در این مقاله به معرفی لیا میشل و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام لیا میشل سارفاتی
سن ۳۴ سال
حرفه بازیگر، خواننده، رقصنده و نویسنده
سبک موسیقی پاپ
فروش آثار ۱۸۰ میلیون دلار باکس آفیس سینما
عملکرد جدول ۱ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
جوایز مهم ۱ جایزه بیلبورد، ۳ جایزه منتخب مردم، ۴ جایزه منتخب نوجوانان و ۱ جایزه انجمن بازیگران
نامزد ۳ جایزه گرمی، ۱ جایزه امی و ۲ جایزه گلدن گلوب
دارایی ۱۴ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

لیا میشل سارفاتی، متولد ۲۹ آگوست ۱۹۸۶ بازیگر، خواننده، رقصنده و نویسنده آمریکایی میباشد. او از سال ۱۹۹۵ و ۱۱ سالگی مشغول فعالیت هنریست که حرفه اش را با بازی در تئاتر های مختلف آغاز کرد و در سال ۲۰۰۹ با حضور در سریال Glee به شهرت رسید که بابت آن نامزد دریافت ۱ جایزه امی و ۲ جایزه گلدن گلوب شد و همچنین برنده ۱ جایزه انجمن بازیگران نیز شد.

لیا پس از سریال Glee به سریال های Scream Queens در سال ۲۰۱۵ و Mayor در سال ۲۰۱۷ پیوست که باعث شهرت بیشتر وی شد.

“تصویری از لیا میشل در سریال Glee”

لیا میشل سارافاتی در ۲۹ آگوست ۱۹۸۶ در نیویورک زاده شده است. مادر او ادیث تی سارافاتی و پدر او مارک دی سارافاتی مادر او ایتالیایی آمریکایی و پدرش یک یهودی اسپانیایی است. او از همان دوران نو جوانی آرزوی برادوی را داشته است و به گفته رایان مورفی کارگردان سریال Glee یکی از دلایل انتخاب لیا به عنوان نقش «ریچل» شباهت او به این کاراکتر است.

لیا همراه با بازیگران سریال Glee ترانه های متعددی را منتشر کرد. اما به صورت خواننده در حرفه انفرادی خودش، در سال ۲۰۱۴ اولین آلبوم استودیویی اش به نام Louder را منتشر کرد که این آلبوم موفق به کسب رتبه ۴ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد و تک آهنگ Cannonball از این آلبوم به جایگاه ۷۵ بیلبورد هات ۱۰۰ رسید. او تاکنون ۳ آلبوم استودیویی از جمله یک آلبوم کریسمس منتشر کرده است.

“تصویری از لیا میشل و جایزه منتخب مردم اش”

لیا از هنرمندانی مانند باربارا استرایسند، سلین دیان، آلانیس موریست و ناتالی وود به عنوان تاثیرگذاران بر حرفه خودش نام برده است. او در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از ۱۰۰ شخص تاثیرگذار مجله تایم معرفی شد و همچنین در همان سال، جایزه افتخاری «هنرمند سه گانه» را بابت فعالیتش در زمینه های خوانندگی، بازیگری و رقصندگی از مراسم بیلبورد بانوان دریافت کرد. او اولین هنرمند زن تاریخ است که این جایزه را دریافت میکند.

از فیلم های معروف او میتوان به (New Year’s Eve), (Glee: The 3D Concert Movie), (Legends of Oz: Dorothy’s Return) اشاره کرد. آثار سینمایی او تاکنون بیش از ۱۸۰ میلیون دلار در گیشه های سینماهای جهان به فروش رفته اند.