در این مقاله به معرفی جرج مایکل، گروه وام! و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام جورجیوس پنیاتو
سن هنگام مرگ ۵۳ سال
حرفه خواننده، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی
سبک موسیقی پاپ، دیسکو، دنس پاپ، بلو آید سول
فروش آثار ۱۸۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۲ آلبوم شماره یک و درمجموع ۵ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۱۰ تک آهنگ شماره یک و درمجموع ۲۲ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۲ جایزه گرمی، ۴ جایزه موسیقی آمریکا، ۱۲ جایزه بیلبورد، ۵ جایزه موسیقی بریتانیا، ۵ جایزه ام تی وی
القاب پادشاه پاپ بریتانیا
دارایی ۲۰۰ میلیون دلار

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

جورجیوس پنیاتو، زادهٔ ۲۵ ژوئن ۱۹۶۳ – درگذشتهٔ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶، که بیشتر با نام هنری جرج مایکل شناخته می‌شود، خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز مشهور انگلیسی بود. جرج مایکل در دههٔ ۱۹۸۰ میلادی در گروه دو نفرهٔ وام! به شهرت رسید و از سال ۱۹۸۶ به‌طور انفرادی فعالیت کرد.

مایکل در طول دوران کاری خود بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان فروش داشته است و او را می‌توان یکی از پرفروشترین هنرمندان جهان در تمام دوران دانست. بسیاری او را مهم‌ترین خواننده بریتانیایی موسیقی پاپ در دهه ۱۹۸۰ میلادی می‌دانند که در کنار مایکل جکسون، مدانا و پرینس یکی از ستون‌های اصلی موسیقی پاپ آن دهه بود.

“تصویری از جرج مایکل در دهه ۱۹۸۰”

جرج مایکل ابتدا فعالیتش را در گروه دو نفره «وام!» در سال ۱۹۸۱ در کنار اندرو ریدگلی آغاز کرد. این گروه تا زمان فعالیتش ۳ آلبوم استودیویی منتشر کرد و آلبوم Make It Big آنها که در سال ۱۹۸۴ منتشر شد به موفقیت بزرگی دست یافت و فروش بالایی را در جهان به دست آورد. ۳ تک آهنگ از این آلبوم موفق به کسب رتبه نخست بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شدند که ترانه معروف Careless Whisper یکی از آنان بود.

اولین آلبوم انفرادی جرج به نام Faith در سال ۱۹۸۷ منتشر شد که موفق به کسب رتبه نخست جدول آلبوم های بریتانیا و بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد و با فروش بیش از ۲۵ میلیون نسخه در جهان، یکی از پرفروش ترین آلبوم های تمام دوران به شمار میرود که موفق به دریافت گواهی فروش الماس در ایالات متحده نیز شده است. این آلبوم ۴ تک آهنگ شماره یک و درمجموع ۶ تک آهنگ در جایگاه ۵ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ثبت کرد و موفقیت بزرگی برای جرج به همراه داشت.

جرج ۵ آلبوم استودیویی به صورت انفرادی و ۳ آلبوم استودیویی به همراه گروه وام منتشر کرده است و تا به امروز بیش از ۱۸۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ به همراه گروهش به فروش رسانده است.

“تصویری از جرج مایکل چند ماه قبل از مرگ به همراه دوست پسرش”

مایکل، در سال ۱۹۹۸ همجنسگرایی خویش را آشکار ساخت، و یک مبارز کنشگر حقوق دگرباشان و جمع‌آوری کمک‌های خیریه ایدز بود. در اواخر دهه ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ زندگی شخصی و مشکلات حقوقی باعث شد در سرخط خبرها باشد، زیرا در سال ۱۹۹۸ به خاطر رفتار شهوت آمیز در ملأ عام دستگیر شد و پس از آن برای چندین جرم مرتبط با مواد مخدر بازداشت شد. مستندی در سال ۲۰۰۵ به نام «داستان متفاوت» زندگی حرفه ای و شخصی وی را به تصویر کشید. اولین تور مایکل از سال ۱۹۹۱ به نام ۲۵ تور زنده آغاز و سپس طی سه سال ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ برگزار شد. شش سال بعد، وی واپسین کنسرت خود را در سال ۲۰۱۲ در Earls Court لندن اجرا کرد. در ساعات آغازین ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶، مایکل در خانه‌اش در گورینگ-آن-تیمز، آکسفوردشایر در ۵۳ سالگی درگذشت. گزارش پزشکی قانونی، مرگ وی را به دلایل طبیعی نسبت داد.

 

دانلود آلبوم های جرج مایکل:

(به زودی آلبوم های جرج مایکل برای دانلود قرار خواهند گرفت.)