در این مقاله به معرفی آیرینا شایک و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام آیرینا والریونا شیخ الاسلاموا
سن ۳۵ سال
حرفه مدل و بازیگر
دارایی ۲۵ میلیون دلار
روابط ۲۰۰۹-۱۵: کریستیانو رونالدو
۲۰۱۵-۱۹: بردلی کوپر
فرزندان ۱ دختر: (لیا: متولد ۲۰۱۷)

خلاصه ای از زندگی شخصی و حرفه ای:

آیرینا والریونا شیخ الاسلاموا معروف به آیرینا شایک، مدل و بازیگر معروف روسی میباشد. او متولد ۶ ژانویه ۱۹۸۶ میباشد و از سال ۲۰۰۷ تاکنون مشغول فعالیت هنری است. پدر او از ترکان باشقیر و مادرش روس بوده‌است. به گفته خودش غیرطبیعی به نظر می‌رسد و این خصیصه از پدرش به او به ارث رسیده‌است، مردم اغلب فکر می‌کنند که او اهل آمریکای جنوبی است. آیرینا می‌گوید: «پدرم نسبت به مردم روسیه چهره‌ای تیره دارد چون او یک باشقیر بود، گاهی اوقات تاتارها هم می‌توانند شبیه برزیلی‌ها باشند .» شایک می‌گوید: «من چشم روشن را از مادرم به ارث بردم. مادرم یک پیانیست بود که موسیقی درس می‌داد او در باشقیر معلم بچه‌ها بود و پدرم در معدن زغال سنگ کار می‌کرد.» آیرینا یک برادر و یک خواهر به نام تاتیانا دارد که هر دو از او بزرگتر هستند. وی در سن ۶ سالگی شروع به نواختن پیانو کرد. در سن ۹ سالگی وارد مدرسهٔ موسیقی شد و به مدت ۷ سال در آنجا تحصیل کرد، و در حالیکه در نواختن پیانو و آواز دارای تجربیات زیادی شده بود، همچنان از مادرش می‌خواست که به او موسیقی آموزش بدهد. هنگامی که او ۱۴ سال داشت پدرش از عوارض ناشی از سینه پهلو فوت کرد، و خانواده با پول کمی تنها ماندند. پس از آن، مادر آیرینا مجبور شد برای داشتن درآمد کافی و تأمین هزینه‌ها، دو جا مشغول به کار شود.

“تصاویری از آیرینا شایک در کودکی”

بعد از این که آیرینا دوره دبیرستان را تمام کرد، به عنوان بازاریاب شروع به کار کرد؛ ولی این کار، مقطعی بود، و او خیلی زود از ادامه دادن شغل بازاریابی منصرف شد. پس از آن، به همراه خواهر بزرگش به مدرسه زیبایی رفتند. زمانی که وارد آنجا شد، یک فرد که از طرف کمپانیِ محلیِ مدلینگ در آنجا حضور داشت، او را پسندید. آن شخص که “دوشیزه چلیابینسک ۲۰۰۴” بود، از طرف شرکت از وی برای حضور در مسابقه زیبایی دعوت کرد.

آیرینا در سال ۲۰۱۴ در اولین و تنها فیلم خود بازی کرد. او همبازی دواین جانسن در فیلم Herculs بود که در نقش کاراکتر «مگارا» ایفای نقش کرد. او نامزد کریس رونالدو بود. در ژانویه ۲۰۱۵ خبر جدایی آن‌ها در رسانه‌ها منتشر شد و آن‌ها آن را تأیید کردند. رونالدو در بیانیه‌ای که منتشر کرده علت جدایی از آیرینا را توضیح داده‌است: «بعد از ۵ سال زندگی رابطه من و آیرینا به پایان رسید. به این نتیجه رسیدیم که این تصمیم برای هردو نفرمان بهتر است. آرزو می‌کنم که او خوشبخت شود».

“تصویری از آیرینا در کنار نامزد سابقش کریستیانو رونالدو که به مدت ۶ سال با یکدیگر بودند”

در بهار سال ۲۰۱۵ آیرینا و بردلی کوپر شروع به قرار گذاشتن کردند و دختر آنها در سال ۲۰۱۷ بدنیا امد. آنها در سال ۲۰۱۹ رابطه شان را بعد از ۴ سال تمام کردند و از یکدیگر جدا شدند. آیرینا نام دختر خود “لیا” را از نام مادربزرگش گرفته است.

او تاکنون در فشن شوهای برندهای معروفی مانند ورساچه، بربری، فیلیپ پلین، میو میو و… کت واک انجام داده است. او همچنین یکی از مدل های مطرح ویکتوریاز سیکرت میباشد و در سال ۲۰۱۶ با اینکه فرزندش را ۶ ماهه حامله بود در کت واک این فشن شو حضور پیدا کرد. آیرینا تاکنون بر روی کاور ۳۱ مجله ووگ در جهان قرار گرفته است. علی کاووسی، یک آمریکایی ایرانی‌تبار، مدیریت برنامه‌های آیرینا شایک را به عهده دارد.

“تصویری از آیرینا بر روی کاور مجله ووگ مکزیک سال ۲۰۱۷”