در این مقاله به معرفی کلی کلارکسن و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام کلی براین کلارکسن
سن ۳۹ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا، بازیگر، نویسنده، مجری، شخصیت تلوزیونی
سبک موسیقی پاپ، پاپ راک، آر-اند-بی
فروش آثار ۱۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۳ آلبوم شماره یک و درمجموع ۷ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۳ تک آهنگ شماره یک و درمجموع ۱۱ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۱ جایزه امی، ۳ جایزه گرمی، ۲ جایزه آکادمی کانتری، ۴ جایزه موسیقی آمریکا، ۱ جایزه بیلبورد، ۴ جایزه ام تی وی، ۱ جایزه منتخب مردم
القاب پرنسس موسیقی پاپ
ملکه بازخوانی ترانه
دارایی ۴۵ میلیون دلار
روابط ۲۰۱۲-۲۰: برندن بکستاک
فرزندان ۱ دختر (ریور رز: متولد ۲۰۱۴)
۱ پسر (رمینگتن: متولد ۲۰۱۶)

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

کلی براین کلارکسن، متولد ۲۴ آپریل ۱۹۸۲، خواننده، ترانه سرا، بازیگر، نویسنده، مجری و شخصیت تلوزیونی آمریکایی میباشد. او برنده اولین فصل از برنامه استعدادیابی خوانندگی «امریکن آیدل» بوده است و تا به امروز به عنوان موفق ترین برنده این برنامه استعدادیابی از لحاظ حرفه اش پس از مسابقه به شمار می آید.

وی کار خود با کمپانی «آرسی‌ای» را پس از برنده‌شدن در فصل اول برنامه تلویزیونی «امریکن آیدل» در سال ۲۰۰۲ آغاز کرد. اولین تک آهنگ او A Moment Like This نام داشت که صدرنشین بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده و تبدیل به پرفروش ترین تک آهنگ سال ۲۰۰۲ شد. اولین آلبوم استودیویی کلی نیز با نام Thankful که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، رتبه نخست بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده را کسب کرد و تا به امروز بیش از ۳ میلیون نسخه در این کشور فروش داشته است. از این آلبوم تک آهنگ دیگری به نام Miss Independent نیز موفق به کسب جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ شد. این ترانه اولین نامزدی جایزه گرمی کلی را رقم زد.

در سال ۲۰۰۴ کلی موفق ترین آلبومش تا به امروز را منتشر کرد. این آلبوم Breakaway نام داشت و موفق به کسب رتبه ۳ بیلبورد ۲۰۰ شد و تاکنون بیش از ۸ میلیون نسخه در ایالات متحده و ۱۶ میلیون نسخه در جهان فروش داشته است. ۴ تک آهنگ این آلبوم موفق به کسب جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ شدند و این آلبوم برای کلی ۲ جایزه گرمی به همراه داشت.

“تصویری کلی کلارکسون به همراه جوایز گرمی خود”

کلی در طی سالیان پیش رو آلبوم ها تک آهنگ های متعددی دیگری منتشر کرد که تا به امروز او موفق به ثبت ۳ آلبوم شماره یک و ۳ ترانه شماره یک در ایالات متحده شده است و آثار او تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه در جهان فروش داشته اند و ۳ جایزه گرمی در کارنامه خود ثبت کرده است. موفقیت های کلی فقط در آمریکا نبود و او توانست در سال ۲۰۰۹ با کسب رتبه اول جدول تک آهنگ های بریتانیا با ترانه My Life Would Suck Without You تبدیل به اولین شرکت کننده برنامه امریکن آیدل شود که به رتبه نخست جدول این کشور دست میابد.

کلی در سال ۲۰۱۹ برنامه تاک شوی خودش به نام The Kelly Clarkson Show که محصول شبکه NBC میباشد را شروع کرد که این برنامه برای وی یک جایزه امی به همراه داشته است و ازنظر امتیاز های دریافت کرده با تاک شوی الن دیجنرس در یک رده قرار دارد. این برنامه تا سال ۲۰۲۲ تمدید شده است.

کلی همچنین در چند فصل برنامه استعدادیابی «د وویس ایالات متحده» نیز به عنوان مربی حضور داشته است.

“تصویری از کلی در برنامه تاک شو خودش”

کلی کلارکسن در فورت ورث، از شهرهای ایالت تکزاس، متولد شد و در شهرک کوچکی در حومهٔ فورت ورث به نام بورلسون بزرگ شد. او سومین و کوچکترین فرزند یک معلم سال اول و یک مهندس بازنشسته بود و یک برادر با نام جیسون و خواهری به نام آلیشا دارد. هنگامی که او شش سال بیشتر نداشت والدین او پس از ۱۷ سال زندگی در کنار هم از یکدیگر جدا شدند. در نتیجه برادر او تصمیم به زندگی با پدرش و خواهر او نیز تصمیم به زندگی در کنار عمه‌اش گرفت و کلی در کنار مادرش باقی‌ماند. زمانی که مادرش برای تأمین هزینهٔ خانواده روزانه کارهای مختلفی را انجام می‌داد، کلی بارها به اطراف شهر تگزاس می‌رفت. در نهایت پس از آنکه مادرش با مرد دیگری به نام جیمی تیلور ازدواج کرد، خانوادهٔ تازه‌تشکیل‌شدهٔ کلارکسون به بورلسون نقل مکان کرد.

در دوران رشد و بلوغ، خانوادهٔ کلارکسن از نظر مالی در شرایط دشواری قرار گرفته و در منزل مشاجره‌های بسیاری در مورد مسائل مالی می‌شد. از همین جا بود که کلی تصمیم به مسئولیت و استقلال مالی را در همان سن نوجوانی گرفت. پس از اولین طلاق والدینش، موسیقی تنها چیزی بود که او را آرام کرده و به او پناه می‌داد، اما نمی‌توانست آن را به عنوان علاج درد خود قبول کند. او دورهٔ راهنمایی و دبیرستان خود را به ترتیب در مدارس Pauline G Hughes و Burleson می‌گذراند. او در اصل می‌خواست یک زیست شناس شود. اما در سال هفتم از تحصیلش، هنگامی که او داشت در راهروی مدرسه آواز می‌خواند، یکی از معلمانش با نام سینتیا گلن صدای او را شنید و از او خواست تا در گروه سرود مدرسه ثبت نام کرده و به فعالیت بپردازد. کلی خطاب به معلمش گفت که او تاکنون در هیچ کلاسی برای تمرین شرکت نکرده‌است. از اینجا بود که کلی تصمیم به ادامه دادن موسیقی گرفت. پس از آنکه مردی این جملات امید بخش را با او در میان گذاشت: «خداوند این فرصت را نصیب تو کرده‌است. تو باید آواز بخوانی. هدف تو خوانندگی است.» کلی در نمایش استعدادهای مدرسهٔ خود شرکت کرد. او به خواندن ادامه داد و شروع به تمرینهای ابتدایی کرد. از آنجایی که خانوادهٔ او توانایی مالی پایینی داشت، کلی امیدوار بود تا موسیقی بتواند هزینهٔ دانشگاهش را تعمیم کند. کلی بسیار سخت مشغول درس و مدرسه شده بود و همچنین در کنار آن اضافه‌کاری‌هایی مانند چمن زنی و کمک به ناپدری پیمانکارش در ساخت ایوان می‌کرد. او همچنین در ۱۶ سالگی در یک تله تئاتر هم کار می‌کرد، تا زمانی که به لس آنجلس نقل مکان کرد.

به محض فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، برای او بورسیههای تحصیلی کاملی از طرف دانشگاه تگزاس، دانشگاه تگزاس شمالی و دانشکده موسیقی برکلی پیشنهاد شد، ولی او تمایلی به رفتن به کالج نداشت و او «پیش از این ترانه‌های بسیاری نوشته بود و می‌خواست خودش آن‌ها را امتحان کند» و او معتقد بود که هیچ وقت برای رفتن به کالج دیر نمی‌شود.

“تصویری از کلی کلارکسن در دوران نوجوانی”

کلی کلارکسن از هنرمندانی مانند آریتا فرنکلین، ماریاکری، ویتنی هیوستن، استیوی واندر، ارو اسمیت، سلین دیان، گوئن استفانی و ربا مک انتایر از الگوها و هنرمندان تاثیرگذار بر موسیقی اش نام برده است. همچنین هنرمندانی نظیر دمی لواتو و کلسی بلرینی نیز از کلی به عنوان منبع الهامشان در موسیقی یاد کرده اند.

 


دانلود کنسرت از کلی کلارکسن

دانلود آلبوم های کلی کلارکسن:

نام آلبوم سال انتشار رتبه بیلبورد آمریکا فروش دانلود آلبوم
“Thankful” 2003 #1 جهان: ~5,000,000
آمریکا: ~3,000,000
دانلود
“Breakaway” 2004 #3 جهان: ~15,000,000
آمریکا: ~7,000,000
دانلود
“My December” 2007 #2 جهان: ~3,000,000 دانلود
“All I Ever Wanted” 2009 #1 جهان: ~3,000,000 دانلود
“Stronger” 2011 #2 جهان: ~4,000,000 دانلود
“Greatest Hits – Chapter One” 2012 #11 جهان: ~2,000,000 دانلود
“Wrapped in Red” 2013 #3 جهان: ~3,000,000 دانلود
“Piece by Piece” 2015 #1 دانلود
“Meaning of Life” 2017 #2 دانلود
“When Christmas Comes Around” 2021 #63 دانلود