در این مقاله به معرفی لیام پین و کارهای هنری اش خواهیم پرداخت.

نام لیام جیمز پین
سن ۲۷ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا و مدل
سبک موسیقی پاپ، پاپ دنس، آر-اند-بی
فروش آثار ۳۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۱ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول و درمجموع ۴ تک آهنگ ورودی به بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۱ جایزه منتخب نوجوانان
نامزد ۱ جایزه موسیقی بریتانیا
دارایی ۶۰ میلیون دلار
روابط ۲۰۱۰-۱۲: دنیل پیزر
۲۰۱۳-۱۵: سوفیا اسمیت
۲۰۱۶-۱۸: شریل
۲۰۱۹-تاکنون: مایا هنری
فرزندان ۱ پسر (بیر: متولد ۲۰۱۷)

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

لیام جیمز پین خواننده، ترانه سرا و مدل بریتانیایی میباشد. او متولد ۲۹ آگوست ۱۹۹۳ است و از سال ۲۰۰۸ تاکنون مشغول فعالیت هنریست.

وی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ در اکس فکتور شرکت کرد اما در خانه داوران با قرار سایمن کاول به خاطر سنش قبول نشد. اما کاول به او گفت تا دو سال دیگر دوباره بازگردد. او در سال ۲۰۱۰ در فصل هفتم اکس فکتور دوباره شرکت کرد و آهنگ Cry Me A River جاستین تیمبرلیک را خواند. وی در مرحله Bootcamp مانند دیگر اعضای گروه واندیرکشن ناموفق شد. اما توسط داور مهمان، نیکل شرزینگر، پین و دیگر اعضای وان دایرکشن در استادیوم ومبلی به عنوان گروه به خانه داوران راه پیدا کردند. نام گروه توسط هری استایلز عضو دیگر این گروه گذاشته شد. آن‌ها در خانه سایمن کاول که مربی آن‌ها بود آهنگ Torn را خواندند. آن‌ها در نهایت به اجراهای زنده در اکس فکتور راه پیدا کردند اما در هفتهٔ نهایی سوم شدند. در این مدت آن‌ها طرفداران بسیاری در سراسر انگلستان بدست آوردند. گروه وان دیرکشن از سال ۲۰۱۶ از هم جدا شدند تا فعالیت های انفرادی خود را آغاز کنند.

“تصویری از لیام پین در گروه واندیرکشن”

لیام فعالیت انفرادی خودش را در سال ۲۰۱۷ با تک آهنگ موفق Strip That Down آغاز کرد. این تک آهنگ موفق به کسب جایگاه سوم در بریتانیا و جایگاه دهم در ایالات متحده شد. این تک آهنگ تاکنون بیش از ۱۲ میلیون نسخه در جهان فروش داشته است. او در تک آهنگ های For You از ریتا اورا و Familiar از جی بالوین نیز همکاری داشت که موفقیت های جهانی کسب کردند. سرانجام او در سال ۲۰۱۹ اولین آلبوم استودیویی انفرادی خودش به نام LP1 را منتشر کرد که از آن استقبال زیادی نشد و عملکرد خوبی در جدول های موسیقی نداشت.

“تصویری از لیام درحال اجرا با ریتا اورا”

لیام از هنرمندانی مانند فرل ویلیامز، جاستین تیمبرلیک و آشر به عنوان اصلی ترین هنرمندان تاثیرگذار بر موسیقی اش نام برده است.

لیام از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ با رقصنده برنامه اکس فکتور، دنیل پیزر رابطه داشت. از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ نیز رابطه ای با دوست دوران کودکی اش سوفیا اسمیت شکل داد. او در سال ۲۰۱۶ رابطه اش با داور اکس فکتور، شریل را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۷ آنها صاحب اولین فرزندشان، یک پسر به نام بیر شدند. لیم و شریل در سال ۲۰۱۸ از یکدیگر جدا شدند. در سال ۲۰۱۹ لیام رابطه ای با مایا هنری شکل داد و در سال ۲۰۲۰ یا یکدیگر نامزد کردند. این دو پس از چندماه رابطه شان به اتمام رسید.

 


دانلود کنسرت از لیام پین

دانلود آلبوم های لیام پین:

نام آلبوم سال انتشار رتبه بیلبورد آمریکا فروش دانلود آلبوم
“First Time” 2018 دانلود
“LP1” 2019 #111 دانلود