمندترین زنان موسیقی لاتین یاد کرده است و در سال ۲۰۱۱ بیلبورد او را به عنوان یکی از برترین هنرمندان لاتین تمام دوران معرفی کرد. در سال ۲۰۱۳ ستاره ای در پیاده رو مشاهیر هالیوود به نام او ثبت شد و در سال ۲۰۱۹ از طرف مراسم جوایز گرمی لاتین جایزه افتخاری ای به وی اهدا شد.

هنرمندان لاتین بسیاری از تالیا به عنوان یکی از الهام بخشان و الگوهایشان در موسیقی یاد کرده اند که میتوان به بکی جی، کرول جی و ناتی ناتاشا اشاره کرد و همینطور هنرمندان بزرگی همچون ریکی مارتین، گلوریا استفان، مالوما، رابی ویلیامز، مایکل بوبله، تونی بنت و… کارهای او را ستایش کرده اند.

از تالیا به عنوانی «مدانای موسیقی لاتین» نیز یاد میشود.

“تصویری از تالیا هنگام دریافت ستاره اش در پیاده رو مشاهیر هالیوود”

تالیا تاکنون ۱۶ آلبوم استودیویی منتشر کرده است که اوج موفقیت و شهرت وی را میتوان در اوایل تا اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی میباشد. تک آهنگ Regresa A Mí او که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد که با موفقیت بالایی همراه بود. در سال ۲۰۰۳ نیز با آلبوم انگلیسی Thalia موفقیت های زیادی را در سطح جهان کسب کرد و این آلبوم به رتبه ۱۱ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رسید.