در این مقاله به معرفی جنت جکسون و کارهای هنری او خواهیم پرداخت.

نام جنت دامیتاجو جکسون
سن ۵۵ سال
حرفه خواننده، رقصنده، ترانه سرا، تهیه کننده موسیقی، بازیگر، نویسنده
سبک موسیقی آر-اند-بی، پاپ، هیپ هاپ، راک، دنس، فانک
مقدار فروش آثار ۲۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان
عملکرد جدول ۷ آلبوم شماره یک و درمجموع ۱۰ آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ۲۰۰
۱۰ تک آهنگ شماره یک و درمجموع ۲۹ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول در بیلبورد هات ۱۰۰
جوایز مهم ۶ جایزه گرمی، ۱۱ جایزه موسیقی آمریکا، ۳۴ جایزه بیلبورد، ۱۵ جایزه ام تی وی، ۹ رکورد جهانی گینس
ستاره در پیاده رو مشاهیر هالیوود
نامزد ۱ جایزه اسکار، ۱ جایزه گلدن گلوب و ۱ جایزه امی
القاب ملکه موسیقی آر-اند-بی
ملکه موسیقی پاپ
ملکه رادیو
دارایی ۱۹۰ میلیون دلار
روابط ۱۹۸۴-۸۵: جیمز دبراژ
۱۹۹۱-۰۰: رنه الیزوندو
۲۰۱۲-۲۰۱۸: وسام المانع
فرزندان ۱ پسر (عیسی: متولد ۳ ژانویه ۲۰۱۷)

جنت دامیتا جو جکسون خواننده، رقصنده، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده موسیقی، بازیگر و نویسنده آمریکایی میباشد. او متولد ۱۶ می ۱۹۶۶ است و از سال ۱۹۷۳ تاکنون مشغول فعالیت هنری میباشد. او آخرین فرزند خانواده جکسون ها و کوچک‌ترین خواهر مایکل جکسون می‌باشد. وی به‌دلیل سبکش در موسیقی و اجرا، فعالیت‌های اجتماعی و حمایت از جنبش‌های همجنسگرایی تبدیل به یک شخصیت برجسته در فرهنگ عامه آمریکا شده‌است. جنت با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه آلبوم و تک آهنگ در جهان، یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان تمام دوران است. او سومین هنرمند زن برتر تمام تاریخ موسیقی بعد مدانا و ماریاکری و همچنین هفتمین هنرمند برتر تاریخ بیلبورد هات ۱۰۰ است. جنت پنجمین هنرمند زن تاریخ با بیشترین جایزه برنده شده بعد از بیانسه، لیدی گاگا، ویتنی هیوستن، و تیلورسوییفت است. جنت اولین هنرمند زن تاریخ هست که از چهار مراسم مهم موسیقی آمریکا، یعنی: جوایز گرمی، جوایز موسیقی آمریکا، جوایز موسیقی بیلبورد و جوایز ام‌تی‌وی حداقل یک جایزه افتخاری برای قدردانی از موفقیت‌هایش دریافت کرده‌است. همچنین جنت رکورددار بیشترین دریافت جوایز افتخاری در طول فعالیت هنری‌اش در بین سایر هنرمندان زن در هالیوود به حساب می‌آید.

“تصویری از جنت جکسون هنگام دریافت جایزه افتخاری آیکان مراسم بیلبورد ۲۰۱۸”

جنت ۱۰ تک‌آهنگ شماره‌یک و ۲۹ تک‌آهنگ در ۱۰تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده به ثبت رسانده‌است. او همچنین تاکنون ۷ آلبوم شماره‌یک در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده به ثبت رسانده‌است که او را به سومین هنرمند زن تاریخ (بعد از باربارا استرایسند و مدانا) میکند که بیشترین آلبوم‌های شماره‌یک را داشته است. او همچنین دومین هنرمند زن تاریخ بعد از باربارا استرایسند به حساب می‌آیند که در ۴ دههٔ متوالی موفق به ثبت حداقل ۱ آلبوم شماره‌یک در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شده‌است. او همچنین دومین هنرمند برتر سبک دنس تاریخ بعد از مدانا به حساب می آید.

برخلاف تصور عموم، از لحاظ عملکرد در جدول بیلبورد هات ۱۰۰، جنت جکسون موفق‌تر از برادرش مایکل جکسون است و بیلبورد جنت را هفتمین هنرمند برتر تاریخ و مایکل را هشتمین هنرمند برتر تاریخ از نظر عملکرد در جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده معرفی می‌کند. رکورد “موفق‌ترین خواهر و برادر تاریخ” در کتاب گینس به نام جنت و مایکل جکسون ثبت شده‌است.

برای اطلاعات بیشتر مقاله «دستآورها و تاثیرگذاری های جنت جکسون بر موسیقی» مطالعه شود.

نام جنت در سال ۱۹۹۰ در پیاده رو مشاهیرهالیوود و درسال ۲۰۱۹ در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت گردیده است. از او به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین هنرمندان تمام دوران یاد میشود. هنرمندان بسیاری او را الگو و الهام بخش خود معرفی کرده اند که میتوان به خواننده هایی نظیر ماریاکری، ویتنی هیوستن، بیانسه، دستنیزچایلد، تونی براکستن، بریتنی اسپیرز، جنیفرلوپز، کریستینا اگیلرا، آلیشیاکیز، پینک، ریانا، کیتی پری، آلیا، کشا، نیکی میناژ، میسی الیت، لیدی گاگا و… اشاره کرد.

 

کودکی و آغاز فعالیت هنری

جنت جکسون در ۱۶ مه ۱۹۶۶ در شهر گری، ایالت ایندیانا به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند از بین ده فرزند کاترین جکسون و جوزف جکسون میباشد. در سن نوجوانی برادران وی گروه هنری جکسون فایو را تشکیل دادند. در ماه مارس ۱۹۶۹، این گروه با کمپانی موسیقی موتان قرارداد بست و خیلی زود موفق به کسب اولین تک آهنگ شماره یک خود شدند. بعد از آن، خانواده جکسون ها به محله انسینو شهر لس آنجلس نقل مکان کردند.

“تصویری از جنت در کنار برادرش مایکل جکسون در کودکی”

جنت در ابتدا به بازیگری، سوارکاری و شغل قضاوت علاقه داشت. با وجود این، پیش بینی می شد که وی حرفه ای را در دنیای سرگرمی به دنبال برادرانش دنبال کند و این ایده را پس از اولین ضبط خودش در استودیو در نظر گرفت. در سن هفت سالگی جنت در کازینو ام جی ام در لاس وگاس استریپ اجرا کرد. او سپس شروع به بازیگری در برنامه جکسون ها در سال ۱۹۷۶ کرد. جنت در سال ۱۹۷۷ تنها زمانی که ۱۱ سال سن داشت، برای بازی برنامه های تلوزیونی ای نظیر Good Times ، A New Kind of Family و Diff’rent Strokes انتخاب شد. جنت همچنین در فصل چهارم سریال Fame ایفای نقش کرد اما نسبت به این سریال بی تفاوت بود و عمدتا دلیل آن استرس احساسی ازدواج پنهان او با خواننده سبک آر اند بی جیمز دبرژ بود.

زمانی که جنت شانزده ساله بود، پدرش جوزف جکسون ترتیب بستن یک قرارداد موسیقی را با کمپانی ای-اند-ام رکوردز داد. اولین آلبوم او با نام Janet Jackson در سال ۱۹۸۲ تحت نظارت پدرش منتشر شد. این آلبوم در رتبه ۶۳ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نشست و تبلیغات بسیار کمی را شامل بود. این آلبوم در لیست “برترین آلبوم های هنرمندان سیاه پوست سال ۱۹۸۳” حضور داشت و همچنین خود جنت هم بالاترین رتبه خوانندگان زن در لیست پایان سال بیلبورد برای “برترین آلبوم های هنرمندان سیاه پوست” را داشت. تک آهنگ Young Love از این البوم اولین ورودی جنت به جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده بود که در رتبه ۶۴ نشست و همچنین رتبه ۶ جدول بیلبورد آهنگ های هیپ هاپ/آراندبی را تصاحب کرد. دومین آلبوم استودیویی جنت به نام Dream Street دو سال بعد یعنی در ۱۹۸۴ منتشر شد. این آلبوم در رتبه ۱۴۷ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نشست.

 

۱۹۸۶-۱۹۸۸: شروع موفقیت ها با آلبوم Control

پس از انتشار دومین آلبوم جنت، او تصمیم گرفت که به نظارت پدرش و امور تجاری پدرش خاتمه بدهد. جنت در این باره گفته: “من فقط میخواستم تا از خانه و زیر دستان پدرم بیرون بروم که این یکی از سخت ترین کارهایی بود که باید انجام میدادم.” جنت برای تهیه سومین آلبوم استودیویی اش با تهیه کنندگان معروف موسیقی جیمی جم و تری لوئیس همکاری کرد. تنها در عرض شش هفته کار تهیه سومین آلبوم جنت یعنی Control به پایان رسید. این آلبوم رتبه اول جدول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده را کسب کرد و رکورد پرفروش ترین آلبوم یک هنرمند زن در طی یک هفته را شکست و تاکنون بیش از ۱۲ میلیون نسخه در جهان و بیش از ۷ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته است. این آلبوم نامزد ۴ جایزه گرمی از جمله بخش “بهترین آلبوم سال” شد. این آلبوم موفق به ثبت ۵ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد که تبدیل به اولین آلبوم تاریخ شد که بیشترین تعداد تک آهنگ در ۱۰ تای اول بیلبورد توسط یک هنرمند زن را ثبت کرده است. این آلبوم رکوردشکنی های دیگه ای هم داشت از جمله اینکه، رکورد بیشترین هفته ماندگاری تک آهنگ های یک آلبوم در بیلبورد هات ۱۰۰ که قبلا دست برادر جنت، مایکل جکسون بود را با ۶۵ هفته متوالی در بیلبورد شکست. تک آهنگ When I Think of You از این آلبوم موفق به کسب رتبه اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و اولین تک آهنگ شماره یک جنت را رقم زد. محتوای متن ترانه های این آلبوم شامل چندین موضوع توانمند سازی بود که از یک واقعه آزار و اذیت جنسی الهام گرفته بودند و این پیام را در ترانه های Nasty و What Have You Done For Me Lately میتوان مشاهده کرد. خواننده و رقصنده معروف پائلا عبدل که در آن زمان هنوز کشف و شناخته نشده بود طراح رقص موزیک ویدیو های این آلبوم از جمله Nasty ، When I Think of You و What Have You Done For Me Lately بود و همچنین در این موزیک ویدیو ها به عنوان رقصنده نیز حضور داشت.

“تصویری از جنت جکسون و پائلا عبدل هنگام تمرین رقص”

 

۱۹۹۲-۱۹۸۹: آلبوم Rhythm Nation

جنت در ماه سپتامبر ۱۹۸۹ چهارمین آلبوم استودیی خودش را با نام Janet Jackson’s Rhythm Nation 1814 منتشر کرد. جنت علاوه بر کار بر روی سبک جدید، با موضوعات متفاوت تری هم وارد شد. محتوای متن این آلبوم در مورد وضعیت جامعه، خشونت، تجاوز، نژادپرستی، فقر، اعتیاد، جنایات و حتی عشق و آهنگ های عاشقانه بود. جنت درباره محتوای متنی این آلبوم گفته است: “میدانم که یک آهنگ و یا آلبوم قرار نیست که وضعیت دنیا را عوض کند. اما فقط قصد دارم که با موزیک و رقص هایم، توجه مخاطبان را به این موضوعات جلب کنم تا به اندازه کافی به متن این آهنگ ها دقت شود.” این آلبوم تبدیل به موفق ترین و پرفروش ترین آلبوم سال شد. این آلبوم موفق شد در رتبه اول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده بشیند و تاکنون بیش از ۱۵ میلیون نسخه در جهان و بیش از ۹ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته باشد و اولین جایزه گرمی جنت را رقم بزد. موزیک ویدیو Rhythm Nation موفق به دریافت جایزه گرمی “بهترین موزیک ویدیو، فیلم کوتاه” شد. این آلبوم در مجموع ۶ نامزدی جایزه گرمی به همراه داشت. جنت که یکی از تهیه کنندگان این آلبوم هم بود، در سال ۱۹۹۰ نامزد جایزه گرمی “بهترین تهیه کننده سال” شد که او را تبدیل به اولین زن تاریخ کرد که نامزد این بخش در مراسم گرمی شده است.

“تصویری از جنت هنگام دریافت ستاره اش در پیاده رو مشاهیر هالیوود”

آلبوم Rhythm Nation حتی بیشتر از آلبوم Control مورد استقبال مردم و منتقدین قرار گرفت. ۷ تک آهنگ این آلبوم در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ قرار گرفتند که رکورد بیشترین تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد از یک آلبوم هنرمند زن در تاریخ را ثبت کرده است. جدای از این، تمامی این تک آهنگ ها در رتبه های اول تا پنجم بیلبورد قرار گرفته بودند و این اولین و تنها آلبوم تاریخ هست که ۷ تک آهنگ در جایگاه ۵ تای اول بیلبورد به ثبت رسانده است و تا به امروز این رکورد دست نخورده باقی مانده است. این آلبوم به خاطر طراحی های رقصش در بین مردم زبان زد است. موزیک ویدیو Rhythm Nation یکی از معروف ترین و نمادین ترین موزیک ویدیو های تاریخ به حساب میاد. این آلبوم نه تنها رقص و خلاقیت موسیقی جنت را به نمایش گذاشت بلکه در زمینه فشن هم او را بر سر زبان ها انداخت و تبدیل به یک نماد های فشن شد. در سال ۱۹۹۰ جنت، اولین تور کنسرت جهانی خودش را برگزار کرد. این تور تبدیل به موفق ترین تورکنسرت آغازین یک هنرمند در تاریخ شد و توانست رکورد سریعترین فروش بلیط در استادیوم ۵۷ هزار نفری Tokyo Dome ژاپن را بشکند و تا به امروز تنها ۶ هنرمند زن هالیوودی موفق شده اند در این استادیوم با بلیط های به کامل فروخته شده اجرا کنند. در همان سال، جنت ستاره خودش را در پیاده رو مشاهیر هالیوود به دلیل تاثیرگزاری های بالایش در موسیقی دریافت کرد. این باعث شد که نام جنت جکسون در کنار مایکل جکسون، مدانا و تینا ترنر به عنوان بزرگترین تاثیرگزاران موسیقی آورده شود. مجله ابونی درباره تاثیر جنت جکسون گفته بود: “هیچ هنرمند و یا گروهی، تاثیری که جنت جکسون و مایکل جکسون بر روی دنیای سرگرمی داشتند را نگذاشته است” بعد از اتمام قرارداد جنت با کمپانی ای-اند-ام رکوردز، جنت قراردادی بین ۳۲ تا ۵۰ میلیون دلار با کمپانی موسیقی ورجین رکوردز بست که رکورد گینس بزرگترین قرارداد موسیقی تاریخ را ثبت کرد. این کمپانی جنت را به عنوان “ملکه پاپ” معرفی کرد.

 

۱۹۹۶-۱۹۹۳: آلبوم Janet. و فیلم Poetic Justice

پنجمین آلبوم استودیویی جنت جکسون به نام Janet در سال ۱۹۹۳ منتشر شد. این آلبوم هم موفق شد رتبه اول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده را کسب کند. این آلبوم تا به امروز بیش از ۱۷ میلیون نسخه در جهان و بیش از ۸.۵ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته است. تمامی ۶ تک آهنگ رسمی این آلبوم موفق شدند درجایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده بشینند و بدین ترتیب جنت جکسون با سه آلبوم Control ، Rhythm Nation و Janet به ترتیب ۵، ۷ و ۶ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ ثبت کرد که تبدیل به اولین و تنها هنرمند در تاریخ شد که با این تعداد آلبوم بیشترین تک آهنگ در ۱۰ تای اول را ثبت کرده است. اولین تک آهنگ این آلبوم That’s The Way Love Goes دو نامزدی جایزه گرمی را به ارمغان آورد که توانست برنده بخش بهترین آهنگ اراندبی شود. این ترانه برای ۸ هفته متوالی رتبه اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده بود و جنت توانست رکورد برادرش مایکل را بشکند و طولانی مدت ترین هفته متوالی در رتبه اول بیلبورد توسط یک جکسون را ثبت نماید. خواننده، بازیگر و رقصنده جهانی، جنیفرلوپز که در آن زمان هنوز معروف و شناخته نشده بود، در موزیک ویدیو این آهنگ به عنوان گروهی از رقصنده ها حضور پیدا کرد. جنت با هر آلبوم سبک و مدل جدیدی از موسیقی را امتحان میکرد. او با این آلبوم سبک های آراندبی، دیپ هاس، سویینگ جز، هیپ هاپ، راک و پاپ را به کار گرفت. بیلبورد این آلبوم را “با مهارت و اشتیاق کامل” توصیف کرد. جنت با این آلبوم دو رکورد جهانی گینس دیگر برای “موفق ترین آهنگ سبک دنس در آمریکا” با آهنگ That’s The Way Love Goes و همچنین “پرفروش ترین آلبوم سبک دنس دهه ۹۰ میلادی توسط یک هنرمند زن” را نیز ثبت کرد. او در این آلبوم نقش بزرگتری در زمینه ترانه سرایی و تهیه کنندگی را نسبت به آلبوم های قبلی اش برعهده گرفت.

“تصویری از جنت در اولین فیلم بزرگ اش به نام Poetic Justice”

دومین تور جهانی جنت، به نام Janet World Tour در اواخر سال ۱۹۹۳ برگزار شد. در همین زمان ها بود که اتهامات کودک آزاری علیه برادر وی، مایکل جکسون شروع شد. جنت به طور کامل از برادرش مایکل دفاع کرد و حمایت اخلاقی خودش را نشان داد و علیه اتهاماتی که دیگر خواهر برادرانش نظیر لاتویا جکسون علیه مایکل میزدند نیز دفاع کرد. در ماه ژوئیه ۱۹۹۳ جنت در اولین فیلم جدی اش به نام Poetic Justice ایفای نقش کرد. او با توپاک شکور در این فیلم هم بازی بود که یکی از تحسین شده ترین و به یاد ماندنی ترین فیلم ها در میان سیاه پوستان میباشد. تک آهنگ Again که ساندترک این فیلم بود رتبه اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده را کسب کرد و همچنین نامزد جوایز گلدن گلوب و اسکار برای بهترین آهنگ اورجینال فیلم شد. در ماه سپتامبر ۱۹۹۳ جنت بر روی کاور مجله رولینگ استون حضور پیدا کرد. این کاور تبدیل به یکی از معروف ترین و مورد تقلید قرار گرفته ترین کاور های مجله تاریخ شد. جنت در آن زمان تبدیل به یکی از نماد های جذابیت در هالیوود نیز شده بود.

در سال ۱۹۹۵ جنت جکسون با برادرش مایکل در تک آهنگ به نام Scream از آلبوم HIStory مایکل همکاری کرد. این تک آهنگ در هفته اول انتشار در رتبه ۵ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده نشست که تبدیل به اولین تک آهنگ در تاریخ شد که در هفته اول انتشار در جایگاه ۵ تای اول بیلبورد آغاز به کار میکند. موزیک ویدیو این آهنگ رکورد گینس پرهزینه ترین موزیک ویدیو تاریخ را ثبت کرد چرا که بیش از ۷ میلیون دلار هزینه ساخت این ویدیو شده بود. جنت همچنین یکی از تهیه کنندگان این آلبوم مایکل هم بود که بابت آن نامزد جایزه گرمی بهترین آلبوم سال هم شده بود. جنت و مایکل رکورد جهانی گینس “موفق ترین برادر و خواهر در تاریخ” را نیز ثبت کردند.

“تصویری از جنت و مایکل در موزیک ویدیو Scream”

در اواخر سال ۱۹۹۵ جنت به مناسبت ده سالگی انتشار آلبوم کنترل و آغاز موفقیت هایش، آلبومی به نام Design of The Decade: 1986-1996 را منتشر کرد که شامل بهتربن و موفق ترین تک آهنگ های سه آلبوم قبلش بود. تک آهنگ جدیدی هم از این آلبوم به نام Runaway نیز منتشر شد که در هفته اول انتشار در رتبه ۶ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده نشست و تبدیل به اولین آهنگ توسط یک هنرمند زن در تاریخ شد که جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هفته خود را آغاز میکند. این آهنگ بعدا به رتبه ۳ بیلبورد دست یافت. این آلبوم تاکنون ۹ میلیون نسخه در جهان و بیش از ۴ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته است. در اواخر سال جنت قراردادش با ورجین رکوردز را به مبلغ ۸۰ میلیون دلار تمدید کرد که باری دیگر رکورد بیشترین مقدار پرداخت برای بستن یک قرارداد موسیقی در تاریخ را ثبت ‌کرد. قبل از او، رکورد بیشترین پرداخت برای بستن قرارداد با یک آرتیست در دست مدانا و مایکل جکسون با ۶۰ میلیون دلار بود.

 

۱۹۹۹-۱۹۹۷:‌ آلبوم The Velvet Rope

جنت جکسون در این دوره از زندگی اش با افسردگی و اضطراب دسته و پنجه نرم می‌کرد و همین امر سبب شد تا ششمین آلبوم استودیویی او بر پایه این محتوا تهیه شود. در ماه اکتبر سال ۱۹۹۷ جکسون آلبوم Velvet Rope را منتشر کرد. جنت با ظاهری کاملاً متفاوت برای این آلبوم ظاهر شد. موهای قرمز فر، پیرسینگ‌های گوش و بینی و همچنین تتو او را متفاوت کرده بودند. این آلبوم در درجه اول بر این عقیده متمرکز است که همه یک نیاز ذاتی به تعلق داشتن دارند. گذشته از اشعار فراگیر مربوط به موضوعات اجتماعی مانند روابط همجنسگرا‌ها، همو هراسی و خشونت خانگی، این آلبوم شامل مضامین سادوماسوخیسم نیز هست و از نظر مسائل جنسی بسیار بیشتر و واضح تر از آلبوم قبلی اش، Janet می‌باشد. این آلبوم به‌طور کامل جنت را به عنوان یک نماد همجنسگرایان به دلیل مضامین خود در حمایت از همجنسگرایی و اعتراض به هموفوبیا تثبیت کرد. ترانه‌هایی مانند Together Again, post-Aids pop song و Free Xone از این آلبوم این مضامین را شامل می‌شوند. همچنین بخشی از درآمد حاصل از ترانه Together Again به بنیاد آمریکایی تحقیقات ایدز اهدا شد. این آلبوم از طرف مراسم GLAAD Media Awards (مراسمی که هرساله در حمایت از جامعه ال جی بی تی برگزار می‌شود) مورد تقدیر و ستایش قرار گرفت و جایزه افتخاری بهترین آلبوم را دریافت کرد. این آلبوم بسیار مورد تقدیر منتقدین قرار گرفت و تا به امروز به عنوان تحسین شده ترین آلبوم جنت یاد میشود. بیلبورد در مقاله ای این آلبوم را بهترین آلبوم امریکایی سال و بهترین آلبوم از بین ۵ آلبوم قبلی جنت جکسون معرفی کرد.

این آلبوم در رتبه اول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نشست و تاکنون بیش از ۱۳ میلیون نسخه در جهان و بیش از ۴.۵ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته‌است. این آلبوم درمجموع دو نامزدی جایزه گرمی را به همراه داشت. نخستین تک آهنگ این آلبوم Got ’till It’s Gone موفق به دریافت جایزه گرمی بهترین موزیک ویدیو شد. تک آهنگ Together Again رتبه اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده را کسب کرد و هشتمین ترانه شماره یک جنت را رقم زد. این تک آهنگ مدت ۴۶ هفته متوالی را در بیلبورد آمریکا سپری کرد و تاکنون بیش از ۱۳ میلیون نسخه نیز در جهان فروش داشته‌است که یکی از پرفروش‌ترین تک آهنگ های فیزیکال در تاریخ به حساب می‌آید. تک آهنگ I Get Lonely در رتبه ۳ بیلبورد هات ۱۰۰ نشست و تبدیل به هجدهمین تک آهنگ متوالی جنت در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ شد که او را تبدیل به اولین هنرمند زن تاریخ کرد که به چنین موفقیتی دست پیدا کرده‌است و بعد از الویس پریسلی و گروه بیتلز قرار گرفت. جنت سومین تور کنسرت خودش را با نام The Velvet Rope Tour برگزار کرد. این تور به دلیل فن نمایش تئاتری، رقص‌های مختلف و همچنین خوانندگی و آواز زنده جنت مورد ستایش زیادی قرار گرفت. همچنین خود جنت نیز تهیه‌کننده و کارگردان این تور بود. ویدیو این کنسرت از شبکه HBO پخش شد و توانست ۱۵ میلیون بیننده به صورت زنده ثبت کند که رکورد پربیننده‌ترین برنامه این شبکه را شکست. این تور نامزد ۴ جایزه امی شد که موفق به برنده شدن دو جایزه از آن شد. جکسون بخشی از فروش این تور را به وعده آمریکا، سازمانی که توسط کالین پاول برای کمک به جوانان محروم تأسیس شده بود، اهدا کرد. در سال ۱۹۹۹ جنت جکسون از مراسم جوایز موسیقی جهان جایزه افتخاری افسانه موسیقی را به دلیل موفقیت‌های چشمگیرش در موسیقی دریافت کرد.

“تصویری از جنت و جایزه افتخاری افسانه موسیقی اش در مراسم جوایز موسیقی جهان ۱۹۹۹”

 

۲۰۰۳-۲۰۰۰: آلبوم All For You و فیلم Nutty Professor II: The Klumps

در جولای ۲۰۰۰ جکسون در دومین فیلم جدی اش Nutty Professor II: The Klumps ایفای نقش کرد و با ادی مورفی همبازی بود. این فیلم تبدیل به دومین شماره یک جنت در جدول باکس آفیس ایالات متحده شد. ترانه Doesn’t Really Matter جنت، ساندترک این فیلم بود که موفق شد در بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده رتبه اول را کسب کرد و نهمین تک آهنگ شماره یک جنت را رقم بزند. در پی انتشار هفتمین آلبوم استودیویی جنت در سال ۲۰۰۱، ام تی وی مراسمی به نام MTV Icon برای بزرگداشت و قدردانی از تاثیرگزاری ها و رکوردشکنی های وی برگزار کرد. هنرمندانی از جمله دستینیزچایلد، پینک، آشر، مایا و انسینک در این مراسم چندتا از بهترین ترانه های جنت را اجرا کردند و هنرمندان دیگری هم از جمله بریتنی اسپیرز، کریستینا آگیلرا، آلیا، مایکل جکسون، جکسون فایو، جنیفرلوپز، جیمی فاکس، استیوی واندر و جسیکا سیمپسون از او در این مراسم قدردانی کردند. در انتهای این مراسم هم جنت ترانه All For You را اجرا کرد. جنت جکسون اولین هنرمند تاریخ و تنها هنرمند زن تاریخ هست که برنده این جایزه افتخاری مراسم ام تی وی شده است.

در همان سال، مراسم جوایز موسیقی آمریکا نیز با اهدا جایزه افتخاری Merit از وی قدردانی کرد. آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط موسیقی (جوایز گرمی) نیز جایزه افتخاری Governor’s Award را به وی اهدا کرد. هفتمین آلبوم استودیویی جنت جکسون با نام All For You در سال ۲۰۰۱ منتشر شد. این آلبوم در بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده رتبه اول را کسب کرد و همچنین در هفته اول انتشار بیش از ۶۰۵ هزار نسخه فروش داشت که تبدیل به یکی از پرفروش ترین آلبوم های هنرمندان زن در هفته اول انتشار در تاریخ شد. این آلبوم بازگشتی به سبک پاپ و دنس بود که مورد استقبال هواداران ، مردم و منتقدین گردید. در آن دوره که موسیقی هیپ هاپ ترند بود و تمام هنرمندان این سبک را دنبال میکردند جنت جدا از آنها سبکی متفاوت را به آن دوره تزریق کرد. این آلبوم تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نسخه در جهان و ۴ میلیون نسخه در امریکا فروش داشته است. این آلبوم در مجموع ۳ نامزدی جایزه گرمی و یک برد را به همراه داشت.

“تصویری از جنت هنگام اجرا در مراسم ام تی وی آیکان ۲۰۰۱”

تک آهنگ All For You از این آلبوم نیز موفق به کسب رتبه اول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و دهمین تک آهنگ شماره یک جنت را رقم زد. این ترانه ۷ هفته متوالی در رتبه اول بیلبورد هات ۱۰۰ بود و موفق به دریافت جایزه گرمی بهترین آهنگ دنس شد. برای ۱۲ سال متوالی، تمامی تک آهنگ های جنت موفق به کسب جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد هات ۱۰۰ شدند. او از سال ۱۹۸۹ تا سال ۲۰۰۱ موفق به ثبت ۱۹ تک آهنگ در جایگاه ۱۰ تای اول بیلبورد ایالات متحده شد که او را اولین هنرمند زن تاریخ کرد که به این موفقیت دست پیدا میکند. جنت از ام تی وی به عنوان ملکه رادیو لقب گرفت. ترانه All For You موفق شده بود در تمامی پلی لیست های پاپ، اربن و ریتمیک در همان هفته اول انتشار وارد شود و بیش از ۷ میلیون شنونده در رادیو کسب کند و رکورد پرشنونده ترین آهنگ در هفته اول انتشار در رادیو را بشکند. جکسون در آن سال چهارمین تور کنسرت خود را با نام All For You Tour برگزار کرد. ویدیو این کنسرت که از شبکه HBO پخش شد موفق به کسب ۱۲ میلیون بیننده به صورت زنده ثبت کند. در اواخر سال جنت به دلیل شایعه های رابطه اش با جاستین تیمبرلیک، متیو مک‌کانهی و جرمین داپری تیتر اول خبرها شد.

 

۲۰۰۴: جنجال سوپربول سی و هشتم

جنت از طرف لیگ ملی فوتبال ایالات متحده و ام تی وی انتخاب شد تا در اجرای بین دو نیمه سی و هشتمین مسابقات سوپربول امریکا در سال ۲۰۰۴ اجرا کند. جنت ترانه های Rhythm Nation ، All For You و The Knowledge و ترانه Rock Your Body جاستین تیمبرلیک به همراه خود جاستین در این مراسم اجرا کرد. در متن این ترانه خوانده میشود که «من تا آخر این آهنگ تو را عریان میکنم» و در هنگام اجرای این قسمت ترانه، جاستین لباس جنت را میکشد و پستان سمت راست جنت در مقابل ۱۴۰ میلیون بیننده زنده بیرون می افتد و دیده میشود! جکسون پس از اجرا عذرخواهی کرد و گفت که این حادثه اتفاقی و ناخواسته بوده است، او توضیح داد که کار تیمبرلیک فقط به معنای بیرون کشیدن یک بوستر و رها کردن سینه بند توری قرمز بود. او اظهار داشت “اگر به کسی توهین کرده ام، واقعاً متاسفم… این واقعا قصد من نبود” ام تی وی، ان اف ال و سی بی اس هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتند و هرگونه اطلاع از این حادثه و مسئولیت آن را تکذیب کردند. جاستین تیمبرلیک نیز با انتشار بیانیه ای عذرخواهی کرد. این حادثه بیشترین ثبت و پخش مجدد لحظه در تاریخ TiVo شد و حدود ۳۵،۰۰۰ دنبال کننده جدید را به خود جلب کرد. این اتفاق باعث پیدایش یوتیوب شد! جاوید کریم اظهار داشته است که این حادثه الهام بخش ایجاد یوتیوب بود، زیرا خاطرنشان کرد که پیدا کردن فیلم های این حادثه بصورت آنلاین دشوار است. این یکی از بحث برانگیزترین رویدادهای تلویزیونی در تاریخ تلقی می شود و این اتفاق باعث شد تا سه رکورد جهانی گینس دیگر به نام جنت جکسون ثبت شود. جست و جو شده ترین شخص در اینترنت، جست و جو شده ترین موضوع در اینترنت و بزرگترین جریمه تحمیل شده بر یک اجراکننده در تاریخ.

“تصویری از جنت جکسون و جاستین تیمبرلیک حین اجرا در سوپربول”

کمیسیون ارتباطات فدرال به کلیه شرکتهای درگیر جریمه شدیدی را اعمال کرد و تحقیقات را به مدت ۸ سال ادامه داد و در نهایت درخواست تجدیدنظر خود را برای جریمه ۵۵۰،۰۰۰ دلاری علیه سی بی اس از دست داد. به دنبال این حادثه، سی بی اس به تیمبرلیک اجازه حضور در مراسم چهلمین دوره جوایز گرمی را داد اما اجازه حضور جکسون را نداد و مجبور شد پس از برنامه ریزی به عنوان اهدا کننده جایزه، وی را پس بکشد. این جنجال برنامه هایی را برای جکسون برای بازی در فیلم بیوگرافی خواننده، هنرپیشه و موسیقی دان لنا هورن که قرار بود توسط شرکت پخش رسانه ای آمریکا (ای بی سی) پخش شود متوقف کرد. بنا بر گزارش ها، هورن از این ماجرا ناراضی بود، اما نمایندگان جکسون اظهار داشتند که وی با کمال میل از این پروژه جدا شده است. یک مجسمه میکی موس با لباس نمادین Rhythm Nation جنت در سال گذشته برای احترام به میراث او در پارک والت دیزنی ورلد جاسازی شد، اما به دنبال عملکرد جنجالی وی از آنجا برداشته شد. در مارس ۲۰۰۴ هشتمین آلبوم استودیویی جنت با نام Damita Jo برگرفته از نام کوچک خودش، منتشر شد. این آلبوم در رتبه ۲ بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نشست. این آلبوم با نقدهای مثبت، ستایش نوآوری صوتی آهنگهای منتخب و هارمونی های صوتی جکسون مواجه شد، در حالی که دیگران از مضامین مکرر آن درباره کارنا بودن و موضوعات جنسی انتقاد کردند. با این حال، بسیاری از بررسی های منتقدین بیشتر به جای انتقاد از خود آلبوم روی حادثه سوپربول تمرکز کردند. فروش این آلبوم به دلیل حادثه سوپربول نسبت به آلبوم های قبل به شدت افت کرد. این آلبوم تاکنون بیش از ۴ میلیون نسخه در جهان و بیش از ۱.۵ میلیون نسخه در امریکا فروش داشته است. تک آهنگ های این آلبوم هم نسبت به آلبوم های قبل وضعیت خوبی را تجربه نکردند.

تک آهنگ Just a Little While در رتبه ۴۵ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده نشست. عملکرد این آلبوم تحت تأثیر لیست سیاه قرار گرفته از کانال های رادیویی و موسیقی، به دستور مدیر عامل سی بی اس قرار گرفت. شرکت کنندگان درگیر در این تحریم شامل Viacom و CBS  شرکت های تابع MTV  Clear Channel Communications و پخش Infinity Broadcasting بودند که دومین مورد از بزرگترین پخش کننده های رادیویی هستند. لیست سیاه قبل از انتشار Damita Jo به اجرا در آمد و در طول دوره دو آلبوم جنت ادامه یافت. پیش از این حادثه، پیش بینی می شد که عملکرد این آلبوم از آلبوم قبل یعنی All For You نیز بهتر باشد. سه تک آهنگ آن نقدهای مثبتی را دریافت کردند اما نتوانستند به رتبه های بالای جدول برسند، اگرچه پیش بینی می شد هرکدام تحت شرایط مختلف عملکرد بسیار خوبی داشته باشند. در این دور جنت از طرف مراسم های مختلف مورد قدردانی های زیادی هم قرار گرفت. او جایزه افتخاری افسانه موسیقی را از مراسم Radio Music Awards، جایزه افتخاری الهام بخش موسیقی را از مراسم Japan Video Music Awards و جایزه افتخاری دستآوردهای یک عمر را از مراسم Soul Train Music Awards را دریافت کرد.

 

۲۰۱۴-۲۰۰۵: آلبوم 20Y.O و آلبوم Discipline

درسال ۲۰۰۵ جنت کار بر روی نهمین آلبوم استودیویی اش را شروع کرد. نام این این آلبوم 20Y.O بود که یادآور بیستمین سالگرد انتشار آلبوم موفق وی Control بود. جنت برای تبلیغ این آلبوم بر روی جلد مجله‌های مختف حاضر شد. کاور مجله US Weekly جنت به دلیل جلب توجه رسانه‌ها بخاطر افزایش وزن او باعث شد که رکورد پرفروش‌ترین نسخه تاریخ این مجله شکسته شود. این آلبوم در سپتامبر ۲۰۰۶ منتشر شد و در رتبه دوم بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده نشست. این آلبوم با انتقادهای متنوعی روبرو شد. رولینگ استون با اشاره این آلبوم به آلبوم Control مخالفت کرد و گفت: “اگر ما به جای او بودیم، این دو آلبوم را مقایسه نمی‌کردیم.” لیست سیاه پخش موسیقی جکسون همچنان پایدار ماند و تأثیر زیادی روی عملکرد وی در چارت‌ها و بیلبورد داشت. با این وجود اولین تک آهنگ این آلبوم Call On Me موفق شد به رتبه ۲۵ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده دست پیدا کند. این آلبوم تاکنون بیش از ۳ میلیون نسخه در جهان و بیش از ۱.۵ میلیون نسخه در آمریکا فروش داشته‌است. جنت با کسب ثروتی بالغ بر ۱۵۰ میلیون دلار در رتبه هفتمین زن ثروتمند در صنعت سرگرمی توسط فوربز قرار گرفت. در سال ۲۰۰۷ جنت در سومین فیلمش به نام Why Did I Get Married به ایفای نقش پرداخت که تبدیل به سومین فیلم شماره یک وی در جدول باکس آفیس ایالات متحده شد. پس از اتمام قرارداد جنت با ورجین رکوردز، او با کمپانی موسیقی آیلند رکوردز قرارداد بست. جنت برنامه‌های تورکنسرت آلبوم قبل را کنسل کرد و شروع به تهیه دهمین آلبوم استودیویی اش کرد. جنت بعد از ۲۰ سال همکاری با تهیه‌کنندگان موسیقی جیمی جم و تری لویس برای این آلبوم با تهیه‌کنندگان دیگری همکاری کرد. آلبوم Discipline در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و موفق به کسب رتبه اول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده شد. اولین تک آهنگ این آلبوم به نام Feedback موفق به کسب جایگاه ۱۹ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده شد و تبدیل به اولین ورودی جنت به جایگاه ۲۰ تای اول بیلبورد از زمان آلبوم All For You شد. در این سال جنت جایزه افتخاری ونگارد مراسم GLAAD Media Awards به دلیل حمایت‌ها و مشارکت‌هایش در زمینه حمایت از جامعه ال جی بی تی دریافت کرد. پنجمین تور کنسرت جنت با نام Rock Withu Tour در سپتامبر ۲۰۰۸ آغاز شد. در همان زمان بیلبورد فاش کرد که جکسون از نحوه مدیریت انتشار آلبوم و تبلیغات برای آن توسط آیلند رکوردز و ال ای رید ناراضی بوده است.

“تصویری از جنت حین اجرای یادبود برای برادرش در مراسم ام تی وی ۲۰۰۹”

در سال ۲۰۰۹ برادر جنت، مایکل جکسون در سن ۵۰ سالگی از دنیا رفت. جنت در مراسم‌های مختلفی برای یادبود برادرش حضور پیدا کرد. او در سخنرانی ای در مراسم بی ای تی گفت: “من فقط می‌خواهم بگویم که برای شما مایکل یک نماد و اسطوره است اما او برای ما خانواده است و تا ابد در قلب‌های ما زنده خواهد بود. من می‌خواهم از طرف خانواده ام و خودم از شما بابت عشق و حمایتی که نشان دادید تشکر کنم. ما دلتنگ او هستیم” با وجود عذاداری خانواده اش برای از دست دادن برادرشان جنت تصمیم گرفت که بر روی مقابله با غم و اندوه تمرکز کند و کمتر آن را به عموم نشان دهد. چند ماه بعد جنت در مراسم ام تی وی برای یادبود برادرش مایکل ترانه Scream را اجرا کرد. این اجرا از طرف منتقدین واکنش‌های مثبت زیادی را دریافت کرد. ام تی وی در این باره گفت: “هیچکس بهتر از جنت نمی‌توانست این اجرا را انجام دهد و یک پیام قدرتمند را برای همه بفرستند.” جنت همچنین در مراسم جوایز موسیقی همان سال اجرایی از بهترین ترانه‌هایش داشت و در آخر اجرا ترانه Together Again را به برادرش مایکل تقدیم کرد. دومین آلبوم گرد آوری شده جنت شامل بهترین تک آهنگ‌های او با نام Number Ones / The Best در آن سال منتشر شد. تک آهنگ جدید دیگری هم از این آلبوم به نام Make Me منتشر شد که موفق به کسب رتبه اول بیلبورد دنس کلاب ایالات متحده شد و جنت تبدیل به اولین هنرمند تاریخ شد که در ۴ دهه متوالی تک آهنگ شماره یک در این جدول ثبت کرده‌است. در سال ۲۰۱۰ جنت در دومین قسمت از فیلم Why Did I Get Married به نام Why Did I Get Married Too ایفای نقش کرد که این فیلم موفق به کسب رتبه دوم جدول باکس آفیس ایالات متحده شد. در این سال جنت تصمیم به برگزاری تور کنسرت جدیدی به نام Number Ones, Up Close and Personal گرفت. جنت در طی این تور ۳۵ تک آهنگ معروف و موفق خود را اجرا کرد که در هر شهر آهنگ‌های اجرا شده باهم متفاوت بودند. در فوریه ۲۰۱۱ جنت کتاب خودیاری خودش را به نام True You: A Journey to Finding and Loving Yourself منتشر کرد. این کتاب دربارهٔ دست و پنجه نرم کردن جنت با اضافه وزن و اعتماد به نفس بود و چندین نامه از طرفداران خودش را نیز در این کتاب به چاپ رساند. این کتاب رتبه اول پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز را تصاحب کرد. در طی این سالها جنت مشغول پروژه فیلم‌های مختلف بود و جوایز مختفی هم بابت ایفای نقش خود در این فیلم‌ها دریافت کرد.

 

۲۰۲۰-۲۰۱۵: آلبوم Unbreakable و آلبوم Black Diamond

در سال ۲۰۱۵ جنت تأیید کرد که درحال کار بر روی آلبوم و تور کنسرت جدید هست. او آلبوم خود را تحت کمپانی موسیقی خودش Rhythm Nation منتشر کرد و با کمپانی دیگری قرارداد نبست. راه اندازی این کمپانی موسیقی باعث شد تا جنت جزو محدود آرتیست‌های زن آفریقایی-امریکایی باشد که خود ناشر موسیقی هستند. اولین تک آهنگ این آلبوم به نام No Sleep موفق شد رتبه ۶۷ بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده را کسب کند و تبدیل به چهلمین ورودی جنت به بیلبورد ایالات متحده شود. ورژن رمیکس این آهنگ با همکاری جی کل موفق شد رتبه ۶۳ بیلبورد را نیز کسب کند. در این سال مراسم بی ای تی یادبود ویژه ای برای جنت جکسون برگزار کرد. هنرمندانی مانند تیناشی، سی‌یرا و جیسون درولو با معروف‌ترین آهنگ‌های جنت رقصیدند و در آخر جنت جایزه افتخاری Icon این مراسم را دریافت کرد. جیمی جم و تری لوئیس اظهار داشتند که این آلبوم همزمان با تولید تور همراه آن ساخته می‌شود و ترکیب آن با اکثریت کاتالوگ‌های وی متفاوت خواهد بود. آنها همچنین اظهار داشتند که مضمون این آلبوم نشانگر توانایی آسیب پذیری و تحمل آنچه که برای شما پیش می‌آید است، که بر تجربیات جکسون طی چند سال گذشته ترسیم شده‌است. در سپتامبر ۲۰۱۵ یازدهمین آلبوم استودیویی جنت با نام Unbreakable منتشر شد. این آلبوم رتبه اول بیلبورد ۲۰۰ ایالات متحده را تصاحب کرد که جنت را تبدیل به دومین هنرمند زن تاریخ بعد از باربارا استرایسند کرد که موفق شده‌اند در چهار دهه متفاوت آلبوم نامبروان ثبت کنند.

“تصویری از جنت جکسون درحال دریافت جایزه آیکان مراسم بی ای تی ۲۰۱۵”

در سال ۲۰۱۶ جنت به دلیل تشکیل خانواده و حاملگی اولین فرزندش از تاجر قطری “وسام المانع” تور کنسرت خودش را به تعویق انداخت. در سال ۲۰۱۷ جنت نام تور را از Unbreakable Tour به State of The World Tour تغییر داد. این تور با استقبال مثبت روبرو شد که منتقدین آمادگی جسمی جکسون بعد از زایمان، نشان دادن نمایش و پیامهای آگاهانه اجتماعی جکسون در این تور را ستایش کردند. تنها چندماه بعد از تولد اولین فرزند جنت “عیسی” او و همسرش وسام از یکدیگر جدا شدند و به رابطه ۵ ساله خود پایان دادند. در سال ۲۰۱۸ جنت جایزه افتخاری Icon مراسم جوایز بیلبورد را دریافت کرد و اجرایی در این مراسم به نمایش گذاشت. در مصاحبه جنت با مجله بیلبورد، وی عنوان کرده بود که درحال کار بر روی موسیقی جدید می‌باشد. همچنین شایعاتی مبنی بر همکاری جدید جنت با سوپراستار محبوب برونو مارس نیز صورت گرفته‌است. چند ماه بعد جنت ترانه جدیدی به نام Made For Now با همکاری خواننده لاتین ددی ینکی را منتشر کرد. این آهنگ موفق به کسب رتبه ۸۸ بیلبورد هات ۱۰۰ شد. در سال ۲۰۱۹ جکسون خبر از اولین شوی اقامتی خودش در لاس وگاس به نام Metamorphosis داد. این شو تبدیل به پنجمین شوی پرفروش لاس وگاس توسط یک هنرمند زن در شب اول افتتاحیه شد. همچنین در این سال نام جنت در لیست تالار مشاهیر راک اند رول وارد شد. در فوریه ۲۰۲۰ جنت تأیید کرد درحال کار بر روی آلبوم جدیدش Black Diamond می‌باشد. او همچنین تور کنسرت این آلبوم را هم برنامه‌ریزی کرده بود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا تمامی کنسرت‌ها تا سال ۲۰۲۱ لغو شدند.

در سپتامبر ۲۰۲۱ جنت تایید کرد که ویدیو مستند زندگی اش در ژانویه ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. در ویدیو تیزر منتشر شده از آن چهره های مشهوری همچون ماریاکری، میسی الیت، پائلا عبدل و… نیز حضور داشتند. جنت درباره این مستند گفته است: «این داستان من است که قرار است توسط خودم روایت شود نه توسط چشم های یک فرد دیگر. این مستند تمامِ حقیقت است، چه قبول کنید چه نه، چه دوست داشته باشید چه نه. این من هستم.» همچنین تایید شد که آلبوم جدید جنت در این سال به بازار عرضه میشود و تورکنسرت جدیدی نیز برگزار خواهد شد. شایعاتی مبنی بر همکاری جنت با هنرمندانی نظیر تیانا تیلر، هر، تای دالا ساین و بلک نیز منتشر شده است.

 


دانلود کنسرت از جنت جکسون

دانلود تمام آلبوم های جنت جکسون:

آلبوم

 سال انتشار

 رتبه بیلبورد امریکا

 فروش

 دانلود آلبوم

“Janet Jackson”

1982

#63

جهان: ~500,000
آمریکا: ~300,000

دانلود

 “Dream Street”

1984

#147

آمریکا: ~300,000

دانلود

“Control”

1986

#1

جهان: ~13,000,000
آمریکا: ~7,000,000

دانلود

Rhythm” “Nation

1989

#1

جهان: ~16,000,000
آمریکا: ~9,000,000

دانلود

“Janet.”

1993

#1

جهان: ~18,000,000
آمریکا: ~8,500,000

دانلود

Design of a” “Decade

1995

#3

جهان: ~9,000,000
آمریکا: ~4,000,000

دانلود

 The Velvet” “Rope

1997

#1

جهان: ~15,000,000
آمریکا: ~5,000,000

دانلود

“All For You”

2001

#1

جهان: ~12,000,000
آمریکا: ~4,000,000

دانلود

“Damita Jo”

2004

#2

جهان: ~4,000,000
آمریکا: ~1,500,000

دانلود

“20Y.O”

2006

#2

جهان: ~2,500,000
آمریکا: ~1,500,000
دانلود

 Discipline”

2008

#1

آمریکا: ~500,000

دانلود

 “Unbreakable”

2015

#1

آمریکا: ~500,000

دانلود

“Black Diamond”

2021

“در دست انتشار میباشد”

“در دست انتشار میباشد”